مرد ها فقط تصویر کلی را میبینند.

10 / 10
از 1 کاربر

مرد ها فقط تصویر کلی را میبینند.

 

 

مرد ها ترجیح می دهند عقب نشسته و تصویر کلی را ببینند.تصویری که برای آن ها مسئولیت و درگیری کمتری را به دنبال داشته باشد.به عنوان مثال مردی که به همسر خود هدیه نمی دهد، وقتی هم بدهد بهترین را می دهد.از سوی دیگر مغز زن ها برای پرداختن به جزئیات بهتر سازماندهی شده است.آن ها قادرند تا با تصمیم تا با تصمیم گیری های کوچک تر در سطح وسیع تری روابط کاری خود را به صورت های بسیار پیچیده توسعه دهند.یک زن در روابط خود برای هرچیز امتیاز در نظر می گیرد اما همسر او بدون توجه به آن چیز به انگیزه ی انجام گرفتن آن عمل نمره می دهد.به عنوان مثال اگر یک مرد یک شاخه گل برای همسر خود بخرد یک نمره خواهد گرفت اما اگر به مدت شش هفته ، هفته ای یک شاخه گل برای او بخرد 6 امتیاز خواهد گرفت.

اما یک بغل گل رز با یک شاخه رز فرق دارد.یک شاخه گل فقط برای او است و یک بغل گل به زیبا کردن دکوراسیون منزل کمک می کند.پس دادن یک شاخه گل به این معنی است که آن زن بالاترین نقطه در فکر آن مرد است.به طور مشابه اگر یک مرد،خانه ی خود را نقاشی کند،یک امتیاز می گیرد اما اگر او لباس های کثیف را جمع کرده و به همسر خود خاطر نشان کند که او را نیز دوست دارد، برای هر یک از موارد یاد شده امتیاز جداگانه ای خواهد گرفت. به عبارتی دیگر امتیاز داده شده برای تعداد عملکرد های مرد است نه اندازه و کیفیت یا بازدهی یک عملیات از سوی مرد.اگر مرد برای همسر خود یک ماشین یا انگشتر الماس رویاهای او را بخرد،به طور حتم این یک امتیاز در آن زمان خواهد بود.اما 95 درصد باقیمانده برای سایر کارهایی است که او انجام داده یا نداده است و تمام این ها در مورد زنان واقعیت دارند. جهت پیشگیری از مشکلات خانواده ازمشاوره خانواده کمک بگیرید  . 

 

زن ها برای هر یک از عملکرد های مرد بدون توجه به اندازه ی آن

امتیاز در نظر می گیرند.اگر مرد ها دارای سیستم نمره گذاری بودند،

آن ها می بایست امتیاز ها را به اندازه عملکرد ها اختصاص می دادند.

 

 

بساری از مردان کاملاً از سیستم نمره دادن زن ها بی اطلاع هستند چون مردان به سادگی آنچه را که در رابطه از خود مایه می گذارند، نشان می دهند و امتیاز دادن در کار آن ها مفهوم ندارد.برای زنان امتیاز دادن یا به طور آگاهانه است یا نا آگاهانه و تمام زنان به طور حسی می دانند که آن به چه صورت کار می کند.همین تفاوت ها باعث بروز سوء تفاهمات میان زنان و مردان می شود.

زنان امتیاز دهندگان بسیار خوبی هستند و حافظه های بسیار قوی در حفظ نکات برای سال ها دارند.آ ن ها خیلی کار ها برای مردان انجام می دهند چون آن را پذیرفته اند ولی عاقبت این امتیاز ها خاتمه می یابند و در سکوت زوج خود را می پذیرند و با قدردانی به حمایت از آن ها ادامه می دهند. جهت پیشگیری از مشکلات خانواده ازمشاوره ازدواج کمک بگیرید.

 

 

زن ها امتیاز می دهند و هرگز آن امتیازات را فراموش نمی کنند.

 

یک مرد زمانی که در روابط خود با یک زن امتیاز می گیرد هیچ عقیده ای درباره آن ندارد. یک زن می تواند امتیازی را که به یک مرد می دهد از نمره ی 30 الی 1 به آن بدهد درست قبل از اینکه از آن مرد شکایتی بکند.در آن هنگام او شروع به تهمت زدن به مرد می کند که هیچ کاری برای او انجام نداده و مرد نیز ناراحت و متعجب از تهمت های زن می شود.در این حال آن مرد بر این عقیده است که هیچ مشکلی وجود ندارد.

برای اینکه یک مرد بتواند سیستم امتیاز دادن زن را درک کند نباید بگذارد که کار به این مرحله بکشد.وقتی که امتیاز او 3 به 1 می رسد او معمولاً از گرفتن چنین امتیازی ابراز ناخشنودی می کند و ادعا می کند که چنین امتیازی در خور او نیست.اگر او سیستم امتیاز دادن زن را بشناسد متوجه می شود که هر چه قدر کار بزرگ تر ( هدیه ی بزرگ تری ) برای همسرش انجام دهد امتیاز بیشتری خواهد گرفت.او پنج روز در هفته کار می کند و کمتر از 3 امتیاز می گیرد.اما از نقطه نظر همان مرد در راستای چنین فعالیتی 5 امتیاز نیز شایستگی او را دارد.درست به ازای هر روز کاری یک نمره.از نظر زنان مردان همیشه باید به اهمیت موضوع توجه کنند. جهت کمک به رفع مشکل کودک خود از مشاوره کودک  کمک بگیرید

برگرفته شده از کتاب چرا مردان دروغ می گویند و زن ها گریه میکنند..

 

از نظر یک زن تکرار هدیه مهم است نه اندازه ی آن.

 

 

 

مرکز مشاوره گروه همراه سعادت آباد

 

 

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :