مرکز مشاوره و روانشناسی

مرکز مشاوره و روانشناسی

برای تعیین وقت مشاوره و یا کسب اطلاعات درباره مشاوره گروه همراه، نام و شماره تماس خود را وارد کنید تا متخصصان ما در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.

تفاوت روانشناس با مشاور در چیست؟!

بسیاری از افراد روانشناس و مشاور را یکی می دانیم و به جای یکدیگر استفاده می کنیم؛ اما مشاور با روانشناس چه تفاوت هایی دارد و چگونه تشخیص بدهیم در چه موقعیتی و شرایطی به کدامیک باید مراجعه کرد؟؟

قبلا تصور میشد کسانی مشکلات، دغدغه یا از لحاظ عصبی و روانی در وضعیت نامناسبی هستند به یک روانشناس یا مشاور مراجعه می‌کنند. البته امروزه هم کسانی که مشکل، دغدغه و اختلالات روانی دارند می توانند با یک مشاور یا روانشناس در ارتباط باشند و هم افرادی که از روند زندگی خود رضایت ندارند. از این رو سلامت روانی هر فرد رکن اساسی و مهم یک زندگی سالم و به دور از کمترین مشکلات می باشد که این قضیه ارزش و اهمیت داشتن مراجعه به یک روانشناس را بیان می‌کند. پس مراجعه به یک روانشناس خوب در تهران و شهر های دیگر می تواند هر فردی را از لحاظ روحی و روانی بهبود ببخشد و او را در بهتر زندگی کردن یاری دهد.

به چه کسی می توان روانشناس گفت؟

به طور کلی می‌توان گفت روانشناسی مطالعه‌ی علمی رفتار و فرآیندهای ذهنی انسان است.از این رو انجمن روانشناسی آمریکا اینگونه روانشناس را تعریف کرده: رشته روانشناسی  به دنبال فهم و پیشینه رفتار انسان است و اهداف این علم کاهش ناسازگاری، ناتوانی و ناراحتی انسان و کمک به ارتقای انطباق پذیری ، سازگاری و رشد شخصیتی انسان است. کسی که به عنوان روانشناس شناخته می‌شود، می تواند با اشخاص مختلفی از نوزاد تا سالمند کار کند. این افراد می توانند با خود فرد، خانواده آن ها و هر گروه و اجتماع دیگری در ارتباط باشند تا بتوانند مشکلات و دغدغه های آن ها را رفع کنند. پس می توان نتیجه گرفت که کسی مدرک دکترای روانشناسی بالینی دارد نسبت به کسی که مدرکی در حوزه سلامت روان و دیگر حوزه های مرتبط دارد توانایی های بیشتری دارند.

مشاور کیست و چه وظیفه ای دارد؟!

فعالیت مشاوران با روانشناسان تا حدودی به یکدیگر شبیه هستند. مشاوران با افرادی در ارتباط هستند یا کار می کنند که مشکل و مسئله کوچک و خفیفی دارند .ه با یک مشاوره و راهنمایی طی چند جلسه می تواند حل شود. روش و راه حل مشاوران برای درمان معمولا به صورت مصاحبه و گفتگو می باشد البته در بعضی اوقات آزمون های علاقه سنجی، شخصیت و … را می گیرند. تفاوت فارغ التحصیلان رشته مشاوره با فارغ التحصیلان رشته روانشناسی این است که مشاوران در زمینه مسائل خانوادگی، مسائل میان فرهنگی و آزمون های شغلی فعالیت می کنند در حالی که روانشناسان بیشتر در زمینه اختلالات روانی، روانشناسی بالینی سلامتی و روانشناسی بالینی کودک و نوجوان و … فعالیت می کنند.

مشاوره آنلاین » مشاوره اینترنتی

امروزه با توجه به مشکلات و دغدغه های زیاد افراد در جامعه و زندگی شخصی خود همیشه کمک گرفتن از یک مشاور احساس می شود ولی بسیاری افراد هم می خواهند که به مشاور مراجعه کنند اما به دلیل کمبود وقت و یا اینکه نمی خواهند در مرکز مشاوره حطور داشته باشند می توانند با تکنولوژی امروز و با استفاده از مشاوره آنلاین از خدمات مشاوره استفاده کنند تا ابهامات و مشکلات خود را رفع کنند.

