رسیدن به خواسته های خود در خانواده

5 / 10
از 10 کاربر

رسیدن به خواسته های خود در خانواده

 

اغلب وقتی از مردم می پرسم: از زندگی چه می خواهید؟ در پاسخ عبارتی شبیه به این می شنوم: نمی دانم. برخی نیز پاسخ هایی بسیار مبهم و کلی بیان می کنند. مثلاً کاش همسر بهتری داشتم، کاش پول بیشتری داشتم، کاش بیش از این موفق بودم و... پاسخ هایی از این دست بسیار مبهم اند و نمی توان چیز زیادی از آنها فهمید. برای اینکه بتوانید به آنچه می خواهید برسید، باید آن را خوب بشناسید. آنچه شما واقعاً بدان نیاز دارید پول، اتومبیل یا همسر بهتر نیست. هیچ کدام از ما واقعاً نیازی به این چیزها نداریم، آنچه همه ی ما از ته دل خواهان آن هستیم همان چیزی است که تصور می کنیم با به دست آوردن آن می توانیم زندگی مان را تغییر دهیم. در واقع همه ی ما به دنبال خوشی بیشتر هستیم. جهت پیشگیری از مشکلات خانواده از مشاوره ازدواج کمک بگیرید.

آنچه در زندگی می خواهیم تنها پاسخی به یک نیاز است. نیاز به ایجاد تغییر و دگرگونی در آنچه اکنون در زندگی و احساس مان می گذرد. ما به دنبال یک انقلاب احساسی هستیم. به دنبال حالتی ذهنی یا جسمی که بتواند در یک لحظه احساس مان را تغییردهد. همه ی انسان ها خواستار چنین تغییری هستند؛ تغییر به گونه ای که لذت و خوشی بیشتری حس کنند.

 

تغییر حالات جسمانی

هر آرزوی که در دل داشته باشید به هوای دست پیدا کردن به لذت است، بنابراین بهتر است رفتار خود را تغییر دهید. برای این کار بهترین و سریع ترین روش تغییر احساس است. اگر می خواهید به آرزوهایی که دارید برسید باید بتوانید رفتار خود را تحت کنترل داشته باشید. همه چیز خوب پیش می رود. در موقعیتی قرار گرفته اید که به نظر می رسد اوضاع تقریباً تحت کنترل شما است. اما ناگهان کار احمقانه ای از شما سر می زند. به خودتان می گویید: باور نمی کنم چنین چیزی گفته باشم.من نیز بارها در چنین موقعیتی  قرار گرفته ام. گاهی نیز عکس این ماجرا رخ می دهد. شاید در موقعیتی بوده اید که احساس می کردید همه چیز از کنترل خارج شده است. درگیر مشکلات گوناگونی شده بودید. اما ناگهان فکری به خاطرتان می رسدو....دیگران به شما می گویند: واقعاً چگونه این کار را کردی؟ عالی بود. به خودتان افنخار می کنید، اما نمی دانید چه طور توانستید از پس چنین کاری برآیید. هر کاری که در هر لحظه انجام می دهیم مبتنی بر حالت فکری و جسمی ما در همان زمان است. توانایی و قابلیت انسان ها انکار ناپذیر است، اما آنچه انجام می دهند معمولاً دلسرد کننده و یأس آور به نظر می رسد. تنها تعداد اندکی از مردم هستند که در برابر مشکلات بسیار دشوار واکنشی تحسین برانگیز دارند اما اغلب آنان حتی از پس کوچک ترین مشکلات نیز برنمی آیند. تفاوت این دو گروه در توانایی آنان نیست بلکه در رفتاری است که هر کدام در موقعیت های خاص بروز می دهند. تغییر رفتار برای حل هر مشکلی کار ساز خواهد بود. جهت پیشگیری از مشکلات خانواده از مشاوره خانوادهکمک بگیرید.

 

کنترل احساسات

برای برخی از مردم صحبت کردن در جمع موجب احساس ناراحتی و اضطراب است.چنین احساسی مسلماً بر رفتار آنها نیز تاًثیر خواهد گذارد، در نتیجه هنگام صحبت به لکنت می افتند، نمی توانند راحت بنشینند و چهره شان سرخ می شود. چنین افرادی همواره از شرکت در مجالس و مکان های عمومی سرباز می زنند. اما اگر همین افراد بتوانند در همان لحظه احساس خود را تغییر دهند قادر خواهند بود تمام توان خود را به کار گیرند. برای تغییر دادن احساس این فرد باید بتوانیم در ذهن او تصور صحبت در جمع را به لذت و خوشی ربط دهیم. در این صورت، چنین افرادی هنگام قرار گرفتن در موقعیتهایی نظیر این، از بهترین وضعیت فکری و جسمی برخوردار خواهند بود. جهت کمک به رفع مشکل کودک خود از مشاوره کودککمک بگیرید.

درباره ی احساسی که هنگام مواجه شدن با مشکلات دارید خوب فکر کنید. اگر احساس ناامنی و تشویش می کنید مسلماً نخواهید توانست در زمینه ی حل این مشکل رفتار مناسبی در پیش گیرید. همه ی انسان ها از قابلیت های یکسانی برخوردارند؛ تفاوت آنها در شکل احساس و به دنبال آن، عملکرد و رفتارشان است. احساس های گوناگون موجب بروز رفتارهای گوناگون خواهد شد.

برگرفته از کتاب موفقیت نامحدود در 20روز

مرکز مشاوره گروه همراه سعادت آباد

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :