زنان از مردان چه انتظاری دارند

4 / 10
از 3 کاربر

زنان از مردان چه انتظاری دارند؟

 

یکی از موارد مهم در خانواده درمانی مرکز مشاوره گروه همراه شناخت مرد و زن از یکدیگر می باشد .حال هر چه موضوع بیشتر شکافته شود و زوج درمانی با جدیت بیشتری ادامه یابد نیاز به  تفاهم و همبستگی در روابط از اهمیت بیشتری برخوردار می شود.شناخت روحیه زن از طرف مرد یکی از عوامل مهم تفاهم و ایجاد خوشبختی در زندگی زناشوئی است که رعایت آن از طرف مرد می تواند به یک زندگی موفق همراه با آرامش کمک کند و باعث فراهم آمدن رضایت بیشتری در روابط زناشویی و سبب افزایش عشق زن به زندگی گردد که مهمترین آن عبارتند از:

  •  داشتن اعتماد به نفس و حرکات مردانه

در مشاوره خانواده و زناشویی معمولا از صفات مهم زنان نیاز به قدرت مردانه می باشد،زنان در جستجوی مردانی هستند که بتوانند به او اتکاء نمایدند. مردانی که در برخوردهای اجتماعی ضعیف عمل می کنند، برای آن ها جذاب نیستند یکی از علل توجه خانم ها به مردان قد بلند و تنومند بخاطر همین است، زیرا قدرت را در او احساس می نمایند و دیگر آنکه همان طور که مردان به زنانی که فاقد ظرافت زنانگی باشند، تمایل نشان نمی دهند زنان نیز از مردانی که از خشونت و حس رفتار مردانگی کم بهره باشند گریزانند. درست است که  زن تا حدودی از خشونت و رفتار جدی مرد لذت می برد و در ارضای تمایلات جنسی و روحی او تاثیر می گذارد. اما اینکه فکر کنید هر چقدر در مقابل همسر کرنش کنید و امور و اقتدار زندگی را به دست او بسپارید باعث رضایت وی می شود تفکر اشتباهی است.

یکی از علت هایی که در روابط زناشوئی زنان مسلط بر مردان می گردند و در چنین حالاتی حس خشونت و تهاجم به مرد دست میدهد ، می تواند عصبانیت و نفرت زن از داشتن همسر بی اراده و ضعیف باشد. در ظاهر شاید زنان از مدیریت و بر کرسی نشاندن حرف خود لذت ببرند، اما در باطن مقاومت مرد و برخوردهای جدی از طرف او را دارند. در مجموع زنان از اقتدار و رفتارهای مردانه همسر خود به طوری که افراطی و خشونت گرا نباشد لذت می برند.

 

  • نشان دادن توجه در هنگام ابراز احساسات

در نظر بگیرد برای خرید لباس با همسر خود همراه شده اید، اما او را رها کنید و در گوشه ای از پنجره به بیرون نگاه کنید، بگویید هر چی دوست داری بخر، و در مقابل نظر سنجی او که آیا لباس به من میاد؟ با بی تفاوتی بگویید هرچه خودت دوست داری!

با این تفکر رضایت همسر شما جلب نمی شود زیرا فقط تامین پول دلیل بر رضایت او نیست.

وقتی همسرتان راجع به موضوعی و یا اتفاقی با هیجان حرف می زند شما نیز سعی کنید با لذت و هیجان گوش فرادهید و با او همگام گردید. این عمل از نطر روانی او را ارضاء می کند و احساس می کند که برای شما مهم است و او را درک می کنید.

  • حمایت و توجه لازم در هنگام ناراحتی یا بیماری

زنان از همسران خود انتظار همکاری و توجه در هنگامی دارند که دچار بیماری و ناراحتی شده اند. عدم توجه در این موارد می تواند بسیار خطرناک باشد و این تفکر را در او القاء نماید که مرد واقعا وی را دوست ندارد و فقط وجودش را تنها برای کار، خانه و نیازهای خویش می خواهد.

  • رعایت شئون و عدم توجه به زنان دیگر

معمولا زنان از توانایی همسرشان در شیطنت و مورد توجه بودن او از نظر دیگران زنان تا حدی لذت می برند، اما توجه طلبی افراطی مرد باعث می شود زن احساس خطر کند. همین مسله چه بسا موجب آشفتگی شدید در او شده و کانون خانواده متشنج شود. زیرا فکر خیانت مانند مالیخولیا وجود او را از درون می خراشد.

  • عدم توهین و برخورد فیزیکی

گفتیم که زنان از رفتار مردانه لذت می برند، ولی اگر این رفتار منجر به توهین و برخورد فیزیکی شود می تواند آثار بسیار مخربی بدنبال داشته باشد.

از بدترین خاطرات زنان در زندگی شاید همین توهین و تنبیه های بدنی باشد، هر چند برای حفظ آبرو ممکن است تحمل کنند، اما به شدت از نظر روحی – روانی دچار آسیب می گردند و آثار آن در زندگی مشترک کاملا تاثیر می گذارد.

  • خرید هدیه و ابراز علاقه مستقیم و تشکر از زحمات

با دادن یک هدیه، هرچند کوچک از صمیم قلب می توانید همسرتان را امیدوار به این نکته کنید که شما او را دوست دارید و برای او ارزش قائلید. در خلوت خود با گفتن " دوست دارم و بوسیدن " او را شاد کنید.

سعی کنید خاطرات اوایل آشنایی را فراموش نکنید، و گاه گداری بازگو کنید . وقتی همسرتان از سرکار می آید و احساس خستگی می کند یا از امور منزل گلایه می کند، یقین داشته باشید بیش از خستگی نیاز به درک شدن از سوی شما دارد. و با تشکری ساده و کمک در امور و بردن او به یک گردش کوتاه، لذت و آرامش غیر قابل وصفی را برایش فراهم کرده اید.

همیشه به طور مستقیم از همسرتان تشکر کنید و به او بگویید چقدر دوستش دارید و اینکه قدر زحماتش را می دانید. هرگز از بیان احساسات محبت آمیز خود واهمه نداشته باشید و خجالت نکشید. اگر شما مستقیما دوست داشتن خود و قدردانی تان را ابراز نکنید، او چگونه پی به اندیشه شما ببرد؟! پس همیشه در گفتن سخنان محبت آمیز به همسرتان دست و دل باز باشید.

  •  توجه به فعالیت ها و روابط همسر

این نوع توجه شما به همسرتان نشانه علاقه شما به او تلقی می گردد، وقتی همسرتان در فکر انجام کاری است در کمک و ایجاد انگیزه در او گام بردارید و سعی کنید مشاور خوبی برای او باشید. حتما هنگامی که در کنارتان هست از او در مورد رضایت و چگونگی پیشرفت کارهایش سوال نمایید، و بطورمستقیم به او بگویید علاقمند به امور او هستید.

  • توجه به روابط زناشوئی

در زندگی زناشویی هر چیزی در جایگاه خود از اهمیت به سزائی برخوردار است. متاسفانه بر اثر شرم جنسی معمولا زنان بیشتر از مردان از نظر ارضاء جنسی محروم می گردند و این مسئله را بخاطر شرم زنانه بیان نمی کنند و مردان کمتر به ارضای همسر توجه می نمایند در صورتی که این نیاز بسیار طبیعی و دو طرفه است.

و عدم ارضاء جنسی می تواند زمینه بهانه جویی های بی دلیل همسر گردد که حتی خود زن به خاطر یکنواختی این مسئله ممکن است متوجه این موضوع نگردد.

پس لازم است تمایلات و حالات ارضاء همسر را شناخت، زیرا حالات ارضاء جنسی زنان متفاوت است و با کمی دقت و گوش دادن و توجه به حرکات و حرف های او در هنگام اعمال زناشویی و گفتگوهای خصوصی با همسر می توان به چگونگی حالات ارضاء او پی برد. معمولا زنان بطور مستقیم و گاه غیر مستقیم علائق جنسی خویش را بیان می نمایند.

متاسفانه مردان بر اثر ناآگاهی و یا توجه مفرط به ارضاء خود توجهی به علائق همسر نمی نمایند.

کارشناسان معتقدند که ارضاء صحیح جنسی باعث شادابی و ایجاد میل به زندگی در زوجین می گردد. زنان از مردان مودب همراه با شیطنت جنسی خوششان می آید، یعنی در عین حال که مرد مودب و موقر و وفادار به همسر می باشد جذبه و شیطنت جنسی داشته باشد.

هیچ گاه جذابیت های جسمانی زنان دیگر را به رخ او نکشید و او را با دیگر زنان مقایسه نکنید. زنان نسبت به نظرات جنسی مردان حساس می باشند و بیان این که از سکس با او لذت نمی برید و یا اعضای بدن او زیبایی لازم را ندارد می تواند باعث افسردگی او گردد. شاید این موضوع را هیچ گاه بیان نکیند، اما همیشه در مقابل شما احساس حقارت می کند و در هنگام سکس با شما آن حرف در زهنش تداعی شود، حتی اگر یکبار گفته باشید و شما خودتان آنرا به یاد نیاورید.

  • رسیدگی به ظاهر و موقعیت اجتماعی و بهداشت عمومی

نوع پوشش و ظاهر و رفتارهای اجتماعی مناسب نه تنها برای پیشرفت یک مرد در اجتماع ضروری است، بلکه مایه مسرت و مباهات همسر نیز می گردد.

رفتارهای آمرانه و متین و نگاه های جدی مرد برای زنان لذت بخش است و در مجموع زنان به مردان شیک پوش و جدی علاقه مند هستند.

مردان باید بدانند رعایت بهداشت عمومی بسیار مهم است، خصوصاً بهداشت دهان و اصلاح موهای زائد بدن.

برای یک زندگی فقط خوب بودن کافی نیست، بلکه یک مرد باید آموزه های زندگی اجتماعی از قبیل روابط جنسی و درک همسر را نیز بداند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

جهت گرفتن وقت مشاوره و هماهنگی برای حضور در مرکز و کلاس های مشاوره و همچنین مشاوره تلفنی و آنلاین روانشناسی می توانید از طریق شماره های زیر اقدام نمایید.

تلفن های تماس مرکز مشاوره:
22383846 - 021
22383568 - 021

خدمات مرکز مشاوره گروه همراه شامل: 

مشاوره ازدواج

مشاوره خانواده

مشاوره روانشناسی

مشاوره کودک

مرکز مشاوره در سعادت آباد

واقع شده است

و شما می توانید حضوری نیز جهت مشاوره های خانواده و ازدواج و همچنین مشاوره برای کودک و نوجوان ، مراجعه نمایید.