مشاوره کودک و نوجوان

10 / 10
از 117 کاربر

بسیاری از خانواده ها در بخش تربیت کودکان خود با مشکلات زیادی روبرو هستند و از پس بعضی از مشکلات برنمی آیند که از طریق مشاوره کودک می توانند آن مشکلات را رفع کنند. خانواده ها می خواهند فرزندانشان به درستی تربیت شوند و تمام تلاش خود را در این باره انجام می دهند. گاهی خانواده ها بیش از حد به کودکان توجه دارند و به تمام خواسته های آن ها پاسخ می دهند و گاهی اوقات دچار اشتباه می شوند. شرایطی مانند زورگویی کودک در خانواده، گریه، مشکل در رفتن به مدرسه، اضطراب، بیش فعالی، ترس برای کودک باعث می شود هم کودک و هم خانواده دچار آسیب جدی شوند. مشاوره کودک تمام تلاش خود را در زمینه ی ارائه ی راه حل های مناسب با کودک انجام می دهد. مشاوره کودک گروه همراه در خدمت رسانی به شما تمام تلاش خود را ارائه می کند.

در کل برای تربیت صحیح و حل مشکلات کودک باید از دو جهت کار کرد، یکی از طرف والدین و خانواده و از سمت دیگر صحبت و آموزش خود کودک و نوجوان. که ما در خدمات مشاوره کودک و نوجوان مرکز گروه همراه خدمات مشاوره و آموزش ها را به روش های زیر به مراجعین محترم ارائه خواهیم داد.

خدمات مشاوره کودک و نوجوان: 

آموزش اختصاصی به والدین برای ارتباط با کودک
مشاوره اختصاصی با خود کودک یا نوجوان
کلاس عمومی مشاوره کودک و نوجوان برای والدین

 شما والدین گرامی می توانید از طریق تماس یا مراجعه به ساختمان مرکز مشاوره گروه همراه در غرب تهران محله سعادت آباد جهت شرکت در دوره های مشاوره کودک اقدام نمایید.

بهترین مشاوره کودک و نوجوان

متخصص مشاوره کودک و نوجوان از خانواده درمورد خود و کودکشان سوالات لازم را می پرسد و پس از آشنایی کامل و با توجه به اخلاق و فیزیک کودک و همین طور اگر کودک دارای نقص رفتاری یا جسمانی است، با در نظر گرفتن آن روش های مناسبی را ارائه دهد. دوران کودکی دوران شکل گرفتن خلقیات و رفتار های کودک است و اگر مشکلات رفتاری داشته باشد می توان آن ها را به خوبی رفع کرد و زمان خوبی برای تغییر عادات و رفتارها است. زمانی که خانواده با مشکلاتی از قبیل عصبانیت زیاد کودک، افسردگی، اختلال تمرکز، احساس گناه به والدین و احساس ناتوانی والدین نسبت به رفع مشکلات، روبرو می شود بسیار ضروری است که از متخصص مشاوره کودک و نوجوان کمک بگیرند. مشاوره کودک و نوجوان گروه همراه در بخش تربیت و مشکلات اخلاقی و رفتاری کودک می تواند انتخاب خوبی باشد.

مشاوره کودک و نوجوان - روانشناسی کودک

بهترین دکتر مشاوره کودک در تهران

مرکز های مشاوره ای و دکتر مشاوره کودک در تهران و دیگر نقاط کشور کمک مهمی در نقش فرزندان در جامعه می کنند. گاهی اوقات والدین از رفتار های نا مناسب و جملات بدی برای مقابله با کودکان استفاده می کنند که در تربیت فرزندان تاثیر بدی ایجاد می کند. جملات دستوری یا تحقیری در روان کودک تاثیر بدی گذاشته و در نهایت عکس العمل ناخوشایندی را همراه دارد.

اغلب والدین زمانی که صاحب فرزندی می شوند هیچ گونه آموزشی ندیده اند و همین باعث پرورش نادرست کودک شده و در آینده کودک با مشکلات مهمی مواجه می شود. زمانی که کودک از مراجعه به دکتر مشاوره کودک امتناع می کند والدین می توانند به صورت تلفنی با دکتر مشاوره کودک ارتباط برقرار کرده و مشکلات خود را برطرف نمایند.

متخصص مشاوره کودک

متخصص مشاوره کودک فردی است که کودک را درک می کند و با توجه به سن و سال و اطرافیان او تصمیم می گیرد که چه روش هایی را پیشنهاد دهد. متخصص مشاوره کودک تلاش می کند که فرمان برداری درست کودک را از والدین بالا ببرد و همچنین راهبرد هایی در جهت هماهنگی کودکان با خانواده را ارئه دهد و همین طور به والدین کودک نیز آموزش های لازم برای مدارا و توانایی رفع مشکلات را می دهد. در زمان هایی که والدین زمان کافی برای کودک خود ندارند باید به طور همیشگی هرچند وقت یکبار کودک را برای مشاوره به متخصص مشاوره کودک ببرند. متخصص مشاوره کودک بیشتر با توضیحات و شیوه های کودکانه و با تشویق والدین با به کار بردن بازی های کودکانه روش درمان را پیش می گیرد. بعضی از کودکان شرایط ویژه ای دارند مثلا پدر و مادر جدا از هم زندگی می کنند در این موارد کودک به همراه هم پدر و هم مادر با هم یا هر بار با یکی از آن ها باید به متخصص مشاوره کودک مراجعه کند. مشاوره کودک گروه همراه در صدد یاری رساندن به شماست.

مشاوره کودک و نوجوان از اهمیت بسیار بالایی برای رشد و پیشرفت و حل مشکلاتی که ممکن است درک آن ها برای والدین دشوار به نظر برسد، برخوردار می باشد. ازین رو والدین در صورتی که شاهر رفتارهای نامطلوب از سوی فرزندان خود شدند باید این مسئله را جدی گرفته و مراتب را با روانشناس در میان بگذارند تا روانشناسان ما با استفاده از متدها و روش های موثره در صدد حل مشکلات فرزندان تصمیم گیری های مطلبو را اخذ نمایند.

مشاوره کودک و نوجوان - روانشناسی کودک

اهمیت مشاوره کودک و نوجوان

مشاوره کودک و نوجوان یکی از رشته های تخصصی ست که به حل مشکلات اخلاقی، رفتاری و روانشناختی فرزندان می پردازد که قسمتی از این رواندرمانی به رفتار و آموزش والدین به فرزندان و بخشی دیگر نیز به رواندرمانی انفرادی توسط روانشناسان بسط می شود. از آنجایی که فرزندان در سنین مختلف نگرش ها و افکار متفاوتی در بازه های سنی مختلف دارند لذا دغدغه های فکری و رفتاری فرزندان متمامیز بوده و تغییرات اساسی مدام در حال تغییر است. بنابراین والدین می بایست بار فتار مخصوص به خود ار نیازها، خواسته ها و تغییرات آگاه باشند تا بتوانند به سهولت فرزندان را ورد حمایت خود قرار بدهند.

روانشناسی کودک

دوره کودکی از مهم ترین دوره هایی است که شکل گیری شخصیت رفتاری ما را حاصل می شود . به همین دلیل روانشناسان دوران کودکی را دوران طلایی نام گذاری کرده اند. ژنتیک در بسیاری از رفتارهای شخصیتی دخیل بوده که بالطبع اگر اینگونه ویژگی ها در شرایط و محیطی سالم یاشد تغییرات مثبت و اگر محیط پیرامون ما در شرایط نامساعد و ناسالم باشد تغیراتی منی را به دنبال خواهد داشت. کودکان در این بازه سنی از لحاظ جسمی و فکری رشد بالقوه ای دارند بنابراین بیشترین تغییرات و رفتار را مشمول می شود.

روانشناسی نوجوان

نوجوانی دوره بسیار حساسی است که دغدغه های فکری و ذهنی زیادی برای فرزندان ایجاد شده و این امر اغلب برای بسیاری از والدین به دلیل تغییرات رفتاری نوجوانان در مراحل رشد و تکامل بسیار دشوار خواهد بود. گاهی بسیاری از رفتاری های نوجوان از دیدگاه والدین غیر منطقی به نظر می رسد در صورتی که والدین باید بدانند رفتار نوجوانان در این بازه سنی کاملا طبیعی بوده و می بایست آن ها را در معرض تبیه و یا خشونت قرار ندهند. 

برای مشاوره و آگاهی بیشتر در زمینه رواندرمانی و روانشناسی و مشاوره کودک و نوجوان با کارشناسان گروه همراه در تماس باشید

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

جهت گرفتن وقت مشاوره و هماهنگی برای حضور در مرکز و کلاس های مشاوره و همچنین مشاوره تلفنی و آنلاین روانشناسی می توانید از طریق شماره های زیر اقدام نمایید.

تلفن های تماس مرکز مشاوره:
22383846 - 021
22383568 - 021

خدمات مرکز مشاوره گروه همراه شامل: 

مشاوره ازدواج

مشاوره خانواده

مشاوره روانشناسی

مشاوره کودک

مرکز مشاوره در سعادت آباد

واقع شده است

و شما می توانید حضوری نیز جهت مشاوره های خانواده و ازدواج و همچنین مشاوره برای کودک و نوجوان ، مراجعه نمایید.