پرسش و پاسخ

مجموع 113 پرسش و پاسخ
 

پرسش های مطرح شده

مجموع 113 پرسش و پاسخ
Somaye.sanaei1@gmail.com
|
جمعه 3 بهمن 1393
|
پاسخ به این نظر
2
باسلام و عرض ادب. من 30 سال سن دارم و در 20 سالگی یک ازدواج ناموافق و کوتاه داشتم. حالا بعداز 10 سال پسری که 4 سال از من کوچکترِ و هم بازی دوران دبیرستانم بوده به من ابراز علاقه میکنه و میگه از بچگی عاشقم بوده و قصدش ازدواج بوده و بدلیل کم بودن سنش جلو نیومده. حالا باتوجه ب اختلاف سنیمون من باید چیکارکنم؟ و اینکه مرد 4 سال کوچیکتر باشه چه پیامدهایی واسه زندگی داره؟ باسپاس فراوان.
moshaver
|
یکشنبه 5 بهمن 1393
|
پاسخ به این نظر
3

با سلام خدمت شما دوست عزیز

از دیدگاه رفتارشناسی، 90 درصد از ازدواج هایی که دختر بیش از 4 سال از پسر بزرگتر است در پنج سال اول زندگی مشترک منجر به اختلافات و کنش های رفتاری می شود و همسران از هم جدا می شوند. وقتی اختلاف سنی زیاد بین دختران و پسران هنگام ازدواج وجود داشته باشد در این شرایط بحث خلا ها مطرح می شود ، برخی پسرها بدنبال حمایت مادرانه هستند به همین علت به ازدواج با دخترانی تمایل دارند که بسیار بزرگتر از خود هستند ..همچین در این نوع ازدواج ها پسر باید درباره وضعیت فیزیولوژیکی و روان شناختی دختر اگاهی کافی داشته باشد چرا که دختر پس از چند سال قدرت باروری خود را از دست می دهد این در حالی است که پسر تازه به دوران شکوفایی خود می رسد.

پیشنهاد می کنم با توجه به داشتن یک ازدواج ناموفق در سن کم احساسی تصمیم نگرفته و به خود فرصت های بهتری بدهید.

 

شاد و پر انرژی باشید

مشاور : خــا نــم خـــضـــری

مهستی
|
جمعه 3 بهمن 1393
|
پاسخ به این نظر
1
باسلام. دختری24ساله هستم که باپسری22ساله اشناشده ام و به هم علاقه مندشده ایم ولی پسرموردعلاقه ام هنوزشرایط ازدواج رانداردوبایدصبرکنم.ایاازدواج دخترباپسرکوچکترازخودش صحیح است؟نگرانم که بعدهامشکلات فراوانی به خاطراختلاف سنی ایجادشود
moshaver
|
یکشنبه 5 بهمن 1393
|
پاسخ به این نظر
2

با سلام خدمت شما دوست عزیز

سن به تنهایی نمی تواند موجب ثبات یک ازدواج شود چرا که یک رابطه با دخالت یک عامل بهم نمی خورد و با یک عامل، پایدار باقی نمی ماند، بلکه همیشه چند عامل برشکست یک رابطه تاثیر دارد.

در یک ازدواج موفق باید به موقعیت سنی، مالی، فرهنگی ، تحصیلات ، جایگاه اجتماعی، خانوادگی، ظاهر و ....... توجه کرد، زیرا وجود اختلافات زیاد در این زمینه ها مشکلات عدیده ای در زندگی زناشویی ایجاد می کند.

پیشنهاد می کنم با توجه به محدوده سنی که وجود دارد و بعلت نبود مشابهت های فکری و تجربی کمی بیشتر تامل بفرمایید.

 

شاد و پر انرژی باشید

مشاور : خــانــم خــضـــری

حسین
|
یکشنبه 28 دی 1393
|
پاسخ به این نظر
1
با سلام بنده 30 سال دارم، یک سوال ذهن بنده را مشغول ساخته و شاید یکی از موانع ازدواج بنده: اگر بنده ازدواج کنم بعد یک مورد بهتر اشنا شوم تکلیف چیست؟ باتشکر فراوان
moshaver
|
دوشنبه 29 دی 1393
|
پاسخ به این نظر
1

با سلام خدمت شما دوست عزیز

مسلما این قضیه یکی از موانع بزرگ ازدواج محسوب میشود اما واقعا علت چیست؟!!!!...

شما دچار یک ترس ناخودآگاه از ازدواج شده اید و دنبال دلیل تراشی و بهانه گیری می باشید....  کلمه ازدواج معمولا قویترین و مطمئن ترین مردان هم به وحشت  می اندازد. اگر در انتخاب همسر، دقت کنید و فرد مناسب خود را بر اساس ملاک های مورد نظر خود انتخاب کنید، و اگر آن عشق واقعی بین شما و همسر آینده تان بوجود بیاید مسلما جایی برای تامل روی موارد دیگر باقی نمی ماند.

شاد و پر انرژی باشید

مشاور : خـــانــم خـــضـــری

معصومه
|
یکشنبه 28 دی 1393
|
پاسخ به این نظر
0
سلام ممنون از سايت خوبتون.... من دخترى22ساله هستم ،چند وقت پيش برام خواستگار اومد که پسره 23سال داشت و بقيه شرايطش خوب بود ولى من دوسش نداشتم و قبول نکردم ولى همه خانواده راضى ان ،مامانم مدام داره ميگه که من با اون ازدواج کنم در صورتى که ما از هيچ نظر شبيه همديگه نيستىم ،من الان بايد چى کار کنم ؟؟ واقعا سردرگمم
moshaver
|
دوشنبه 29 دی 1393
|
پاسخ به این نظر
1

با سلام خدمت شما دوست عزیز

حس اولیه فرد برای انتخاب همسر ملاک ورودی ازدواج است ، یعنی بعبارتی ملاک ورودی برای ازدواج ، "دلنشین بودن فرد " است که گویا شما با این فرد نتوانسته اید ارتباط بگیرد و به قول خودتان دوستش نداشتید پس آن علاقه اولیه شکل نگرفته است .......در نتیجه ازدواج با این فرد تایید نمی شود.

پیشنهاد: یکبار دیگر شرایط فرد مورد نظر را تجزیه و تحلیل کنید و ببینید ملاک های شما برای ازدواج با یک فرد را دارا هستند ؟ آیا این فرد دارای سلامت شخصیت و روان هست ؟ آیا شما او را در کنار خود بعنوان همسر میتوانید بپذیرید؟؟ دارای جذابیت های جنسی برای شما هست ؟!!!!......

شاد و پر انرژی باشید

مشاور: خــانــم خـــضـــری

آرش
|
شنبه 27 دی 1393
|
پاسخ به این نظر
2

 با سلام و تبریک بابت دادن فرصت به ما برای بیان مشکلات و گرفتن مشاوره از جانب شما.....من پسری 35 ساله هستم که مدت 5 سال با خانمی آشنام و میخواهیم که با هم ازدواج کنیم ولی بعلت کوتاهی قد من نسبت به خانم خانواده ایشان مخالف این ازدواج هستند... خانم مشکلی بابت 4 سانت کوتاهی قد من ندارند،واقعا نمیدونم چطور میشه آنها را قانع کرد ما همدیگر رو بسیار دوست داریم... خواهش میکنم کمکم کنید.

moshaver
|
یکشنبه 28 دی 1393
|
پاسخ به این نظر
3

با سلام خدمت شما دوست عزیز

شما اگر از بابت ایشان اطمینان کامل رو دارید که با این مساله مشکلی ندارند، پس دست بکار شوید جهت جلب نظر خانواده دختر خانم!!!

شما باید با توجه به شناختی که از خود دارید با بالا بردن اعتماد به نفس و با بارز کردن ویژگیهای مثبت رفتاری و اخلاقی خود به خانواده دختر خانم نشان دهید که برای داشتن یک ازدواج موفق قد صرفا یک عدد است .... و ملاک های مهم تری می تواند تضمین خوشبختی شما در اینده باشد.

همچنین شما می توانید از فردی بزرگتر و اصلح که مورد تایید آن خانواده هم باشند جهت پا در میانی و مجاب کردن خانواده ایشان کمک بخواهید.

شاد و پرانرژی باشید.

مشاور: خــانــم خـــضــری