تصمیم گیری و سرگردانی جویای کار

10 / 10
از 1 کاربر

تصمیم گیری و سرگردانی جویای کار

 

 

پرسشی که معمولاً فکر و ذهن شاغلان کار را به خود مشغول می دارد و تا حدی آرامش خیال آنان را سلب می کند، این است که لابد تا آخر همچنان می بایستی به همین کار و شغلی که دارند، بسازند؛ وگرنه می بایستی در پی یافتن کسب و کار و شغل بهتری برآیند و از این شاخه به آن شاخه بپرند. پاسخ این است که صادقانه از خود بپرسید از کاری که پیشه کرده اید، تا چه اندازه راضی هستید و آیا ارزش کوشش و تقلای تان را دارد یا نه. به عبارت بهتر،ابتدا می بایستی به بررسی و برآورد هدفی که در نظر گرفته اید، بپردازید . باز از خودبپرسید: از این کار چه می خواهید؟آیا آن را به عنوان کسب و کار قبول کرده اید و یا هدف های دیگری در سر دارید؟آیا شغل نان و آبداری به حساب می آید و از قدرت اجرایی و بهره رسانی لازم برخورداراست و یا به هر حال ناگزیر برای امرار معاش آن را برگزیده اید؟.جهت پیشگیری از مشکلات خانوادگی از مشاوره ازدواج کمک بگیرید..

به هر تقدیر، هرشغل و حرفه سه هدف اصلی را در کانون خود منظور می کند:

1- درآمد مکفی برای گذران زندگی.

 

2- کسب اطلاعات و معلومات، فراگیری و آموزش و کسب تجربه ای که ارزش پولی که در آینده از آن به دست خواهد آمد، داشته باشد.

 

3- دارا بودن پرستیژ و اعتبار و کرامتی که در رسیدن به هدف اصلی می تواند مثمر ثمر باشد.

 

این سه اصل را در شروع هرکاری بایستی مورد توجه قرار داد. شانس خود را با آموزش های سنگین و پرهزینه هدر ندهید؛به خصوص با درآمدی که شاید از آن به دست خواهید آورد، با هزینه ای که در این راه پرداخت کرده اید، تناسب داشته باشد. جهت پیشگیری از مشکلات خانوادگی از مشاوره خانواده کمک بگیرید.

به هرحال، هرکاری را که بر می گزینید،هر چه می توانید چیزی از آن کسب کنید و فوت و فن و ریزه کاری های آن را فرا بگیرید. چه بسا برای آموختن حرفه و شغلی ساده و معمولی، زمان درازی باید صرف یادگیری کنید.این را هم از یاد نبرید که همواره برای تغییر شغل، فرصت کافی خواهید داشت.

همواره به پیشرفت در کار و ارتقاء مقام خود بیندیشید.درجا نزنید و به فکر پیش رفتن باشید.با این ایده که آب باریکه ای هست که می توان بخور و نمیر زندگی کرد؛ خود را دچار رکود و توقف و ایستایی نسازید. هر روزه چیزی یاد بگیرید. زمانی که دریافتید بر دانش و معلومات شما افزوده نمی شود؛ بدانید که در حال پس رفتن و راکد ماندن هستید و این همان زمانی است که می بایستی برای خود و آتیه شغلی تان تدبیری بیندیشید و به اصطلاح تکانی بخورید.چه بسا در همان موسسه ای که کار می کنید،همواره راه ترقی و پیشرفت وجود دارد.جمله ی به پیش! را هیچ گاه از صفحه ذهن خود پاک نکنید. جهت کمک به رفع مشکل کودک خود از مشاوره کودک کمک بگیرید.

درآمد فعلی شما در قیاس با داده ها و اطلاعات و قابلیت های ذهنی تان، ممکن است هیچ تناسبی نداشته باشد. در صورتی که اگر بر ذخیره  دانش و معلومات خود بیفزایید؛ دستمزد و دریافتی های شما به همان نسبت رو به افزایش خواهد گذاشت؛ به شرط آنکه اندوخته و آموزه هایتان بتواند پشتوانه کسب و کار و حرفه تان گردد.برگرفته شده از من فرمانروای وجود

 

 

 

 

 

مرکز مشاوره گروه همراه سعادت آباد

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :