پرسش و پاسخ

مجموع 116 پرسش و پاسخ
 

پرسش های مطرح شده

مجموع 116 پرسش و پاسخ
علی
|
یکشنبه 24 خرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0
با سلام میشه یکم در مورد خود ارضایی توضیح بدین عوارضش چیه؟
moshaver
|
دوشنبه 25 خرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0

باسلام خدمت شما دوستان گرامی آقایان علی و احمد

استمناء یا خود ارضایی نوعی تحریک مکانیکی در دستگاه تناسلی است که در بچه ها و بزرگترها صورت می گیرد. فرد عملا با خود ،کاری می کند که به تخلیه هیجان منجر گردد.بدین سان این طرز فکر که گاهی فرد در آن وضع از خود بیخبر است درست نیست رمز مساله این است که مقدمات آن امری آگاهانه است . خود ارضایی یک عمل انحرافی و یک عکس العمل از نوع قائم مقام ساختن رفتاری به جای رفتار دیگر است. در واقع نوعی اطفاء شهوت بوسیله خود شخص است و آدمی شریکی برای خود ندارد غوطه ور در دنیای خود و دنیای خویش است و حداکثر اینکه در ذهن و تصور خود فردی یا بدنی را مجسم کند و تازه آنهم بدون اینکه اندیشه مقاربتی را در ذهن بپروراند.

استمناء در افراد نشانه وجود یک نابسامانی یا یک اختلال روانی است و فردی که یه آن تن در میدهد در حقیقت فردی نامتعادل و نامیزان است. قرار و آرامش ندارد و بدنبال عاملی برای تسکین هیجانات و اضطرابات خود است و متاسفانه این راه انحرافی را یافته است.

عوارض خود ارضایی 

مسلما وجود خود ارضایی در افراد زیانها و خطراتی را بدنبال خواهد آورد بطور مثال :

جنبه زیستی: کاستن و ضعف انرژی افراد ، پیدایش سردردو سرگیجه ، سوت کشیدن گوش ها و.......

جنبه روانی : بی اشتهایی، کم حوصلگی، افسردگی، عکس العمل های مالیخولیایی و وسواسی ، سرزنش و تحقیر خود بعلت ارتکاب گناه و......

جنبه اجتماعی : سستی در روابط اجتماعی بخاطر توجه به لذات شخصی، سردی در روابط بعدی (ازدواج).......

 

آقایان:  عدم لذت از رابطه جنسی حقیقی ، کم شدن میزان اسپرم ها در صورت اعتیاد بیش از حد ، اعتیاد به پورنو گرافی ، آشفتگی های خلقی ، بیخوابی ، سستی 

خانم ها : کم حوصلگی ، احتمال آسیب به بکارت در شرایط خاص، درد در ناحیه زیر دل بالای دستگاه تناسلی ( در صورت تحریک شدن و ارگاسم نشدن) ، عدم لذت از رابطه جنسی ، عدم تمرکز، خواب آلودگی و خستگی ، احساس ضعف جسمانی و کوفتگی ...

 

شـــــــــاد و پرانــــرژی باشـــــید 

مشاور : خانم خضـــــری

احمد
|
یکشنبه 24 خرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0
عوارض خود ارضایی
غزال
|
جمعه 22 خرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0
درود.من23سالمه وحدود 5سال پیش بر اثر دارو بیهوشی که دوست پسرم بهم داد وعمل اون بکارتمو از دست دادم تهدیدم میکرد و مجبور میشدم دوباره هم پیشش برم.الان ازش جدا شدم اما بخاطر زیبایی زیادم هرجایی کار میکنم ازم درخواست رابطه دارن احساس بدی به خودم دارم باید چیکار کنم؟
moshaver
|
یکشنبه 24 خرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0

با سلام و احترام 

شما از یک رابطه قبلی صحبت کرده اید و بیان این مطالب نشان دهنده آن است که شما هنوز با آن مسئله دارید، ولی در حال ه حاضر اگر می توانید با یک مشاور صحبت کرده تا آن را بطور کامل حل کنید و درد حاصل از آن را بهبود دهید. اما در حال حاضر شما به هیچ عنوان نباید خود را بخاطر کار نادرست دیگران مورد بازخواست قرار دهید و این مسئله که دیگران درخواست رابطه دارند را مختص خودتان بدانید، این مختص شما نیست خانم های زیبا و بسیاری هستند که با این مسائل درگیر هستند مهم برخورد شما با اینگونه برخوردهاست و اینکه آنرا مختص خود ندانید بلکه خدا را بخاطر زیبایی که به شما داده شکر کنید و در سمتی حرکت کنید که به خواسته هایتان و اهدافتان در زندگی برسید و از این زیبایی در جهت موفقیت هایتان استفاده کنید و این ما هستیم که حریم خصوصی خودمان را با دیگران مشخص می کنیم.

با آرزوی موفقیت برای شما بانوی گرامی

 مشاور : خانم علیــــپور         

ناصر بازارگرد
|
ﺳﻪشنبه 19 خرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0
سلام،من پسری 32 ساله هستم و دچار استرس شدم و تمام امور زندگی‌ام را تحت شعاع قرار داده .علائم استری و نشانه‌های آن را در سایت شما مطالعه کردم و تا حد زیادی با شزایط جسمی من مطابقت می کند .یکبار به روانپزشک مراجعه کردم اما دارو‌های که برای من نوشت در حالت طبیعی و زندگی روزمره من تاثییر منفی گذاشت و نمی توانسم به کار بپردازم .الان یکسال است که شرایط برایم سخت شده لطفا راهنمایی کنید.
moshaver
|
چهارشنبه 27 خرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0

با سلام و احترام 

سوال شما کلی بیان شده ،آیا شما در حال مصرف دارو هستید شما در کنار مصرف دارویی میتوانید با یک مشاور هم ارتباط بگیرید و اگر مشکل شما در این حد است که کار شما دچار مشکل شده برای حل آن زمان بگذارید به صورت غیر حضوری فقط در حد راهنمایی مشکل حل می شود.

 

مشاور: خانم علی پور

مینا
|
ﺳﻪشنبه 19 خرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0
سلام همسر من خیلی افسرده هست خیلی زیاد ناخن میجود پیش مشاور هم نمیره لطفا راهنمای کنید ؟
moshaver
|
یکشنبه 24 خرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0

با سلام و احترام 

شما مشکل را کلی بیان کرده اید، آدمها باید خودشان تمایل به تغییر داشته باشند ما نمی توانیم دیگران تغییر دهیم ، بلکه می توانیم فقط و فقط خودمان را تغییر دهیم . با همسرتان صحبت کنید و از او بخواهید که خودش را دوست داشته باشد و اگر افسرده است با پیاده روی و ورزش( استخر) ......و حتی 10 دقیققه جوک  با هم بخوانید و بگویید شروع  کنید.

پیشنهاد من به شما : شما خودتان به مشاور مراجعه کنید و از اینجا شروع کنید و این در سطحی است که مشکل در حد توان شما در این رابطه حل می گردد.

موفق باشید       

مشاور : خانم علیپــــور