پرسش و پاسخ

مجموع 113 پرسش و پاسخ
 

پرسش های مطرح شده

مجموع 113 پرسش و پاسخ
Nafas
|
دوشنبه 22 بهمن 1397
|
پاسخ به این نظر
0

حدود ٧ ماه هست در اشنايي جهت ازدواج با يك اقايي در ارتباطم با توجه به فاصله مكاني و مشغله كاري طرفين شايد دو هفته اي يا ماهي يكبار همو ببينيم البته اويل بيشتر بود اما به دليل مسائل كاري زيادش و متوجه شدن بيماري سرطان مادرشون كمي شرايط بحراني شد ارتباطمون از طريق پيام و چت برقرار بود در حد با خبر شدن از حال و احوال هم منم ترجيح دادم با توجه به شرايط و استرسي كه براشون پيش اومده كمي بيشتر زمان بدم و بعد دوماه بهشون گفتم كه از اين وضعيت نگرانم و باز ايشون درخواست مجددبراي صبر كردن دادن حتي به ايشون گفتم نيازي نيست با اين همه استرس و فشار فكر كنيد چون گفتين قصدتون ازدواجه هنوز روي حرفتون باشيد ميتونيد فعلا كنسلش كنيد چون شرايط لازم رو نداريد اما ايشون در تمام مواقعي كه من حرف ميزنم سكوت ميكنند و حق رو كاملا به من ميدن و حتي به ايشون گفتم حتي ميتونيم يك مدت در ارتباط نباشيم تا تصميم درستي بگيريم يا حداقل مشاوره بريم تا بفهميم كه ايا مناسب هم هستيم يا نه اما ايشون فقط ناپايداري شغلشون رو عنوان ميكنن كه باعث بي تمركزي و سختي تصميم و ارتباطمون شده و خواهش كردن كه بازم صبر كنم با توجه به اينكه هر دو يك تجربه تلخ داشتيم من واقعا در اين رابطه هنگم و نميدونم كار درست چيه

moshaver
|
ﺳﻪشنبه 23 بهمن 1397
|
پاسخ به این نظر
1

 با سلام خدمــتـــــ شما دوســــتـــــ گـــــرامی

 

نفـــس جــان ، به نظر میاد خیلی بیشتر از ناپایداری شغلی علت این رفتارها باشد ، شما دو پیشنهاد عالی رو مطرح کردین قطع رابطه تا مشخص شدن شرایط ایشون و یا کمک از یک متخصص .. چرا که ادامه دادن این رابطه جز ایجاد وابستگی عاطفی هیچ نفع دیگری نخواهد داشت و بعد جدایی را سخت تر و آسیب روانی بیشتری را متحمل خواهید شد . 

بهتر است خیلی قاطعانه در مورد تعییین تکلیف رابطه با این آقا صحبت کنید و چون قصد ازدواج دارید حتما از مشاوره پیش از ازدواج استفاده کنید و از ایشون بخواهید حتما بصورت حضوری از متخصصین روانشناس مشاوره بگیرید . 

 

 

شــــاد و پـــرانــرژی بـــاشــــید

مشاور: خـــــانـــم خـــضــــری

دکتری تخصصی روانشناسی

 
علیرضا درگاهی
|
شنبه 20 بهمن 1397
|
پاسخ به این نظر
0
درود بر شما، با همسری که در زندگی پرخاشگر و قدرت طلب است چه می توان کرد این فرد به حدی شخصیت قدرت طلب دارد که حتی حاضر نیست با خانواده خود هم مشورت کند چه به برسد به همسر !!!
moshaver
|
ﺳﻪشنبه 23 بهمن 1397
|
پاسخ به این نظر
1

 با سلام خدمــتـــــ شما دوســــتـــــ گـــــرامی

در ابتدا باید ریشه یابی شود که علت عصبانیت و پرخاشگری چیست  ؟؟!!

یکی از مهم ترین علل اصلی پرخاشگری، ناکامی در تامین نیازهاست. فرد زمانی که نیازهایش از جمله نیاز به محبت، توجه یا احترام برآورده نشود، احساس ناکامی می کند و این ناکامی زمینه ساز بروز پرخاشگری می شود.

و اما اگر این پرخاشگری و عصبانیت به صورت یک رفتار روزمره و شرطی شده تبدیل شده نیاز است با آموزش یکسری تکنیک های رفتاری این پرخاشگری رو مدیریت کنید.

و اما در مورد اینکه خانم بطور کلی اهل مشورت کردن نیست باید به سبک زندگی مجردی و نوع سبک تربیتی خانوادگی ایشون  توجه خاص شود و بعد از تشخیص راهکارهایی برای ترغیب همسرتان به مشورت کردن با شما و دیگران ارایه شود.

 

پیــــــشــــــنـــــهاد : حتما  تحت مشاوره تخصصی  روانشناسی بصورت حضوری  قرار بگیرید .

