مشاوره مذهبی

امروزه درباره مشاوره دینی و مذهبی صحبت های زیادی به گوش می خورد. اصلا مشاوره مذهبی چیست؟ آیا این نوع مشاوره مانند سایر مشاوره ها کاربردی است؟ اگر قصد مراجه به یک مرکز مشاوره را دارید که مشاوران و روانشناسان آن مرکز با رویکردی دینی و مذهبی بتوانند مسائل و مشکلات شما را رفع کنند می توانید با مطالعه مطالبی که در ادامه بیشتر به آن اشاره کردیم اطلاعات کافی را بدست آورید و بتوانید تصمیم گیری بهتری را انجام دهید. پس پیشنهاد میکنم تا پایان با ما همراه باشید.

مشاوره مذهبی

برای تعیین وقت مشاوره و یا کسب اطلاعات درباره مشاوره گروه همراه، نام و شماره تماس خود را وارد کنید تا متخصصان ما در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند. 02122383846 –  02122383568

مقاله « مشاوره تحصیلی » هم شاید برای شما جذاب باشد!!

مشاوره دینی

روانشناسی دینی یا مشاوره مذهبی چیست؟

دستورات دینی توصیه‌هایی در مورد بهترین روش‌های زندگی، نحوه برخورد و واکنش به دیگران ارائه کرده است، بسیاری از افراد تلاش می‌کنند تا با کمک گرفتن از علم روانشناسی و مذهب می خواهند روانشناسی مذهبی (مشاوره مذهبی) را پدید آورند و به این ترتیب در جلسات مشاوره نیز از آن استفاده کنند. با این حال به دلیل اینکه روانشناسی مذهبی از جمله روانشناسی اسلامی هنوز به روشی جامع و علمی دست نیافته  آن طور که باید و شاید نتوانسته است، به اهداف خود دست پیدا کند. با این حال دفاتر مشاوره برخی از روحانیون مذهبی و مراکزی مشابه آن برای کسانی که بیشتر به دنبال مشاوره مذهبی هستند خدمات مشاوره ارائه می‌کنند. از علم دینی و مذهبی در انواع مشاوره ها به کار برده می شود که از آنها می توان به مشاوره خانواده، مشاوره طلاق و … اشاره کرد.

تفاوت روانشناسی معنوی با روانشناسی دینی

از نظر علم روانشناسی پرداختن به بعد روحانی و معنوی، لازمه ارتقای سلامت روان انسان است. در همین راستا شاخه‌ای به عنوان روانشناسی معنوی شکل گرفته است که در جلسات درمان بیشتر به معنویات می‌پردازد و از این طریق تلاش می‌کند تا به سلامت روان افراد کمک کند. روانشناسی معنوی چیزی فراتر از مشاوره دادن با رویکرد دینی خاصی است و به طور کلی همه مذاهب می‌توانند بر اساس آموزه‌های خود از آن استفاده کنند. در حقیقت روانشناسی معنوی شاخه‌ای مدرن از روان شناسی است که به عنوان روانشناسی فراشناختی شناخته می‌شود و در چارچوب علم به ابعاد متعالی و معنوی انسان نیز می‌پردازد. 

مواردی که در روانشناسی معنوی به آنها پرداخته می شود عبارتند از :

  • بررسی میزان رشد معنویت در فرد
  • بررسی تجارب عرفانی
  • بررسی تجارب معنوی خاص
  • پرداختن به بحران‌های روحانی و معنوی
  • و ...
مشاوره مذهبی

شما به راحتی میتوانید برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان و متخصصان مرکز گروه همراه در تماس باشید. 

مقاله « مشاوره افسردگی » هم شاید برای شما جذاب باشد!!

مشاوره دینی و مذهبی | آیا علم روانشناسی مغایر با آموزه‌های اسلامی است؟

ممکن است شما فردی مذهبی باشید و به یک روانشناس متخصص در حوزه مذهبی و دینی دسترسی نداشته باشید. در نتیجه به روانشناسی  بدون رویکرد مذهبی مراجعه کنید، در این شرایط ممکن است از خود بپرسید آیا توصیه‌های این اشخاص برخلاف مذهب و اسلام است یا خیر؟ اگر شما این توصیه‌ها را خلاف مذهب بدانید مسلما نمی‌توانید روند درمان و مشاوره را پیگیری کنید. برای پاسخ به این سؤال باید به شما بگوییم در وهله اول همه روانشناسان وظیفه دارند که درمان خود را با بافت فرهنگی و مذهبی مراجعشان تنظیم کرده و این مسائل را در روند مشاوره لحاظ کنند.

هم‌چنین روانشناسی به عنوان یک علم تلاش می‌کند تا در مسائل مذهبی ورود چندانی نکند و انتخاب‌های دینی را به خود افراد واگذار کند. به همین خاطر اگر شما مشکلاتی را در زمینه‌های مذهبی تجربه می‌کنید درمانگر به با آموختن مهارت‌هایی نظیر مهارت تصمیم‌گیری درست، حل مسئله و مدیریت استرس به شما کمک خواهد کرد که خودتان بتوانید شرایط زندگی‌تان را به بهترین شیوه مدیریت کنید و با کمک او به بهترین انتخاب دست یابید. 

شما میتوانید با توجه به نیازهایتان از مشاور مذهبی یا غیر مذهبی کمک بگیرید. همه مشاوران سعی بر این دارند تا بتوانند با راه حل هایی که ارائه می دهند مسائل شما را حل کنند اما مشاور مذهبی بر اساس آموزه های دینی و فرهنگی این کار را انجام میدهد. مشاور مذهبی  می‌تواند به افرادی که نسبت به اعتقادات مذهبی بیشتر پایبند هستند راهکارهایی ارائه به دهد که تناقضی با مسائل شرعی و اسلامی نداشته باشد. 

مواردی که در آن میتوانید از مشاور مذهبی کمک بگیرید:

1-مشاوره خانواده مذهبی   2-مشاوره پیش از ازدواج مذهبی   3-مشاور فردی   4-مشاوره دینی در زمینه طلاق   6-مشاوره مذهبی کودک و نوجوان

همچنین شما ممکن است در مورد مسائل جنسی برایتان سوالی پیش بیاید که بخواهید دیدگاه شرعی و مذهبی آن را بدانید، در این مورد نیز میتوانید از مشاور مذهبی کمک بگیرید.

یکی از اصول مهم مشاوره اجتناب از نصیحت و شماتت مُراجع است.

مشاوره تلفنی مذهبی

در دنیای امروز یافتن بهترین مشاور کار بسیار مشکلی می باشد. دسترسی به مشاوره تلفنی در سراسر کشور یکی از مزیت های این نوع مشاوره می باشد. که به واسطه آن بسیاری از کسانی که در روستا و شهرهایی زندگی می کنند که متخصص حرفه ای در آنجا وجود ندارد و یا دسترسی به مرکز مشاوره خوب را ندارند می توانند از این خدمات استفاده می کنند. همچنین مردم ساکن شهرهای بزرگ هم به دلیل مشغله زیاد که نمی توانند به مرکز مشاوره روانشناسی مراجعه کنند از این رو مرکز مشاوره گروه همراه به واسطه مشاوره تلفنی و حضوری سعی در برطرف نمودن این مشکلات نموده است.

بهترین مرکز مشاوره خانواده

امروز با توجه به وجود مراکز مشاوره در تهران، انتخاب بهترین مرکز مشاوره دینی و مذهبی کار بسیار مشکلی است. بدون شک می توان گفت که مرکز مشاوره گروه همراه جزء یکی از بهترین مراکز مشاوره در تهران محسوب می شود که با کادری مجرب خدمات مشاوره را به صورت تلفنی و حضوری ارائه می کند. یکی از افتخارت گروه همراه این است که توانسته تا کنون بسیاری از مشکلات کوچک و بزرگ  هر شخص را با ارائه بهترین روش و راه حل علمی و دینی بهبود ببخشد و آنها را تا رفع کامل مسائل همراهی کند.

مشاوره مذهبی

شما به راحتی میتوانید برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان و متخصصان مرکز گروه همراه در تماس باشید. 

مشاوره مذهبی تلگرام

مشاوره دینی در تلگرام برای کسانی که تمایل به استفاده از آن را دارند در دسترس می باشد. بسیاری از افراد به دلایل مختلفی از مراجعه به مرکز مشاوره منصرف می شوند مثلا کسانی که در شهر ها یا روستاهایی زندگی می کنند که خدمات مشاوره در آنجا ارئه نمی شود و یا از کیفیت مناسبی برخوردار نیست همیچنین برای افرادی که قارد به خارج شدن از خانه نیستند می تواند مفید و کاربردی باشد از این رو مرکز مشاوره گروه همراه با ارائه مشاوره و راه حل مشکلات خانوادگی در تلگرام این مشکلات را رفع کرده است و هدف از این کار دسترسی آسان افراد در هر نقطه ای از کشور به خدمات مشاوره می باشد.

مشاوره مذهبی آنلاین

مشاوره روانشناسی آنلاین امروزه توسط افراد زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. هر چند که بعضی افراد ممکن است مشاوره مذهبی حضوری را ترجیح بدهند، اما مشاوره مذهبی آنلاین نیز مزیت های بسیاری برای بعضی شرایط دارد. امکان دارد حضور در دفتر و اتاق مشاوره برای بعضی افراد به خاطر زیاد بودن مسافت مشکل باشد. به همین دلیل تماس تصویری در این مواقع راه حل بسیار خوبی می باشد. مرکز مشاوره گروه همراه به واسطه راههای مختلف مشاوره آنلاین سعی در تامین این نیاز در جامعه نموده است.

سوالات متداول (FAQ):

داشتن نیازهای جنسی یک امر طبیعی می باشد اما دقت کنید که تنها بر این مبنا وارد پروسه ازدواج موقت و دائم شدن می تواند برای شما مشکلات زیادی را ایجاد کند در این مسیر نیاز است که شما از همه جهات امادگی وارد شدن به زندگی مشترک را داشته باشید .پس بهتر است در این مسیر اگر آمادگی ازدواج را دارید در شناخت بیشتر خواستگارهای خودتان و داشتن میزانی انعطاف پذیری برای تصمیم گیری در این مسیر اقدام کنید تا بتوانید در یک مسیر سازنده به نیازهای خودتان پاسخ بدهید .

این دومشاوره به یکدیگر مرتبط اند اما در عین حال تفاوت هایی نیز با یکدیگر دارند. که شما باید با توجه به نیازهایتان به این مشاوران مراجعه نمایید.

اگر اگر سوال و مشکلات شما در زمینه روحی و روانی باشد شما میتوانید به هردوی این مشاوران مراجعه نمایید اما اگر در مشکل یا مسائل شما شامل مسائل مذهبی و دینی باشد بهتر است که به مشاور مذهبی مراجعه نمایید تا بتوانید بهترین پاسخ را دریافت نمایید.

اولین قدم آن است که شما خودتان را سرزنش نکنید.

دومین قدم آن است که احساسات خود را بپذیرید و از سرکوب کردن آنها اجتناب کنید.

سومین قدم آن است که افراط نکنید و منطقی با قضیه برخورد کنید.

[hamyar_faq]

اگه نیاز به مشاوره مذهبی و دینی دارید می توانید با کادر مجرب ما در گروه همراه تماس حاصل فرمایید.