پرسش و پاسخ

مجموع 121 پرسش و پاسخ
 

پرسش های مطرح شده

مجموع 121 پرسش و پاسخ
ناصر بازارگرد
|
ﺳﻪشنبه 19 خرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0
سلام،من پسری 32 ساله هستم و دچار استرس شدم و تمام امور زندگی‌ام را تحت شعاع قرار داده .علائم استری و نشانه‌های آن را در سایت شما مطالعه کردم و تا حد زیادی با شزایط جسمی من مطابقت می کند .یکبار به روانپزشک مراجعه کردم اما دارو‌های که برای من نوشت در حالت طبیعی و زندگی روزمره من تاثییر منفی گذاشت و نمی توانسم به کار بپردازم .الان یکسال است که شرایط برایم سخت شده لطفا راهنمایی کنید.
moshaver
|
چهارشنبه 27 خرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0

با سلام و احترام 

سوال شما کلی بیان شده ،آیا شما در حال مصرف دارو هستید شما در کنار مصرف دارویی میتوانید با یک مشاور هم ارتباط بگیرید و اگر مشکل شما در این حد است که کار شما دچار مشکل شده برای حل آن زمان بگذارید به صورت غیر حضوری فقط در حد راهنمایی مشکل حل می شود.

 

مشاور: خانم علی پور

مینا
|
ﺳﻪشنبه 19 خرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0
سلام همسر من خیلی افسرده هست خیلی زیاد ناخن میجود پیش مشاور هم نمیره لطفا راهنمای کنید ؟
moshaver
|
یکشنبه 24 خرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0

با سلام و احترام 

شما مشکل را کلی بیان کرده اید، آدمها باید خودشان تمایل به تغییر داشته باشند ما نمی توانیم دیگران تغییر دهیم ، بلکه می توانیم فقط و فقط خودمان را تغییر دهیم . با همسرتان صحبت کنید و از او بخواهید که خودش را دوست داشته باشد و اگر افسرده است با پیاده روی و ورزش( استخر) ......و حتی 10 دقیققه جوک  با هم بخوانید و بگویید شروع  کنید.

پیشنهاد من به شما : شما خودتان به مشاور مراجعه کنید و از اینجا شروع کنید و این در سطحی است که مشکل در حد توان شما در این رابطه حل می گردد.

موفق باشید       

مشاور : خانم علیپــــور 

هومن
|
یکشنبه 17 خرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0
با عرض سلام ، فرزند دختری سه ساله دارم که مدتی است نسبت به بستن موهایش حساس شده و بنوعی وسواس پیدا کرده ، بطوری که باید مدام موهایش با کش مو بسته باشد و بعد از چند دقیقه که مشغول بازی و تحرک میشود به سراغ من و مادرش میاد و با گریه میگه که موهام خراب شده یا شل شده و باز کنین دوباره ببندین و این عمل در تمام روز مدام تکرار میشه، درخواست دارم راهنمایی بفرمایید.
moshaver
|
یکشنبه 24 خرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0

با سلام خدمت شما دوست گرامی

با توجه به توضیحات جنابعالی باید عرض کنم شاید شما و همسرتون بیش از حد به ظاهر بچه توجه کرده اید و بخاطر بهم ریختن موهایش سرزنشش کرده باشید (مثلا در گذشته ).سعی کنید دخترتان را تشویق کنید که هنگام بازی نیازی به کش نداره و یا با مدل دادن به موهاش بصورت باز (بافت یکطرفه مو ) او را راغب کنید که موهای باز هم خیلی زیباست. همچنین ماساژ دادن کف سر بصورت روزانه  هم بسیار مفید است.  مشکل خاصی نخواهد بود و به مرور حل می شود نگران نباشید. اما این ها در صورتی ه که فرزند شما صرف در بستن مو  وسواس نشون میده ولی اگر موارد دیگری مشاهده شد بعنوان مثال بستن بند کفش و یا دکمه های پیراهن ، بالا و پایین بودن اجسام ، شست و شوی مدام دست ها و  ..... می توان گفت علایمی از وسواس در فرزند شما دیده می شود که در اینصورت به مشاور کودک مراجعه فرمایید.

شــــــاد و پر انــــــرژی باشـــــــید

   مشاور :  خانم خــضـــری      

mina
|
دوشنبه 11 خرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
1
با سلام، دوستی‌ ۳۲ ساله دارم که مدت یک سال هستش از همسرشون جدا شده و متاسفانه به وضعیت عادی هم برنگشته . هر روز عصبانی‌ تر از گذشته می‌شه . هر چی‌ سعی‌ کردم که ایشون با مشاور صحبت کنن قانع نمی‌شن . می‌خواستم محبت کنید و راهنمایی‌ کنید که چه کار می‌تونم بکنم که ایشون به وضعیت عادی برگرده یا حاضر بشه با مشاور صحبت کنه؟ با سپاس
moshaver
|
یکشنبه 24 خرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
1

با سلام  و احترام 

بطور کلی ما بعنوان فردی که مشکل داریم باید طالب کمک باشیم و با بیان مشکل دوستتان شما نمی توانید به او کمک کاملی کنید او خودش مشکلش را بیان کند و دنبال راه حل باشد و این خوب است که شما نگران مشکل دوستتان هستید، فقط تنها کمک شما به او در حد یک دوست است نه بیشتر.

موفق باشید

مشاور : خانم علیپــــور

 

مهسا
|
جمعه 1 خرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0
درود.من 14 سال پیش پدرم فوت شده.تا به حال دوست پسر نداشتم.فقط در حد نت بوده.بر حسب اتفاق 6سال پیش جایی به من تجاوز شد و من بکارتم از بین رفت.حالا نیاز شدید جنسی احساس میکنم.حتی حس میکنم خود ارضایی هم آرومم نمیکنه.نمیخوام گناه کنم.شرایط ازدواج دائم هم ندارم.آیا میتوانم ازدواج موقت کنم؟چگونه فردی مطمئن را پیدا کنم؟؟؟؟؟؟؟
moshaver
|
ﺳﻪشنبه 5 خرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0

با سلام و احترام

سوال شما کلی است، اما من با این سوال از شما شروع می کنم، چرا فکر می کنید نمی توانید ازدواج دایم داشته باشید و حال اگر می خواهید با ازدواج موقت خود را قانع کنید باید به عواقب  و پیامدهای آن آشنا باشید.! همین پرسشی که برای شما ایجاد شده چگونه فردی مطمئن پیدا کنم ؟

آیا فردی که می خواهد ازدواج موقت داشته باشد فردی مطمئن است! سوالاتی که در مورد این افراد در إهن ایجاد می شود؟

1. آیا این فرد متاهل است یا مجرد؟

2. چرا نمی خواهد زیر بار تعهد ازدواج برود.؟

3. آیا هدف از این رابطه تنها تنوع طلبی این انسان است؟    و هزاران سوال دیگر.......

شما انسان بالغی هستید و خودتان انتخاب کننده مسیر زندگیتان ، و باید بدانید در حال حاضر تنها مشکل عدم ارضاء جنسی را دارید، آیا با پیش گرفتن این مسیر دچار مشکلات بیشتری می شوید یا نه ! در ادامه شما باید در خودتان به عوارضی که حاصل از تجاوز در در شما ایجاد شده بپردازید ، خلا و نبود پدر آیا لطمه ای به شما وارد کرده آن را بررسی کنید؟ و آنگاه که که انسان درونی آرام و مطمئن دارد بهترین ها را انتخاب می کند.

 

مشاور: خانم علیپور

کارشناس ارشد مشاوره