 

 

شــــاد و پـــرانــرژی بـــاشــــید

مشاور: خـــــانـــم خـــضــــری

دکتری تخصصی روانشناسی

زهرا عرب
|
پنجشنبه 18 بهمن 1397
|
پاسخ به این نظر
0
باسلام وخسته نباشید,, من ۳۵ساله هستم وهفت ساله که ازدواج کردم,, تو این مدت همسرم همیشه وهر لحظه در مورد کار, خرید,, یا هرچیز پیش پا افتاده ای دروغ میگوید,, حتی در مورد حقوقش,, و ترامادول مصرف میکند,, وپنهانی این کار را انجام میدهد,, این درصورتی است که من از اول زندگی تا به الان,, هیچ پول ولباسی ازش نخواسته ام,, میگویم گناه دارد,, واهل ولخرجی نیستم,, دیگه خسته شدم,, افسرده شدم,, باخودم حرف میزنم وگریه میکنم,,هیچ علاقه ای بهش ندارم,, تمام ارزوم ااینه که ازش جدا بشم, ولی میترسم فرزند سه سالم رو ازم بگیره,, نمیدونم چه کنم
moshaver
|
ﺳﻪشنبه 23 بهمن 1397
|
پاسخ به این نظر
1

 با سلام خدمــتـــــ شما دوســــتـــــ گـــــرامی

 

زهرا ی عـــزیز

 

الان سه مساله اساسی در زندگی شما وجود دارد : اعتیــــــاد همسر ، دروغگویی همسر و عدم رضایت زناشویی از طرف شما ، و هر کدام به تنهایی آسیبهای فراوانی به روابط زناشویی وارد میکند و کاملا حق دارید که از نظر روحی کاملا آسیب دیده باشید.شرایط بسیار سختی رو تحمل میکنی درک میکنم ، اگر واقعا  بدور از هیجانات به این درک  و نتیجه رسیده اید که: " هیچ علاقه ای بهش ندارید و تمام آرزویتان جدایی از ایشون هست پس دیگر جای هیج  معطلی نیست . 

با توجه به شرایط ویژه ایی که حاکم بر زندگی ه شماست بهتر است که از متخصصین هم در حوزه روانشناسی هم حقوقی بهره بگیرید.

 

 

شــــاد و پـــرانــرژی بـــاشــــید

مشاور: خـــــانـــم خـــضــــری

دکتری تخصصی روانشناسی

امین رفیع
|
پنجشنبه 18 بهمن 1397
|
پاسخ به این نظر
0
سلام خسته نباشید ، از اینکه وقتتون رو در اختیار بنده قرار میدین کمال قدر دانی رو دارم ، من ۳۳ساله هستم و در شرکت های عمرانی کار میکنم ، من در ازدواجم بر به مشکل خوردم ، به این صورت که در ابتدا در اسفند۹۵ خواستم ازدواج کنم ولی به علت بداخلاقی پدر دختر من عقب نشینی کردم و دیگه ادامه ندا دم و در ادامه به علت های مختلف نتونستم ازدواج کنم تا امسال که به خواستگاری یه دختر رفتم و شرایط و خصوصیاتم رو کامل به ایشون گفتم و بعد از یک ماه باهم عقد کردیم ولی بلافاصله بعد از عقد ایشون خواسته ها و شرایتی رو که من باهاشون مطرح کرده بودم رو عوض کردن و گفتم من این چیزا رو قبول ندارم ، مثلا در مورد خونه و مکان زندگی و در ادامه انواع تهمت ها مانند دروغگویی و خساست رو به من زد و در حال حاضر از من شکایت مهریه و نفقه رو انجام داده . حالا سوال من از شما اینه ، من در مورد این خانواده تحقیق کردم اما اون طور که شاید و باید ، تحقیقم کامل نبوده و مدت آشنایی من و این دختر به علت مخالفت پدر ایشون خیلی کم بوده لطفا من رو راهنمایی کنید در مورد آشنایی پسر و دختر
moshaver
|
ﺳﻪشنبه 23 بهمن 1397
|
پاسخ به این نظر
2

 با سلام خدمــتـــــ شما دوســــتـــــ گـــــرامی

سپاس از اعتماد شما 

جناب رفیع عـــزیز

ازدواج  و انتخاب همسر از مهمترین تصمیمات فرد در زندگی است، زیرا می تواند آینده فرد را رقم بزند.

تشکیل خانواده سالم، متعادل و پایدار مانند هر امر مهم دیگری به تفکر منطقی و تلاش و کوشش نیازمند است. 

امروزه با استفاده از مشاوره های قبل از ازدواج که توسط متخصصین روانشناس صورت میگیرد کمک قابل توجه ای به انتخاب صحیح و ازدواج درست به افراد می کند .مشاور ازدواج، مواردی را که ممکن است منبع اختلاف و تعارض ها باشد، به زوج معرفی می کند تا درباره آن بیشتر فکر کنند. مشاور ازدواج هرگز مستقیم به زن و مرد نمی گوید که شما برای هم مناسب نیستید بلکه با نشان دادن موانع سعی در برطرف کردن مشکل یا آگاه کردن طرفین را دارد. مشاور عوامل خطرسازی را که ممکن است به رابطه خدشه وارد کند تشریح می کند. و چه بهتــر بود بعد از انتخاب اول که به مشکل خورده بودید در انتخاب دوم از مشاوره های پیش از ازدواج کمک میگرفتید. و یا حداقل شرایط خود را در غالب شرایط ضمن عقد به روی کاغذ می آوردین تا از بروز این مشکلات پیشگیری میشد ... هر چند من نمیتونم این خانم و قضاوت کنم ولی بهتره از لحاظ شخصیتی هم ایشون تحت مشاوره روانشناسی قرار بگیرند. 

