آیا زن ها همیشه می خواهند در مورد مشکلات صحبت کنند؟

10 / 10
از 1 کاربر

آیا زن ها همیشه می خواهند در مورد مشکلات صحبت کنند؟

 

زن ها به طور متوسط7 سال بیشتر از مردها عمر می کنند. به این علت که توانایی بیشتری در مقابل استرس دارند. وقتی یک مرد استرس روزانه را از خود دور می کند، این کار را با فکر کردن به موضوع دیگر یا انجام دادن کاردیگر عملی می کند، مغز یک منظوره ی مرد معمولاً با تمرکز بر کارهایی چون تمرکز و گوش دادن به اخبار، تلوزیون، آب دادن به گل ها، گشت و گذار در اینترنت یا ساخت یک مدل کشتی و.... مشکلات را از خود دور می کند و با تمرکز بر یک چیز در یک زمان خارج از مشکل فعلی، آن مشکل را فراموش می کند. جهت پیشگیری از مشکلات خانوادگی از مشاوره خانواده کمک بگیرید.

مردی که تحت فشار استرس  و اضطراب باشد، و نتواند از فشار آن خود را با کارهای دیگر سرگرم کند، معمولاً ساکت و بی صدا در گوشه ای می نشیند و مشغول فکر کردن و پیدا کردن راه حلی برای مشکل خود می شود. مشکل اینجاست که اضطراب همیشه تأثیرات داخلی دارد و می تواند موجب اسهال، یبوست، زخم معده و حملی قلبی شود که البته تمام اینها در یک زمان اتفاق نمی افتند.

زنانی که تحت فشار استرس هستند با صحبت کردن های مکرر در مورد گذشته و آینده، از زوایای مختلف و بدون رسیدن به هیچ نتیجه ای آن را در خود به تعدیل می رسانند. صحبت در مورد مشکلات باعث تسکین استرس آنها می شود. اگر یک مرد به صورت یک زن عمل کند، مردان دیگر در مورد او عدم صلاحیت در حل مشکلات را قضاوت می کنند و به او راه حل می دهند.

 

من و شوهرم تصمیم گرفتیم هرگز قبل از خواب بدون حل مشکل فی مابین به رختخواب نرویم، این در حالی بود که یکبار به مدت 6 ماه بیدار نشستیم.

 

برای مردان این هنوز به صورت یک راز است که چرا زنان همیشه قبل از خواب خصوصاً در نیمه های شب اینقدر حرف می زنند. مغز یک زن مانند یک کامپیوتر ارتباطی است که بر اساس پردازش فرآیندها طراحی شده است. زنان به طور طبیعی دوست دارند که در مورد عملکرد و احساسات خود همیشه صحبت کنند. اما مردها چنین نیستند. مردها دوست دارند همیشه سرشان به کار خودشان گرم باشد و درباره ی چیزی های دیگر فکر کنند.جهت پیشگیری از مشکلات خانواده از مشاوره ازدواج کمک بگیرید.

 

دو تئوری درباره ی بحث کردن زنان وجود دارد که البته هیچکدام مؤثر نیستند.

 

زنان علاقمند به ایجاد و حفظ آرامش در محیط زندگی خود هستند. آنها معتقدند که صحبت کردن می تواند احساس بهتری در هر کسی ایجاد کند. اما مردان معتقدند که صحبت کردن اوضاع را بدتر می کند.

 

* راه حل

زمانی که یک زن شروع به صحبت کردن می کند و احساس می کنید که هیچ غرضی نیز از این کار ندارد، به خاطر داشته باشید که او نیاز به صحبت کردن برای احساس بهتر دارد پس به آرامی و با صبر به صحبت های او گوش کنید و به او بگویید که شما همیشه آمادگی شنیدن حرف های او را دارید. این روش بسیار بهتر و مطمئن تر از ثابت کردن مشکلاتی است که وجود ندارند و آنها بدین وسیله امتیاز کمتری به شما می دهند. جهت کمک به رفع مشکل کودک خود از مشاوره کودک کمک بگیرید.

یکی از چیزهایی که زنان آرزو می کنند مردان بدانند این است که چیزی را که یک زن 6الی8 ماه مطرح کرده، امروز در بحث شان مطرح نشود.

 

برگرفته از کتاب چرا مردان دروغ می گویند و زن ها گریه می کنند؟

 

مرکز مشاوره گروه همراه سعادت آباد

 

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :