نامزد ترسو(شخصیت اجتناب کننده)

10 / 10
از 1 کاربر

 

نامزد ترسو

شخصیت اجتناب کننده

 

 

 

فهرست مشخصات شخصیت اجتناب کننده

 

  • ·        او از فعالیت های حرفه ای که نیازمند تماس با دیگران است بخاطر ترس از انتقاد،طرد شدن و عدم تاًیید اجتناب می کند.
  • ·        او نمی خواهد با دیگران درگیر شود،مگر اینکه مطمئن باشد او را دوست دارند.
  • ·        او به راحتی وارد روابط صمیمانه و نزدیک نمی شود،زیرا می ترسد مورد تمسخر قرار گیرد یا خجالت زده شود.
  • ·        او در موقعیت های اجتماعی جدید،به خاطر احساس ناکارآمدی،ناراحت است و از آن اجتناب می کند.
  • ·        از نظر خودش مهارت اجتماعی ندارد،از لحاظ شخصی مطلوب و مورد قبول نیست،و از لحاظ اجتماعی خود را پست تر از دیگران می داند.
  • ·        او تمایلی به خطر کردن شخصی یا ورود به فعالیت های جدید ندارد،زیرا سردرگم می شود.

 

اگر نامزد شما یکی از علائم بالا را دارد،احتمالاً در گیر کسی هستید که اساساً از رابطه می ترسد.ممکن است مشاهده کنید که نامزدتان عمیقاً از  طرد و انتقاد می ترسد،یا شاید نزدیک شدن به او برای شما دشوار است،زیرا او دور و دست نیافتنی است.اگر فکر می کنید نامزدتان از رابطه می ترسد،بنابر نظر روان شناسان این فرد اجتناب دارد.

 

شخصیت ترسو

 

همینطور که ما به زندگی ادامه می دهیم،متوجه میشویم که چگونه باید زندگی را هدایت کنیم و در میان مردم دست به آزمایش می زنیم،تا افراد جدیدی را پیدا کنیم و از تجربه ی زندگی جدید لذت ببریم.ما یاد می گیریم که ارتباط برقرار کنیم،ابراز وجود کنیم و نیاز های خودمان را برطرف کنیمو به طور همزمان بپذیریم که دیگران نیز در حال آزمایش ما هستند و به دنبال ارتباطند.در طول زمان ما به خاطر ارتباط با دیگران از خودمان قدردانی میکنیم و سعی می کنیم دامنه ی آسایش و راحتی مان را در جهان اجتماعی بالا ببریم.برخی از مردم ظاهراًهیچوقت این مانور های اجتماعی ظریف را یاد نمی گیرند.آنها همیشه در جهان ارتباطی گم می شوند.به نظر می رسد که آنها از این میترسند که دیگران آنها را آنگونه که هستند دوست نداشته باشند و برای آنچه دارند ارزش قائل نباشند. درنتیجه بلافاصله انگیزه های دیگرانی که با آنها تعامل دارند را زیر سوال می برند.البته این ترس بیشتر،منعکس کننده ی نداشتن عزت نفس است،تا حقیقتی درباره ی دیگران.با این وجود تیپ شخصیت ترسو این احساس بی ارزش بودن را به جهان،فرافکنی می کند و در نتیجه بسیار گوشه گیر می شود،و از طرد شدن و عدم تأییددیگران می هراسد. به گونه ای واقعی انتظار آنها برای طرد شدن، باعث می شود به کوچک ترین تهدید برای طرد یا تنفر احتمالی توسط کسانی که آنها را ملاقات می کنند،حساس شوند.

 

بر خلاف نامزد منزوی،نامزد ترسو به دیگران تمایل دارد،اما ترس اقتضا می کند که از دیگران اجتناب کند.

 

 

مرکز مشاوره گروه همراه – سعادت آباد

 

 

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

جهت گرفتن وقت مشاوره و هماهنگی برای حضور در مرکز و کلاس های مشاوره و همچنین مشاوره تلفنی و آنلاین روانشناسی می توانید از طریق شماره های زیر اقدام نمایید.

تلفن های تماس مرکز مشاوره:
22383846 - 021
22383568 - 021

خدمات مرکز مشاوره گروه همراه شامل: 

مشاوره ازدواج

مشاوره خانواده

مشاوره روانشناسی

مشاوره کودک

مرکز مشاوره در سعادت آباد

واقع شده است

و شما می توانید حضوری نیز جهت مشاوره های خانواده و ازدواج و همچنین مشاوره برای کودک و نوجوان ، مراجعه نمایید.