در مورد آشنایی پسر و دختر که فرمودید لازم است ذکر کنم که ، متاسفانه خیلی از عزیزان فکر میکنند تنها شرط لازم برای ازدواج فقط عشق و علاقه است در صورتی که بهتر است به این نکات توجه خاص شود: 

1-سلامت جسم و روان

2-تناسب فرهنگی خانواده ها

3-سوابق خانوادگی

4-سطح تحصیلات

5-سطح درآمد

6- مبانی اعتقادی

7-مکان زندگی

8-سابقه ازدواج قبلی

9-اختلاف سنی

10- تفکیک موارد قابل مذاکره از موارد غیرقابل مذاکره بعضی از موارد مثل اختلاف سنی، خانوادگی و ازدواج مجدد قابل مذاکره و گفت و گو هستند و اغلب هم می توان راه حلی برای آن پیدا کرد. در حالی که مواردی مانند اختلاف سلامت روانی و شخصیتی تا وقتی فرد کاملا درمان نشده قابل مذاکره نیست. 

 پـــــیـــشـــــنهاد : حتما خودتان بصورت فردی ، تحت مشاوره متخصصین روانشناس بصورت حضوری قرار بگیرید.

 

شــــاد و پـــرانــرژی بـــاشــــید

مشاور: خـــــانـــم خـــضــــری

دکتری تخصصی روانشناسی

اميد قاسملو
|
پنجشنبه 18 بهمن 1397
|
پاسخ به این نظر
1
سلام خسته نباشيد الان ٣ساله كه با يك دختر رابطه دارم الان خيلي مشكل داريم تازه الان ميفهمم اصلا هيچي از هم نميدونيمو همو درك نميكنيم نميدونم همو دوس داريم يا فقط شده حس عادت به هم ما هر روز همو ميبينيم هر روز الان خيلي مشكل داريم باهم حرف نميتونم بهش بزنم هرچي ميگم جبه ميگيره نميدونم ديگهچي كار كنم بهش ميگم بريم مشاور بتونيم درست كنيم اين مشكلاتو ميگه ما مشكل نداريم يا به هر بهونه اي نمياد مشاوره بريم ميگه اون ميخواد چي كار كنه پول الكيه رفتن به مشاوره من نميدونم واقعا چي كار كنم الان ٣سال هم است كه ميگذره جداي واسه جفتمون سخته واقعا نميدونم چي كار كنم ديگه
moshaver
|
ﺳﻪشنبه 23 بهمن 1397
|
پاسخ به این نظر
2

 با سلام خدمــتـــــ شما دوســــتـــــ گـــــرامی

متاسفانه روابط ودوستی هایی که با هدفی غیر ازدواج صورت می گیرد مشکلات عدیده ای را ایجاد خواهد کرد ازجمله این افراد دچار وابستگی عاطفی می شوند که قطع رابطه را برای آنان سخت میکند. اشاره کردین به این نکته که بعد از گذشت 3 سال " اصلا هیچـــی از هم نمیدونید و همدیگر و درک نمی کنید "  کمی تامل کنید خودتان متوجه میشوید که شما بعد از گذشت 3 سال هنوز هیچ شناختی نسبت بهم ندارید و این یک زنگ ه خطره که این رابطه صرفا بر پایه وابستگی عاطفی هنوز پابرجاست !!

هـــــدف از بودن در این رابـــطه چیست !!!! شناخت از هم که منجر به ازدواج شـــود ؟  اگر جواب شما مثبت است که مطمینا شما به تنهایی و بدون کمک متخصصین روانشناس  و مشاوره های پیش از ازدواج به شناخت صحیح نخواهید رسید.

اگر با اهداف غیر ازدواج این رابطه قرار است پا برجا بماند باز هم با توجه به اینکه تو برقراری ارتباط با هم دچار مشکل هستید بهتر است با کمک متخصصین روانشناس مهارتهای ارتباطی ( روابط میان فردی ) خود را تقویت کنید ....

ضمن اینکه من متاسفانه نمیدونم شما در چ دهه ایی از زندگی خود قرار دارید ولی بهتره است اگر ایشون هم تمایل به مراجعه به روانشناس و ندارند شما خودتون بصورت فردی حضورا از متخصصین مشاوره بگیرید تا بتونید این رابطه را بدرستی مدیریت کنید و در نهایت تصمیم اصلح  را در ادامه یا قطع این رابطه  قاطعانه بگیرید.

 

شــــاد و پـــرانــرژی بـــاشــــید

مشاور: خـــــانـــم خـــضــــری

دکتری تخصصی روانشناسی