چت مشاوره در تلگرام و واتساپ

در بعضی مواقع فشار روحی و روانی در فرد زیاد می شود و آن فرد نیاز دارد که در آن زمان با یک نفر در ارتباط باشد تا بتواند مشورت و راهنمایی بگیرد که در اکثر اوقات نمی شود با فامیل و یا آشنایی در مورد مشکلاتمون صحبت کنیم و یا به عبارتی مسائل فرد به گونه ای است که فقط توسط یک مشاور قابل حل شدن است.حال اگر شما نیاز به مشاوره دارید می توانید هم از طریق تلگرام و هم واتساپ با متخصصین ما در ارتباط باشید.

انواع مشاوره

موضوع مشاوره در بسیاری از مسائل و زمینه می تواند به افراد کمک کند و بهترین راه و روش را به آنها پیشنهاد کند از این رو جلسات مشاوره می تواند خیلی کمتر از روانشناسی به نتیجه برسد و مشکل و دغدغه فرد رفع شود حال با توجه به مطالب فوق می توانیم به انواع مشاوره اعم از مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج، مشاوره تحصیلی، مشاوره جنسی، مشاوره فردی، مشاوره طلاق، مشاوره افسردگی اشاره کنیم.

انواع مشاوره

روانشناس خوب » بهترین روانشناس

مراجعه به یک روانشناس خوب یکی از شاخصه های مهم در فرایند درمانی محسوب می شود از این رو می تواند انتخاب روانشناس اهمیت دوچندانی پیدا کند. البته باید این موضوع را هم بیان کنیم که روانشناس خوب به معنای کلی و مطلقی وجود ندارد که در همه زمینه ها مهارت و تخصص کاملی را داشته باشد بلکه نظرات خوب و یا بد بودن روانشناس نسبت به هر فرد و شخصیتی می تواند قابل تغییر باشد.پس قطعا یک روانشناس خوب نمی تواند با همه بیماران ارتباط خوبی را برقرار کند و علت این موضوع هم می تواند به شخصیت، تخصص و دیگر عوامل او بستگی داشته باشد!

روانشناس خوب

مشاوره خانواده » بهترین مشاور خانواده

خانواده یک بخش کوچک و بسیار مهمی از جامعه بزرگ می باشد و اهمیت این موضوع امروزه بیشتر شده است دلیل آن هم این است که با توجه به مشکلات و دغدغه های فکری و روانی افراد می تواند باعث به وجود آمدن تنش در خانواده شود. پس می توان گفت که مشاوره خانواده هم باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. حال به چه کسی مشاور خانواده می گویند؟! می توان به این صورت گفت که مشاور در کنار خانواده نقش حمایتی را ایفا میکند و هدف اصلی و واحد مشاور در طی مسیر مشاوره خانواده، حفظ روابط خانواده، پایداری و بهبود است. مشاوره خانواده معمولا به صورت پیشگیرانه عمل می کند و بهتر است برای بهبود روابط خانواده، به صورت مدوام و مستمر در کنار خانواده باشد.

مشاوره ازدواج » بهترین مشاور ازدواج

روانشناسان خانواده و یا ازدواج کار مشاوره ازدواج را انجام می دهندو این نوع مشاوره بخشی از خدماتی است که شامل هر دو زوج می شود که در گاهی اوقات هر کدوم از زوجین می خواهند به صورت تنها با یک روانشناس در ارتباط باشند که البته این مسئله بستگی به نوع درمان زوج و موقعیت آن ها دارد. از این رو بسیاری زوج ها به دیلیل اینکه بتوانند روابطشان را بهبود و تقویت کنند و حتی درک بهتری از یکدیگر بدست آورند به مشاوره ازدواج مراجعه می کنند. این نوع مشاوره می تواند به کسانی که قصد ازدواج دارند و می خواهند درک عمیق تری از یکدیگر و خواسته های هم داشته باشد می تواند کمک بسیار زیادی در انتخاب و تصمیم گیری آن ها داشته باشد.

مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی » بهترین مشاور تحصیلی

روانشناسان خانواده و یا ازدواج کار مشاوره ازدواج را انجام می دهندو این نوع مشاوره بخشی از خدماتی است که شامل هر دو زوج می شود که در گاهی اوقات هر کدوم از زوجین می خواهند به صورت تنها با یک روانشناس در ارتباط باشند که البته این مسئله بستگی به نوع درمان زوج و موقعیت آن ها دارد. از این رو بسیاری زوج ها به دیلیل اینکه بتوانند روابطشان را بهبود و تقویت کنند و حتی درک بهتری از یکدیگر بدست آورند به مشاوره ازدواج مراجعه می کنند. این نوع مشاوره می تواند به کسانی که قصد ازدواج دارند و می خواهند درک عمیق تری از یکدیگر و خواسته های هم داشته باشد می تواند کمک بسیار زیادی در انتخاب و تصمیم گیری آن ها داشته باشد.

تست روانشناسی » چقدر آرامش دارید؟!

آرامش یکی از اساسی ترین و مهم ترین بخش هر فرد توی زندگی شخصی و اجتماعی می تواند باشد با توجه به این مسئله ویدئویی را تهیه کردیم که بوسیله این تست روانشناسی می تواند شما را از اینکه در زندگی آرامش دارید یا خیر مطلع کند.

منبع : آلبالو

مشاوره جنسی » بهترین مشاور جنسی

مشکلات جنسی امروزه بسیار مهم بود و دلیل به وجود آمدن مشکلات بزرگ در خانواده یا خود فرد می شود و خانواده های بسیار زیادی را تا مرز فروپاشی و طلاق می برد. این مسئله از آنجایی اهمیت دارد که نقش اصلی و اساسی در جهت شکل گیری خانواده ایفا می کند. از این رو مشاوره جنسی می تواند نقش بسیار مهمی در کاهش مشکلات جنسی افراد ایفا کند و آن ها را به سمت یک زندگی مطلوب و خوشایند سوق دهد. حال وظیفه مشاور جنسی این است که اختلالات، حالت روحی و روانی و مشکلات جنسی  فرد را شناسایی کند تا بتواند بهترین راهکار را به شخص ارائه کند .

مشاوره شخصی یا فردی

مشاوره شخصی یا فردی » بهترین مشاور فردی

همه افراد بخاطر بودن در اجتماع، هویت و شخصیت خود را درک و کشف می کنند. حال بعضی از رفتارهای منفی و ناخوشایند اجتماع و یا عوامل دیگر برای فرد سبب می شود با مشکلاتی روبرو شود که وجود این مشکلات و چالش های در زندگی هر فردی کاملا طبیعی است. از این رو ما می توانیم فکر کردن و عملکردی منطقی قادر هستیم تا مشکلات و موانع سر راه خود را برطرف کنیم و به سمت یک زندگی آرام، موفق و خوشبختی پیش برویم. حال در مواردی مانند تصمیم گیری مهم، مشکلات روحی و روانی و بسیاری مشکلات دیگر مشاوره فردی یا شخصی بهترین راهکار است.در مواقعی هم که نمی توانیم خودمان مشکلات و چالش هایمان را رفع کنیم حتما بهتر است به یک مشاور فردی مراجعه کنیم تا آن فرد بتواند مناسبترین راهنمایی را به ما ارائه کند.

مشاوره طلاق » بهترین مشاور طلاق

همه روزه آمار طلاق رو به افزایش است و بسیاری از خانواده ها با پیامدهای فردی و اجتماعی طلاق روبرو هستند از این رو با بیشتر شدن مشکلات و چالش ها بسیاری از خانواده ها تا مرز طلاق می روند پس در این مواقع مشاوره طلاق می تواند مانع این مشکل شود. جداشدن و طلاق تاثیر منفی بر روی فرزندان می گذارد و حتی داخل جامعه هم بازتاب خوبی ندارد و زندگی حال و آینده افراد مخصوصا زن ها را تحت تاثیر قرار می دهد. با این وجود خیلی از زوجین اطلاعات جامع و کاملی درمورد قوانین طلاق ندارند و با انتخاب راهی نادرست وارد فرایند طلاق می شوند و تمام گزینه های خوب خود را خراب می کنند یا به عبارتی پل های پشت سر خود را از بین می برند. پس بهتر است زوجین قبل از طلاق حتما به بهترین مشاور طلاق مراجعه کنند شاید مشاور توانست راهکار بهتر و موثری را برای رفع مشکلات هر دو طرف ارائه کند.

مشاوره طلاق
مشاوره افسردگی

مشاوره افسردگی » بهترین مشاور افسردگی

افسردگی یکی از مشکلات و اختلالات روانی می باشد که بعضی از افراد دچار این نوع اختلال می شوند و سبب بوجود آمدن احساس غم، اندوه و نارضایتی در زندگی فرد می شود. و حتی می تواند سبب شود که فرد انگیزه و انرژی برای کار، تحصیل و … نداشته باشد که از این رو عملکرد فرد در زندگی به طور جدی کاهش پیدا می کند. بهترین راه برای شناخت علائم افسردگی و درمان به موقع آن مراجه به مشاوره افسردگی می باشد که اهمیت ویژه ای هم دارد تا فرد بتواند مشکلات و دغدغه های خود را رفع و بهبود ببخشد. این نکته را هم فراموش نکنید که برای درمان افسردگی حتما به بهترین مشاور افسردگی مراجعه کنید تا شما را به یک زندگی آرام و بدون دغدغه سوق دهد.

مشاوره مذهبی و دینی » بهترین مشاور مذهبی

با توجه به این موضوع که دستورات دینی بهترین توصیه ها و روش ها را در مورد زندگی، برخورد و رفتار نسبت به دیگران ارائه کرده است از این رو افرادی که به دنبال پاسخ هایی در حوزه مسائل مذهبی هستند می توانند به افرادی مراجعه کنند که رویکرد دینی دارند. از نظر علم روانشناسی پرداختن به علم روحانی و معنوی افراد، یکی از باید ها برای ارتقا سلامت روان انسان می باشد. از این رو در مشاوره مذهبی، مشاور بیشتر به معنویات می پردازد و سعی می کند که به این روش به سلامت روان افراد کمک کند. افراد مذهبی که برایشان مهم است پیش چه کسی بروند می توانند با یکم جستجو و تحقیق بهترین مشاور مذهبی را پیدا کنند و از آن در مورد مسائل دینی کمک بگیرند.

مشاوره مذهبی

بهترین‌های کلینیک مشاوره

مرکز مشاوره گروه همراه

مرکز مشاوره گروه همراه با مدیریت دکتر مریم خدابخشی دارای کادری متخصص و با تجربه در گروه ها و بخش های مختلف مشغول به فعالیت می باشد .کار گروههای گروه همراه از متخصصان و روانشناسان در حیطه ها و رشته های مختلف روانشناسی ،مشاوره و روانپزشکی تشکیل شده اند و مهمترین حسن همکاران مرکز پایبندی به اخلاق حرفه ای و داشتن تخصص و مهارت در آن گروه می باشد.شعار مرکز گروه همراه (همراهی،آرامش،کارآمدی،خودشکوفایی) می باشد که مفهوم همراهی با مراجعان،کمک به ایجاد آرامش، کارآمدی و مفید بودن مراجع و در نهایت کمک به ایجاد خود شکوفایی و وحدت و یکپارچگی با خود و طبیعت را دارد. خدماتی که این مراکز ارائه می کند شامل مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج، مشاوره طلاق، مشاوره کودک، مشاوره تحصیلی و …. می شود.

کیفیت مشاوره 95%
قیمت مناسب 75%
رضایت مشتری 98%
پاسخگویی 85%
طرز برخورد پرسنل 92%

مرکز مشاوره ستاره ایرانیان

موسسه مشاوران ستاره ایرانیان با بکارگیری کادری مجرب و با سابقه آغاز به کارکرد و هم اکنون دارای چندین شعبه در تهران و دیگر شهرهای بزرگ می باشد. این موسسه هم اکنون با بیش از 30 مشاور روانشناس و روانپزشک مشغول ارایه خدمات می باشد. هدف این مرکز مشاوره ارایه بهترین و پیشرفته ترین خدمات و راهکارها به مراجعین درجهت کسب رضایت کامل آنهاست.
کیفیت مشاوره 81%
قیمت مناسب 60%
رضایت مشتری 75%
پاسخگویی 92%
طرز برخورد پرسنل 77%

مرکز مشاوره روان آوا

مرکز مشاوره و خدمات روانشناسی روان آوا در سال 1387 فعالیت خود را آغاز نمود. مهمترین خدمات این مرکز عبارتند از: مشاوره فردی، مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، مشاوره شغلی، مشاوره کودک، مشاوره نوجوان، فرزند پروری و … می باشد.
کیفیت مشاوره 81%
قیمت مناسب 60%
رضایت مشتری 75%
پاسخگویی 92%
طرز برخورد پرسنل 77%

مرکز مشاوره روان آرام

مرکز مشاوره و روانشناسی روان آرام با دارا بودن مجوز رسمی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره با مدیریت سرکار خانم دکتر آزیتا امین الرعایا تاسیس گردیده است. کلینیک روان آرام با دارا بودن جمعی از مشاوران خبره، اساتید دانشگاه و درمانگران مفتخر است در خدمت شما عزیزان باشد. لازم به ذکر است که کلیه خدمات این مجموعه توسط متخصصان دوره دیده در زمینه های مختلف روانشناسی عرضه میگردد. به استحضار می رساند در مرکز مشاوره روان آرام به طیف گسترده ای از مشکلات روانشناسی، روانپزشکی، کودک و نوجوان و بزرگسال به صورت فردی، زوج، خانواده و گروهی رسیدگی میگردد.
کیفیت مشاوره 73%
قیمت مناسب 87%
رضایت مشتری 69%
پاسخگویی 80%
طرز برخورد پرسنل 84%

مرکز مشاوره مکث

متخصصین روانشناسی مرکز مشاوره مکث با بررسی نقاط قوت و ضعف مراجعه کنندگان به کمک آزمون های نوین روانشناختی ، تشخیص گذاری کرده و با در نظر گرفتن شرایط فرد برای درمان اثر بخش و یا برنامه ریزی برای ارتقای توانمندی ها در تمام زمینه های مشاوره روانشناسی از جمله مشاوره خانواده و مشاوره ازدواج اقدام می نمایند. مرکز مشاوره روانشناسی مکث در شریعتی تهران با هدف ایجاد تحول در نحوه انجام خدمات روان درمانی و کسب اطلاعات روانشناسی بروز از طریق اینترنت و مشاوره آنلاین شروع به فعالیت نموده است. با توجه به اینکه مدیران این مجموعه از افراد متخصص و با سابقه کار فراوان در این زمینه هستند؛ لذا سنگ بنای تمامی فعالیت های جاری در این مرکز مشاوره بطور اصولی و مطابق با علم روز دنیا بنا نهاده شده است. ما در محیطی آرام و دل نشین پذیرای شما مراجعه کننده محترم می باشیم.

کیفیت مشاوره 85%
قیمت مناسب 65%
رضایت مشتری 77%
پاسخگویی 73%
طرز برخورد پرسنل 89%

مرکز مشاوره حال خوب

مرکز مشاوره حال خوب، با مجوز رسمی از سازمان بهزیستی و با مدیریت دکتر الهام آقایی در سال ۱۳۹۷ تاسیس شده  ­است. این مرکز با کادری مجرب، در حوزه­ های مختلف روانشناسی، مشاوره و روان درمانی، خدمات تخصصی از جمله مشاوره قبل از ازدواج، زوج درمانی، مشاوره خانواده، مشاوره کودک و نوجوان، نوروفیدبک، بیوفیدبک، مشاوره فردی و … را ارائه می دهد.
کیفیت مشاوره 71%
قیمت مناسب 80%
رضایت مشتری 63%
پاسخگویی 82%
طرز برخورد پرسنل 66%

برای تعیین وقت یا مشاوره رایگان با ما در تماس باشید!!

اگر نیاز به مشاوره یا سوالی درمورد رزو و تعیین وقت دارید می تواند فرم را پر کنید تا مشاوران ما در سریع ترین زمان با شما تماس بگیرند و یا با ما تماس بگیرید.

شماره های تماس
5/5 (7 Reviews)