لذت آنی در ازدواج می تواند کار شما را خراب کند

10 / 10
از 1 کاربر

لذت آنی در ازدواج می تواند کار شما را خراب کند.

 

بیشتردخترها فقط نگران آن هستند که در همان لحظه خودشان را خشنود سازند و از همان لحظه لذت ببرند. برای مثال ایزابل را در نظر بگیرید. او آنچه برای کوتاه مدت می خواست، یعنی گذراندن همۀ آخر هفته با داگ را به دست آورد.

اما این موضوع باعث شد تا او آنچه را می توانست در دراز مدت به دست آورد، یعنی یک رابطه جدی را به خطر بیندازد و خراب کند. احتمالاً اگر سعی می کرد کنترل رابطه را در دست بگیرد، داگ پس از یک هفته رابطه اش را قطع نمی کرد. شاید موفق نمی شد داگ را در آن آخر هفته بخصوص ببیند، اما دست کم این اقبال را داشت تا او را دوباره ببیند. اما حالا رابطه کاملاً قطع شده است.

می دانم قسمت سخت در دست گرفتن کنترل این است که اغلب باید در جهت مخالف حرکت کنید. شما به راستی می خواهید کاری را انجام دهید که در آن لحظه بخصوص شما را شاد می سازد، اما در بسیاری موارد این کار در درازمدت به شما صدمه خواهد زد.

بخصوص اگر طرفتان مانند داگ در حال از دست دادن علاقه اش باشد. این زمانی است که در دست گرفتن کنترل، امری حیاتی می شود. می دانم که به نظر کار پر خطری می اید، اما آنچه از آن هم پرخطر تر است، دادن همۀ قدرتتان به طرف مقابل است.

فقط به خاطر داشته باشید، هنگام رویارویی با مردها خطرناکترین کاری که می توانید انجام بدهید این است که کاری نکنید.

 

کنترل را حفظ کنید، علاقه را حفظ کنید

اگرمی خواهید رابطه تان را به سرانجام برسانید، نباید تنها یک مسافر باشید، بلکه باید رانندگی را بر عهده بگیرید.

من هم قبلاً مانند شما بودم. یادم می آید همۀ روز منتظر تلفن می شدم، اما عاقبت طرف مقابلم آخر شب تماس می گرفت و به من می گفت که کجا با او و دوستانش ملاقات کنم.

آن وقت بود که مجبور می شدم دوستانم را متقاعد کنم تا برنامه هایشان را عوض کنند.

بارها از خودم می پرسیدم وضعیت رابطه ما به چه شکلی است؟ حس می کردم که این من هستم که همیشه باید با برنامه های آنان کنار بیایم. حس بدی بود، اما تقصیر هیچ کس نبود به جز خود من.

این من بودم که اجازه می دادم تا طرفم همۀ تصمیم گیری ها را انجام دهد. شما دارای حق انتخاب هستید. می توانید یک گوشه بنشینید و منتظر بمانید، یا اینکه می توانید زندگی خودتان را داشته باشید.

اگر می خواهید برنامه ای برای آخر هفته ها نداشته باشید تنها به این دلیل که اگر او به سراغتان آمد، آماده باشید فقط این را بدانید که او می داند شما را کاملاً در اختیار دارد. می دانم که فکرمی کنید اگر کار خاصی انجام ندهید در حقیقت دارید امن ترین کار را انجام می دهید، اما بگذارید بگویم شما در حقیقت دارید پر خطرترین کار ممکن را انجام می دهید.

اگر تا حالا این اتفاق نیفتاده، می توانید مطمئن باشید که یک روز صبح از خواب بلند می شوید و می بینید که برنامه تان دیگر مال خودتان نیست.

 

خطر ارائه بیش از حد

در هنگام دادن هدیه و انجام لطف مراقب باشید. چیزی به نام کشتن افراطی وجود دارد. وقتی مردی هر هفته برای من گل می آورد و مدام سعی می کند که به من هدیه بدهد، همه این کارها من را بشدت مشکوک می نماید.

شروع می کنم به پرسیدن این سؤال از خودم که آیا او چیز دیگری برای ارائه کردن دارد؟ یک مرد خوش قیافه و جذاب و باهوش برای جذب علاقه زن نباید نیازبه گل و شکلات داشته باشد. این طور فکر نمی کنید. اگر مردی مدام به شما هدیه بدهد، شما شروع به استفاده از او نخواهید کرد؟ و چه این را بدانید و چه ندانید، سوء استفاده از یک نفر به معنای آن است که شما چقدر احترام کمی برای وی قائل هستید.

بنابراین اگر در تلاش برای جلب عشق کسی هستید، دادن هدیه راه این کار نیست.

حقیقت این است که اگر همیشه و به صورت مداوم چیزی به مرد بدهید، گویی دارید از او می خواهید که مدام از شما سوء استفاده کند. یک روز از خواب بیدارخواهید شد و خواهید دید به جای اینکه مانند همسرش با شما رفتار کند، با شما مانند دستیار شخصی اش رفتار می کند. می بینید در حالی که روی مبل لم داده و در حال استراحت است، شما مدام در حال دویدن هستید تا کارهای او را انجام دهید.

 حرف آخر اگر می بینید که مدام در حال انجام دادن کاری برای مرد هستید، باید به دنبال یک موضوع عمیق تر بگردید. شما موفق نبوده اید.

 

بر گرفته از کتاب زن ها،مردها را از دست می دهند. چرا؟

مرکز مشاوره ازدواج گروه همراه واقع در غرب تهران سعادت آباد

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

جهت گرفتن وقت مشاوره و هماهنگی برای حضور در مرکز و کلاس های مشاوره و همچنین مشاوره تلفنی و آنلاین روانشناسی می توانید از طریق شماره های زیر اقدام نمایید.

تلفن های تماس مرکز مشاوره:
22383846 - 021
22383568 - 021

خدمات مرکز مشاوره گروه همراه شامل: 

مشاوره ازدواج

مشاوره خانواده

مشاوره روانشناسی

مشاوره کودک

مرکز مشاوره در سعادت آباد

واقع شده است

و شما می توانید حضوری نیز جهت مشاوره های خانواده و ازدواج و همچنین مشاوره برای کودک و نوجوان ، مراجعه نمایید.