چگونه می توانید بر پشتکارتان بیفزایید

10 / 10
از 1 کاربر

چگونه می توانید بر پشتکارتان بیفزایید

 

اگر می خواهید در عملکردتان بسیار منظم تر و سرسخت تر باشید؛ باید بکوشید در زمینه ی رشد و پیشرفت شخصی تان منظم تر و سرسخت تر شوید. چگونه می توانید چنین کاری را انجام دهید؟ با پی بردن به این حقایق که رشد و پیشرفت شخصی تان باید در چه زمینه هایی، چگونه، چرا و چه زمانی انجام شود. زمانی را به توجه کردن به این سؤال مهم درباره ی رشد و پیشرفت خودتان اختصاص دهید:

 

1ـ آیا می دانید در چه زمینه هایی باید پیشرفت کنید؟

جورج لاریمر، نویسنده و روزنامه نگار، گفت: اگر قصد دارید هر شب با رضایت خاطر واقعی بخوابید؛ باید عادت کنید هر روز صبح با عزمی راسخ از خواب برخیزید. این موضوع به راستی حقیقت دارد؛ اما نکته ی مهم این است که بدانید عزم و اراده ی راسخ خودتان را در چه مسیری به کار ببرید.جهت پیشگیری از مشکلات خانواده از مشاوره خانواده کمک بگیرید.

در گذشته به طور کامل در این باره توضیح داده ام؛ اما فکر می کنم تکرار کردن آن نیز مؤثر است. شما باید خودتان را برای موفق بودن پرورش دهید. اغلب با انسان هایی هدفمند روبه رو می شوم که از پشتکار کافی برای پیشروی کردن در مسیر دستیابی به هدفشان بهره مند نیستند. آنان آرزو دارند که موفق شوند و مهارت و شایستگی خودشان را نیز در امور شغلی شان نشان می دهند؛ با این حال، در مسیر دستیابی به اهدافشان چندان پیشرفتی ندارند. چرا؟ زیرا آنان تصور می کنند فقط باید در امور شغلی شان مهارت یابند و به تسلط یافتن بر خودشان و تقویت کردن شخصیتشان نیاز ندارند. چه اشتباهی! آینده ی زندگی شما بر مبنای رشد و پیشرفت شخصی تان تعیین خواهد شد. رشد و پیشرفت روزانه ی شما تضمین می کند که آینده ی زندگی تان از فرصت های احتمالی سرشار خواهد بود. وقتی در زمینه ی رشد و پیشرفت شخصی خودتان تلاش می کنید؛ در واقع افق فکری تان، گزینه های احتمالی تان، فرصت های زندگی تان و توانایی های وجودتان را گسترش می دهید.

اگر من، از زمان شروع فعالیت شغلی ام در سال 1969،همه ی وقتم را فقط به تکمیل کردن توانایی های شغلی ام اختصاص می دادم؛ هرگز از رشد و پیشرفت کافی بهره مند نمی شدم. اما به این دلیل که بر رشد و پیشرفت شخصی ام متمرکز شدم؛ توانستم از مرحله ی مشاوره دادن به عده ای اندک از انسان ها به مرحله ی مدیریت کردن گروهی از انسان ها برسم. جهت پیشگیری از مشکلات خانواده از مشاوره ازدواج کمک بگیرید.

من از سخنرانی کردن برای عده ای از انسان ها به مرحله ی نوشتن کتاب رسیدم. من از سطح تاثیر گذاری در سازمان های کوچک به مرحله ی تاثیر گذاری در بسیاری از سازمان های بزرگ رسیدم. من کانون تمرکزم را از فعالیت های درون سازمانی به مرحله ی کارآفرینی تغییر و گسترش دادم. تاثیر گذاری من از سطح بومی به سطح ملی و سپس بین المللی تغییر یافت.  من از سطح پشتیبانی کردن سازمان ها به مرحله ی بنیان گذاری آن ها و تلاش برای رشد و پیشرفتشان رسیدم. چرا چنین رویدادی برای من اتفاق افتاده است؟ زیرا من فقط بر بهینه سازی وضعیت شغلی و جایگاه حرفه ای ام متمرکز نبودم بلکه می کوشیدم وضعیت خودم را بهبود ببخشم. این ویژگی سبب شد آینده ام شکوفا شود. این کار سبب شد به دستاوردهایی برسم که از باور خودم در باره ی توانایی شخصی ام بسیار فراتر بودند.

ای.ام. گری گفت: انسان موفق به انجام دادن کارهایی عادت دارد که انسان های ناموفق به انجام دادن آن ها چندان علاقه ای نشان نمی دهند. شاید انسان های موفق نیز به انجام دادن چنین کارهایی علاقه نداشته باشند؛ اما تاثیر گذاری و نیروی هدفشان اغلب بر بی علاقگی شان غلبه می کند و اولویت می یابد. هر چه بهتر و دقیق تر از هدغتان آگاهی داشته باشید و برای دستیابی به آن جانفشانی کنید؛ فرصت هایی بهتر و بیشتر نصیبتان می شود تا توانایی های وجودتان را شکوفا کنید، موقعیت های احتمالی زندگی تان را افزایش دهید و کارهایی مهم را به ثمر برسانید. جهت کمک به رفع مشکل کودک خود از مشاوره کودک کمک بگیرید.

 

2ـ آیا می دانید قرار است چگونه پیشرفت کنید؟

چگونه پیشرفت کردن در واقع یکی از دلایل بنیادین بود که سبب شد من به شدت بکوشم تا از یک سخنران انگیزه بخش به یک مربی انگیزه بخش تبدیل شوم. هرگز نمی خواستم شرکت کنندگان در دوره های آموزشی من در حالی از آن فضا خارج شوند که انگیزه گرفته اند، اما هنوز درباره ی چگونه اقدام کردن و پیشروی کردنشان به یقین نرسیده اند. بسیاری از انسان ها برای رشد کردن و پیشرفت داشتن به دانش، تجربه و آموزش نیاز دارند.

 

برگرفته از کتاب در جا زدن ممنوع

مرکز مشاوره گروه همراه سعادت آباد

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :