روانشناسی

10 / 10
از 107 کاربر

به مطالعه و بررسی علمی هر گونه رفتارهای ذهنی انسان روانشناسی گفته میشود. روانشناسی علم بسیار گسترده ای است و شاخه های زیادی از این علم در حال حاضر وجود دارد که همین گستردگی شاخه ها نشان دهنده اهمیت بسیار زیاد روانشناسی در جوامع مدرن و امروزی میباشد. با پیچیده تر شدن جوامع، روانشناسی نیز به مراتب نقش بسیار بیشتر و پر رنگ تری در حل مسائل و مشکلات انسانها پیدا کرده است. برخی از شاخه های روانشناسی که به مطالعه دقیق رفتار و افکار انسان میپردازند را میتوان روانشناسی بالینی، روانشناسی مشاوره، روانشناسی خانواده، روانشناسی تحصیلی، روانشناسی تربیتی، روانشناسی رشد، روانشناسی شخصیت، روانشناسی اجتماعی، روانشناسی صنعتی و سازمانی و همچنین روانشناسی آنلاین نام برد.

روانشناسی

بهترین روانشناس

بهترین روانشناس کیست؟ این سوالی است که بسیاری از افرادی که به یک پزشک روانشناس نیاز دارند مطرح میکنند. بهترین روانشناس باید از یک سری ویژگی ها برخوردار باشد که در ادامه به برخی از مهمترین این ویژگی ها اشاره خواهیم نمود. فردی که به حرفه روانشناسی قدم میگذارد در درجه اول باید صبور باشد. صبور بودن در علم روانشناسی یکی از مولفه های بسیار مهم محسوب میشود زیرا روانشناس باید به تمام سخنان بیمار به دقت گوش فرا داده و سپس با الگوسازی از گذشته و همچنین حال حاضر فرد فرضیه هایی را شکل داده و سپس به آزمایش و تجزیه و تحلیل آنها پرداخته تا در نهایت بتواند راهکار مناسب را به دست آورد. بهترین روانشناس باید از ارتباط کلامی قدرتمندی برخوردار باشد تا بتواند به عمق وجود شخص نفوذ کرده و همچنین به احساساتی که در درون شخص جاری است پی ببرد. فردی که به حرفه روانشناسی میپردازد نباید اهل قضاوت کردن باشد و با بیمار بیشتر از هر چیز همدل باشد. بهترین روانشناس شخصی است که از قضاوت فردی(بیمار) که خود بارها مورد قضاوت دیگران قرار گرفته پرهیز کرده و تنها به عنوان یک دوست و همدل روند درمان را در پیش بگیرد. یک روانشناس باید از تمامی تاریخچه و گذشته فرد مطلع شود. مطلع شدن از گذشته و تاریخچه بیمار تنها از یک راه میسر است و آن هم وادار کردن بیمار به سخن گفتن. اگر به یک روانشانس مراجعه کردید که مدام سوالاتی را مطرح میکرد و شما نیز وادار به حرف زدن میشدید، بهتر است بدانید که به بهترین روانشناس مراجعه کرده اید. بهترین روانشناس بر اساس شواهد تصمیم گیری میکند. دکتر روانشناس علاوه بر تسلط به علم روانشناسی باید یک هنرمند خوب نیز باشد. دکتر روانشناس همواره با رفتارهای مختلف انسانی سر و کار دارد که به همین دلیل باید پویا، خلاق و همچنین منحصر بفرد باشد. بهترین روانشناس فردی است که بتواند یا مهارت های خود هر چه بیشتر در بهتر شدن حال شما قدم بردارد. در حقیقت روانشناس باید به بهبودی بیمار خوش بین باشد و سعی کند تا  نا امید کردن وی تا جای ممکن اجتناب کند. آنچه که در تمامی شاخه های علم روانشناسی مشترک است و پزشک باید آنرا به عنوان یک اصل کلی و مهم بشناسد این است که تنها در جهت بهبود وضعیت بیمار عمل نماید و از نا امید کردن او خودداری کند. اما باید به این موضوع توجه داشت که تنها یک روانشناس خوب برای درمان کافی نیست و فرد باید در مقابل روانشناس صداقت داشته باشد تا بتواند نتیجه خوبی را از فرایند روانشناسی دریافت نماید.  در مقابل دکتر روانشناس صداقت داشته باشید و از گفتن حقیقت اجتناب نکنید زیرا پزشک بر اساس گفته های شما روند درمان را در پیش میگیرد و دریافت هر گونه اطلاعات خلاف واقع میتواند  یک روانشناسی بی نتیجه را رقم بزند.

روانشناسی

دکتر روانشناس

دکتر روانشناس فردی است که ابتدا در رشته پزشکی شروع به تحصیل کرده و سپس بصورت تخصصی در زمینه روانشناسی به تحصیلات خود ادامه میدهد. دکتر روانشناس بر خلاف سایر پزشکان تنها تجویز دارو را بعنوان یک راه حل برای درمان انتخاب نمیکند و اگر دارویی نیز برای درمان تجویز شود بمنظور تنظیم نابهنجاری های شیمیایی مغز و فرایندهای فیزیولوژیکی خواهد بود. دکتر روانشناس بیشتر از آینکه دارو را برای درمان انتخاب کند به کسب اطلاعات از گذشته و حال حاضر فرد پرداخته و در عین حال این اطلاعات را بصورت دقیق مورد تجزیه و تحلیل قرار میدهد تا بتواند نسبت به اطلاعات استخراج شده راه حل های مناسبی را برای درمان اتخاذ کند که این درمان بیشتر بر مبنای گفتار درمانی و در موارد کمی تجویز دارو خواهد بود.

گروه همراه (مرکز مشاوره و خدمات روانشناسی) مجموعه ای از بهترین و با تجربه ترین روانشناسان را بمنظور خدمت رسانی هر چه بیشتر به افراد نیازمند به  انواع خدمات روانشناسی گرد هم آورده و در حال حاضر با کارنامه درخشان خود به یکی از مطرح ترین مراکز مشاوره در کشور تبدیل شده است. 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

جهت گرفتن وقت مشاوره و هماهنگی برای حضور در مرکز و کلاس های مشاوره و همچنین مشاوره تلفنی و آنلاین روانشناسی می توانید از طریق شماره های زیر اقدام نمایید.

تلفن های تماس مرکز مشاوره:
22383846 - 021
22383568 - 021

خدمات مرکز مشاوره گروه همراه شامل: 

مشاوره ازدواج

مشاوره خانواده

مشاوره روانشناسی

مشاوره کودک

مرکز مشاوره در سعادت آباد

واقع شده است

و شما می توانید حضوری نیز جهت مشاوره های خانواده و ازدواج و همچنین مشاوره برای کودک و نوجوان ، مراجعه نمایید.