ده قانون مرزی در زندگی زناشویی (2)

10 / 10
از 6 کاربر

ده قانون مرزی در زندگی زناشویی (2)

قانون ششم: قانون ارزیابی

این قانون بدین معنا است که باید به ارزیابی ناراحتی‌هایی بپردازیم که مرزبندی‌هایمان برای دیگران به‌وجود می‌آورد. هر احساس ناراحتی الزاماً بد نیست؛ باید ببینیم که آیا ناراحتی ایجادشده منجر به آسیب شده یا منتهی به رشد شده است. بنابراین گاهی ناراحتی فرصتی است برای رشد و بالغ شدن؛ از این‌رو نباید از ترس ایجاد ناراحتی، مرزهای زندگی زناشویی را نادیده بگیریم.

قانون هفتم: قانون پیشگیری

این قانون بدین معنا است که ما برای حل مشکلاتمان بر اساس نیازها و خواسته‌هایمان اقدام می‌کنیم. افراد اهل پیشگیری بدون اینکه از کوره در بروند مشکلاتشان را حل می‌کند. آنها آزادیشان را حفظ می‌کنند و با مسائل یا مخالفت می‌کنند یا مقابله؛ در عین حال عشقی را که به همسرشان دارند حفظ می‌کنند و اسیر طوفانهای عاطفی نمی‌شوند.

قانون هشتم: قانون حسادت

این قانون می‌گوید اگر خارج از مرزهایمان به آنچه دیگران دارند، چشم بدوزیم هرگز چیزی به دست نمی‌آوریم. بزرگترین مانع مرزبندی زندگی زناشویی حسادت است. حسادت آنچه را که ما داریم بی‌ارزش جلوه می‌دهد و خیال می‌کنیم که کافی نیستند.

قانون نهم: قانون فعالیت

طبق این قانون برای مرزبندی ابتکار عمل لازم است نه انفعال.  همسران فعال در تعیین مرزها تواناتراند. ابتکار عمل فرصت بیشتری برای آموختن از اشتباهات را به آدمی می‌آموزد. افراد منفعل در آموختن با مشکل مواجه می‌شوند زیرا از خطر کردن می‌هراسند. بریا آنها به عهده گرفتن مسئولیت زندگی و مرزها دشوار است. بی‌عملی یا انفعال مانع گسترش مرز و رشد در زندگی زناشویی می‌شود.

قانون دهم: قانون عرضه

این قانون می‌گوید که لازم است مرزهایمان را به یکدیگر انتقال دهیم؛ مرزی که منتقل نشود، مرز بی‌مصرفی است. وقتی که مرزها در زندگی زناشویی عرضه شد، دو روح با هم پیوند می‌خورند، اما وقتی که مرزها عرضه نشود، حضوز زوج‌ها از لحاظ عاطفی کم‌رنگ می‌شود.

 برگرفته از کتاب مرزهای زناشویی

مرکز مشاوره گروه همراه سعادت آباد

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

جهت گرفتن وقت مشاوره و هماهنگی برای حضور در مرکز و کلاس های مشاوره و همچنین مشاوره تلفنی و آنلاین روانشناسی می توانید از طریق شماره های زیر اقدام نمایید.

تلفن های تماس مرکز مشاوره:
22383846 - 021
22383568 - 021

خدمات مرکز مشاوره گروه همراه شامل: 

مشاوره ازدواج

مشاوره خانواده

مشاوره روانشناسی

مشاوره کودک

مرکز مشاوره در سعادت آباد

واقع شده است

و شما می توانید حضوری نیز جهت مشاوره های خانواده و ازدواج و همچنین مشاوره برای کودک و نوجوان ، مراجعه نمایید.