چرا مردان دروغ می گویند

10 / 10
از 1 کاربر

(( چرا مردان دروغ می گویند ))

 

مردی که به تازگی وارد زندگی شما شده، قسم می خورد که زندگی گذشته اش را تمام کرده، اما شما می دانید که او هنوز عکس آن زن را در کشوی میز محل کارش دارد. غریزه ی زنانه ی شما می گوید که در این میان چیزی از شما مخفی نگاه داشته شده است. اما شما نمی توانید انگشت خود را برای سکوت روی واقعیت بگذارید. نامزدتان شب گذشته سرقرار حاضر نشد. زیرا او می گوید خودش یا سگ او یا مادرش حال خوبی نداشته اند. اما شما می دانید که او هرگز مریض نبوده، مادرش مرده، و اصولاً سگی ندارد. بنابراین شما مشکوک می شوید. آیا او به شما دروغ گفته است؟جهت پیشگیری از مشکلات خانوادگی از مشاوره ازدواج کمک بگیرید.

دروغ عملی است که شخصی با انجام آن دیگران را به اشتباه می اندازد.

 

چه کسی دروغ می گوید؟

هر کسی دروغ می گوید. بیشتر دروغ گفتن ها معمولاً در اولین برخورد یعنی زمانی است که شخص برای ایجاد بهترین تصویر از خود دروغ می گوید. بسیاری از دروغ ها که ما می گوییم مصلحتی هستند و به این منظور گفته می شوند که به ما امکان می دهند یک زندگی به دور از تنش و تهاجم داشته باشیم. زیرا اغلب ما ترجیح می دهیم که انحرافات ظریف واقعیت را بشنویم تا سختی حقیقت را درک کنیم. اگر شما بینی بزرگ دارید دوست ندارید که حقیقت وجود آن را بشنوید. شما دوست دارید که مناسب بودن آن را بشنوید که هیچ کس هم به آن توجه نمی کند و یا اینکه آن برای صورت شما کاملاً مناسب است. جهت پیشگیری از مشکلات خانوادگی از مشاوره خانواده کمک بگیرید.

                          همیشه واقعیت را بگویید و سپس فرار کنید.

 

اگر شما حقیقت محض موضوعی را به شخصی که هفته ی پیش با او تماس داشته اید گفته اید،هم اکنون شما کجا هستید؟ در بیمارستان؟ شاید هم زندان....اگر شما کلمات واقعی را که در ذهن تان گذشت به زبان آورید،جواب آنها چه خواهد بود؟ یک چیز برای اطمینان به شما می گوییم. اگر اینگونه باشید هیچ دوستی ندارید و احتمالاً از محل کار خود نیز اخراج می شوید.

خوب، آخرین باری که دروغ گفتید کی بود؟ خیلی خوب شاید شما واقعاً دروغگو نباشید. اما اجازه دهید که کسی در مورد شما درست قضاوت نکند. یا اینکه کمی احساسات دیگران را جریحه دار کنید. شاید آن دروغ مصلحتی باشد. شاید شما به دیگران بگویید که کوتاهی موی آنها مناسب است یا شریک زندگی آنها مناسب، یا دکوراسیون منزل آنها جالب شده،چونکه شما نمی خواهید آنها خبر بد را از دهان شما بشنوند، شاید شما با مبالغه در مورد خود در هنگام استخدام با پرکردن پرسشنامه تصویر بهتری از خود ارائه دهید. وقتی شما در حال فروش ماشین خود هستید، ممکن است فراموش کنید که به خریدار بگویید روغن ترمز از موتور به بیرون می ریزد و این در حالی است که شما مدام در حال تعریف از وضعیت ماشین خود هستید یا اینکه وقتی فروش منزل خود را در روزنامه آگهی می کنید، یادآوری این نکته را که منزل شما کنار باند فرودگاه است، حذف می کنید. جهت کمک به رفع مشکل کودک خود از مشاوره کودک کمک بگیرید.

شاید شما با کوتاه کردن موهایتان خود را 7 سال جوان تر نشان دهید یا با موهای باقیمانده، بر روی سرتان قسمت طاس شده را بپوشانید و فکر کنید توانسته اید به دیگران بقبولانید که شما هنوز همان آدم خوش موی سابق هستید. آیا تا کنون از کفش های پاشنه بلند برای کشیده نشان دادن پاهای خود استفاده کرده اید؟ یا از پدهای موجود برای گذاشتن در شانه های خود برای پهن نشان دادن شانه ها، یا از ناخن مصنوعی استفاده کرده اید؟ ما دائماً در حال دروغ گفتن به هم هستیم. اسم آنها را هر چه می خواهید بگذارید ولی همه ی آنها دروغ می گویند.

فقط دشمنان شما واقعیت را می گویند دوستان و شوهران بی نهایت دروغ می گویند و خود را نسبت به هم مسئول می کنند.

 

ما به دو دلیل دروغ می گوییم؛ یا منفعتی بدست آوریم یا از ضرر و درد دوری کنیم. خوشبختانه بیشتر مردم احساس گناه را می شناسند و زمانی که دروغ می گویند احساس عذاب وجدان می کنند و یا اکثراً احساس کردن این احساس را غیر ممکن میدانند به همین دلیل این امکان به شخص دیگر داده می شود تا زمانی که به دیگران حقیقت یا دروغ گفته می شود از آن زمان نهایت استفاده را بکنند. با کمی تمرین می توانند راه های تشخیص دروغ را پیدا کنید و بتوانید دروغگوها را شناسایی کنید.

برگرفته از کتاب چرا مردان دروغ می گویند و زن ها گریه می کنند؟

 

مرکز مشاوره گروه همراه سعادت آباد

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :