مشاوره جنسی و روابط زناشویی

مشکلات جنسی امروزه یکی از مشکلات مهم و حائز اهمیت می باشد که باعث بوجود آمدن مشکلات و مسائل مهمی در خانواده ها و افراد شده است که همین مسئله سبب جدایی و طلاق زوجین از یکدیگر می شود. در گذشته افراد برای بیان مشکلات جنسی خود دچار مشکلاتی بودند که از بیان کردن آن خجالت می کشیدند. اما امروزه مشاوره‌ جنسی می‌تواند نقش بسیار مهم و حائز اهمیتی را در کاهش مسائل جنسی افراد ایفا نموده و آنها را در جهت داشتن زندگی جنسی و روابط زناشویی بهتر و مطلوب ‌تر سوق دهد. مشاوره جنسی معمولا مربوط به زندگی زناشویی و روابط زن و شوهر پس از ازدواج می شود اما صرفا مشاوره مسائل جنسی به زندگی زناشویی محدود نمی شود. بلوغ دختر و پسر، معمولا با بلوغ جنسی آغاز می شود، در این زمان فرد با شرایط جدیدی مواجه می شود که نیازمند دریافت آموزش و آگاهی است.

مشاوره جنسی

مشاور جنسی کیست؟!

مشاور جنسی در واقع فردی است که تلاش می‌کند با شناخت دقیق فرد و اختلالات جنسی او بتواند راه حل ها و روش هایی را جهت روانشناسی هرچه بهتر و بهبود مشکلات فرد ارائه دهد که در واقع این مرحله به عنوان “شناخت” مطرح می شود.

در واقع مشاور جنسی اختلالات و حالات روحی و روانی فرد در زمینه مسائل جنسی را بررسی و مورد تحقیق قرار می دهد و پس از شناخت مطلوب ممکن است او را به روانشناس جهت درمان های رفتاری و روانی و یا حتی به روانپزشک جهت درمان دارویی ارجاع دهد. مشاوره جنسی باید حتما با ابعاد گوناگون و انواع اختلالات جنسی آشنا بوده تا بتواند فرد را به خوبی برای درمان و بهبود مشکلات یاری نماید. اگر نیاز به مشاوره در مورد مسائل جنسی و زناشویی دارید می توانید با مشاوران مجرب ما در تماس باشید.

روانشناس جنسی » درمانگر جنسی یا سکس تراپ

زمانی که مشکل شما در رابطه با مسائل جنسی عمیق تر و ریشه ای تر باشد، نیاز شما با مشاوره جنسی برطرف نشده و نیاز دارید به روانشناس متخصص در این زمینه مراجعه کنید و در واقع پروسه درمان یا سکس تراپی را در پیش بگیرید. روانشناس جنسی با بررسی پیشینه شما در روابطتان و با کنکاش در وجوه دیگر زندگیتان مشکل اصلی که منجر به مشکل شما در روابط زناشویی شده است پیدا کرده و به شما در حل آن کمک می کند. اگر نیاز به مشاوره در مورد مسائل جنسی و زناشویی دارید می توانید با مشاوران مجرب ما در تماس باشید.

رایجترین مشکلات جنسی در روابط زناشویی

یکی از مشکلات جنسی که افراد بسیار زیادی را به مشاوره جنسی می کشاند مشکل نعوظ است که شاید بتوان آن را رایج ترین مشکل هم در میان مردان و هم زنان دانست که از این رو می تواند مشکلات بسیاری را برای دوطرفین ایجاد می کند البته این مسئله بیشر و معمولا در سنین میان سالی به بعد در مردان رخ می دهد ولی در مردان جوان این موضوع کمتر رایج است. در برخی اوقات استرس، افسردگی و مشکلات خانوادگی در این زمینه حائز اهمیت می باشد که سبب بوجود آمدن این مشکل در بسیاری از موارد می باشد از اینرو می توانید برای رفع مسائل و مشکلات خانوادگی به یک مشاوره خانواده مراجعه کنید و مسائل و مشکلات خود را با فرد مشاور که تجربه حرفه ای در این زمینه دارد در میان بگذارید. بنابراین در مواردی ممکن است پزشک یا روانپزشک بتواند موثرتر واقع شود و فرد را درمان کند.و به هر حال نقش مسائل جنسی در این میان بسیار حائز اهمیت بوده، از این رو مسائلی که باعث بروز مشکل در روابط زناشویی می شوند را در ادامه بیان خواهیم کرد.

  • دیر انزالی
  • زودانزالی
  • بی میلی جنسی
  • خیانت و دگرخواهی
  • هم جنس گرایی
  • تجاوز جنسی
  • تنوع طلبی

مشاوره جنسی در دوران نوجوانی و جوانی

سن بلوغ برای افراد سن تغییر هورمون ها و رشد اندام های بدن می باشد که از دوره کودکی به بزرگسالی وارد می شود. از این رو فرد در دوران بلوغ شرایط بدنی جدیدی را تجربه می کند پس به همین دلیل لازم هست که شناخت کافی از این نوع تغییرات داشته باشد. شناخت و آشنایی کامل با مسائل جنسی و شرایط فیزیکی در دوران بلوغ و تغییرات هورمونی بدن، هم به لحاظ بهداشت و جسمی اهمیت بسیاری دارد . در اکثر خانواده ها به دلیل حجب و حیایی دارند نمی توانند مشاوره جنسی مناسبی را به فرزندان خود ارائه کنند. همین مسئله می توانند سبب ایجاد بسیاری از مشکلات در آینده فرزندان شود.

روانشناس جنسی یا سکس تراپ

مشاوره جنسی و روابط زناشویی

علاوه بر آموزش والدین بر نوجوانان در مورد مسائل جنسی، زوج های جوان می توانند از خدمات مشاوره جنسی هم استفاده کنند. از طرفی هم مخاطبین مشاوره جنسی را افراد میانسال تشکیل می دهند. اما اغلب آنها بیشتر زوج های جوانی هستند که به تازگی زندگی مشترک خود را آغاز نموده اند. معمولا مشکلاتی که بیشتر در بین زوج های جوان دیده می شود این است که آنها در ابتدای زندگی شناخت مناسبی از زندگی مشترک و روابط زناشویی (جنسی) ندارند. از این رو پیشنهاد ما این است برای شروع زندگی مشترک حتما به یک مشاوره ازدواج مراجعه شود و مسائل و مشکلات زوجین با مشاور در میان گذاشته شود. بسیاری از زوج های جوان که هنوز وارد زندگی مشترک نشده اند، مشکلات و مسائل زندگی مشترک را بیشتر در مسائل مالی و بی توجهی همسر می دانند در حالی که این بخش کمی از مشکلات زوجین است. در حالی که بزرگترین مشکل زوج های جوان که به تازگی زندگی مشترک خود را آغاز کرده اند نداشتن روابط صحیح زناشویی است. رابطه ای جنسی وسیله ای برای ارضا شدن میل جنسی طرفین نیست بلکه وسیله ای برای ابراز عشق به همسر می باشد.

در مواردی که فکر می کنید نیاز به یک مشاوره جنسی برای رفع مشکلات و مسائل جنسی دارید می توانید از خدمات مرکز مشاوره گروه همراه برای رفع آنها کمک بگیرید و مسائل خود را مشاوران مجرب و حرفه ای ما در میان بگذارید در مواردی دیده شده که بعد از مراجعه به مشاور روابط زوجین مستحکم تر و علاقه و محبت زوجین افزایش پبدا کرده است.

مشاوره مشکلات جنسی برای والدین

یکی از روش های مناسب برای کمک به نوجوانان می تواند از استفاده از مشاوره جنسی در مراکز مشاوره روانشناسی باشد زیرا در مدارس بستر مناسبی برای آموزش و مشاوره جنسی فراهم نیست. از این رو والدین با مراجعه به مرکز مشاوره و مشاوره جنسی می توانند آموزش های لازم و کافی را برای انتقال مسائل جنسی به فرزندانشان بیاموزند تا بتوانند آنها را در مسیری درست راهنمایی و هدایت کنند. از طرفی مراجعه به مرکز مشاوره برای بسیاری ار افراد بسیار مشکل است از این رو گروه همراه خدمات مشاوره جنسی تلفنی را فراهم کرده است که همه افراد در هر کجا بتوانند از خدمات این مرکز بهره مند شوند.

اهمیت مشاوره جنسی برای زوج های جوان

برخی از زوجین در روابط جنسی دچار مشکلاتی می شوند که می تواند کیفیت رابطه عاطفی آن ها را نیز تحت تاثیر قرار دهد. متداول ترین این مشکلات می توان به زود انزالی در مردان و بی میلی جنسی در زنان اشاره کرد. بسیاری از افراد به دلیل خجالت و شرمندگی از این بابت برای دریافت خدمات مشاوره جنسی اقدام نمی کنند. در صورتی که اختلالات جنسی از جمله مشکلات شایعی میان بسیاری از افراد است که با پیشرفت علم درمان ها و روش های بسیار کارآمدی امروزه برای حل آن ها بوجود آمده است. از این رو دریافت مشاوره در این زمینه به افزایش اطلاعات بهداشتی زوجین کمک می کند و از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری می کند.

مشاوره جنسی تلفنی

معمولا هزینه شرکت در جلسات مشاوره یا حتی کارگاه های جنسی بالاست و بسیاری از زوج ها توان شرکت در این جلسات را ندارند علاوه بر هزینه سنگین این جلسات، به دلیل حیا و حجب خانواده ایرانی مشاوره تلفنی جنسی می تواند یک راهکار مناسب باشد تا زوج ها بتوانند به راحتی مشکلات و مسائل خود را مطرح نمایند. دسترسی به مشاوره جنسی تلفنی در سراسر کشور یکی از مزیت های این نوع مشاوره می باشد. که به واسطه آن بسیاری از کسانی که در روستا و شهرهایی زندگی می کنند که متخصص حرفه ای در آنجا وجود ندارد و یا دسترسی به مرکز مشاوره خوب را ندارند می توانند از این خدمات استفاده می کنند. همچنین مردم ساکن شهرهای بزرگ هم به دلیل مشغله زیاد که نمی توانند به مرکز مشاوره روانشناسی مراجعه کنند از این رو مرکز مشاوره گروه همراه به واسطه مشاوره تلفنی و حضوری سعی در برطرف نمودن این مشکلات نموده است.

بهترین مرکز مشاوره جنسی

امروز با توجه به وجود مرکز مشاوره های بسیار در تهران، انتخاب بهترین مرکز مشاوره جنسی کار بسیار مشکلی است. بدون شک می توان گفت که مرکز مشاوره گروه همراه جزء یکی از بهترین مراکز مشاوره در تهران محسوب می شود که با کادری مجرب خدمات مشاوره را به صورت تلفنی و حضوری ارائه می کند. یکی از افتخارت گروه همراه این است که توانسته تا کنون بسیاری از مشکلات کوچک و بزرگ خانواده ها را با ارائه بهترین روش و راه حل علمی بهبود ببخشد و آنها را تا رفع کامل مسائل جنسی همراهی کند.

مشاوره زناشویی آنلاین

بعضی افراد با مشاوره زناشویی حضوری احساس راحتی نمی کنند. چون در این جلسات خصوصی ترین مسائل فرد مطرح می شود، بسیاری مشاوره جنسی آنلاین را به حضوری ترجیح می دهند. از طرفی، معمولا هزینه شرکت در جلسات مشاوره یا حتی کارگاه های جنسی بالاست و بسیاری از زوج ها توان شرکت در این جلسات را ندارند. با وجود امکان مشاوره زناشویی آنلاین در سراسر کشور، بسیاری از کسانی که در روستا و شهرهایی زندگی می کنند که متخصص حرفه ای در آنجا وجود ندارد و یا دسترسی به مرکز مشاوره خوب را ندارند می توانند از این خدمات استفاده می کنند. همچنین مردم ساکن شهرهای بزرگ هم به دلیل مشغله زیاد که نمی توانند به مرکز مشاوره روانشناسی مراجعه کنند می توانند از مشاوره آنلاین جنسی استفاده کنند.

سوالات و مشاوره زناشویی

اگر در حال حاضر امکان دریافت مشاوره جنسی را ندارید،  برای پرسیدن سوالات مشاوره زناشویی می توانید از سیستم پرسش و پاسخ رایگان مرکز مشاوره گروه همراه استفاده کنید. این سامانه جهت کمک به عزیزانی که به هر دلیلی نمی توانند از خدمات مشاوره استفاده کنند راه اندازی شده است. با ثبت سوال حداکثر ظرف 48 ساعت جواب کاملی از سوی متخخصان این مجموعه دریافت خواهید کرد.

اهمیت مشاوره جنسی برای آقایان

مردها غالبا در مورد رابطه جنسی تصورات نادرستی می داند که می‌تواند باعث مشکلات زناشویی شود . برخی از این افکار نادرست شامل موارد زیر می شود:

 تصورات نادرست مردانه

طبق نظر متخصصان از بزرگترین اشتباه مرد ها این است که فکر میکنند هر چه که خودشان را قانع و ارضا کند میتواند زن ها را هم راضی کند .بیشتر زن ها دنبال همدلی و فداکاری برای بقیه هستند و از آنچه در درون شان است آگاهی ندارند.بهتر است آقایان بدانند که قبل از رابطه خانم ها به حمایت و آرامش نیاز دارند.زن ها از همسرشان همدلی و عشق در رابطه را میخواهند و بعد به دنبال سکس هستند . علاوه بر این زن ها دوست ندارند که در رابطه جنسی به همسرشان بدیم چه کارهایی انجام دهد یا انجام دهد چرا که فکر میکنند رابطه دیگر شور و عشق ای نخواهد داشت .در جلسات مشاوره جنسی زنها هنگامی که در مورد رابطه جنسی حرف می زنند مسئله خواسته ها و تمایلات جنسی متفاوت خود با همسرشان را مطرح می کنند.

 عدم آگاهی جنسی از همسر

 نکته قابل توجه این است که بدانید اگر هر دو زن و شوهر از نیازها و تمایلات جنسی همدیگر اطلاع داشته باشند رابطه باکیفیت‌تری هم خواهند داشت . در مشاوره جنسی این موضوعات مطرح می شود که قبل از رابطه مردها در مورد اینکه همسرشان چه خواسته هایی دارد سوال کنند . چرا که در طول رابطه زن می خواهد لذت ببرد نه اینکه مورد پرسش قرار بگیرد .هنگامی که در مورد رابطه از همسرتان سوال می پرسید با هیجان این کار را انجام دهید و جدی و خشک نباشید .معمولاً یکی از شکایت های عمده زن ها این است که می‌گویند همسرشان در طول رابطه بی احساس و خشن رفتار می کند و اینکه از کلمات عاشقانه استفاده نمی کند .بنابراین یکی از توصیه هایی که به مردها می شود این است که در حین رابطه از کلمات محبت آمیز استفاده کنند و آن را آهسته در گوش همسرشان بگویند. کمک گرفتن از یک مشاوره جنسی با تجربه می تواند کمک زیادی در این زمینه کند .

 عدم آگاهی به رفتارها

طبق نظر مشاوران جنسی آرامش زن در حین رابطه به معنای سرد بودن نیست و از طرف دیگر صداها و حالتهای در حین رابطه نشان دهنده رسیدن به ارگاسم کامل نیست چرا که گاهی اوقات این صداها در پاسخ به هیجانات مرد است.مشاوران به این نتیجه رسیدند که رابطه جنسی و تمایلات آن در زنها حالات نوسانی دارد و گاهی زن ها در وضعیت روشن و برخی اوقات هم در وضعیت تاریک قرار دارند.در کل در روش خاصی برای اینکه بفهمید همسرتان الان در چه وضعیتی است وجود ندارد .  

  ارگاسم

 برخی اوقات زن ها ممکن است تظاهر کنند که به لذت کامل رسیده اند . درحالی که زن ها برای داشتن حس ارگاسم نباید تحت فشار باشند.برخی از مواقع تنها در رابطه فقط نوازش و محبت می خواهند و دنبال ارگاسم جسمانی نیستند.ممکن است ابتدا تصور کنند که بدنشان ارگاسم می خواهد اما چند دقیقه بعد به این نتیجه برسند که نیازی به آن ندارند . بهتر است بدانید که روابط جنسی پیچیدگی‌های زیادی دارد که در این زمینه توصیه می‌شود از مشاور جنسی کمک گرفته شود .

اهمیت مشاوره جنسی برای بانوان

زنها هم مانند مردها باید از نیازهای جنسی همسرشان آگاهی داشته باشند تا بتوانند رابطه با کیفیتی برقرار کنند . استفاده از مشاوره های تخصصی تا حد زیادی در این زمینه موثر است.

 عدم آگاهی به نیاز جنسی مرد

طبق تحقیقات و مطالعات رابطه جنسی با کیفیت با متن سبب می‌شود که او و بارداری و تعهدش بیشتر شود . بهتر است بدانید که مردها ابتدا تحریک می گردند و بعد محبت خود را به همسرشان نشان میدهند. مرد ابتدا رابطه جنسی را برای عشق میخواهد. مرد ها در موقع برقراری رابطه احساسات عاطفی را تجربه می‌کنند نه پیش از آن . مرد برای این که قادر باشد احساسات خود را زنده کند باید رابطه جنسی برقرار کند. اگر رابطه موردنظر برایش رخ ندهد احساس نفرت ممکن است سراغش بیاید.این را بدانید که نحوه تحریک شدن زن و مرد متفاوت است . مرد اگر این تفاوت را احساس کند می تواند رابطه جنسی مناسبی برقرار کند. بیشتر مردها در این زمینه دچار مسئله هستند که از همسر خود بخواهند در مورد چیزهایی که دوست دارد و لذت میبرد صحبت کند . به خاطر بسپارید که بیشتر مردها اگر از زن خوششان بیاید و تحریک شوند به بدن او نگاه می کنند . این ویژگی در وجود یک مرد است.

اهمیت احساس زنانه

به نظر متخصصان مسائل جنسی هرچه زنی سعی کند بیشتر احساسات خودش را به مردش بروز دهد آن مرد تنها از بدن او بلکه عاشق خودش هم می شود.بعضی از زنها متاسفانه برداشت‌های نادرستی دارند اما واقعیت این است که مردها از اول به ظاهر و چهره نگاه میکنند و بعد جذب زن می شوند.اگر مردی در کنار آن متوجه زیبایی های درون زن شود برای همیشه دوست خواهد داشت.

انجام منظم رابطه جنسی

طبق مطالعات مردها دوست دارند بدون اتلاف وقت و فورا به لذت جنسی برسند در حالی که زنان به وقت بیشتری نیاز دارند. هنگامی که زنی آماده برای رابطه نیست و درخواست همسرش را رد می کند احتمال دارد همسرش سرد شود و این می تواند برای زندگی زناشویی ناخوشایند باشد. مردها در حین رابطه نیاز آنچنانی به محبت و توجه زن ندارند و این در فطرت وجود آنان است در حالی که مسئله برای زنان برعکس است. اگر زنی حوصله رابطه جسی با همسرش را ندارد بهتر است بگوید که رابطه جنسی را دوست دارد اما الان آمادگی ندارد و بعدا حتما خواهد داشت.

تحریک سازی درست

هنگامی که احساس می کنید نیاز به رابطه دارید اما همسرتان تمایلی ندارد بهتر است بدانید که چگونه باید او را تحریک کنید.مثلاً می توانید از عطرهای خوشبو، لباس های زیر رنگی و جذاب، لباس خواب بدون پوشیدن لباس زیر، لباس زیر به رنگ خاص یا… استفاده کنید.

کنترل جسارت جنسی

هرچند پیش قدم شدن خانم ها برای برقراری رابطه می‌تواند برای مرد خوشایند باشد و در ابتدا به او حس خوبی دهد اما اگر زن بیش از حد در این کار جسارت نشان دهد کم کم علاقه و شهوت مرد به او کم می شود. فرسودگی یکی از مشکلاتی است که باعث رجوع به مشاوره جنسی می گردد و علت آن گاهی به تقاضای بیش از حد زن برای رابطه بر می گردد.

 

تمرین های مهم در مشاوره زناشویی

تمرین های مهم در مشاوره زناشوییبرخی از مشاوران جنسی تمرین هایی را برای بهبود رابطه پیشنهاد می کنند. چنین تمریناتی موارد زیر را در بر می گیرد:

 آزمایش

یکی از راه هایی که در مشاوره های زناشویی به کار گرفته می شود به این شکل که افرادی که احساس می کنند در یک رابطه جنسی کوتاه مدتی بودند احتمال دارد کار های گوناگونی همچون بازی نقش‌آفرینی یا استفاده از ابزارهای جنسی را مورد آزمایش قرار دهند تا تمایلات خود را بالا ببرند.

مطالعه

برخی اوقات زوج هایی که در مورد آناتومی بدن خود اطلاعات زیادی ندارند می توانند از انواع ابزارهای سمعی بصری کمک بگیرند. یک مشاور می تواند به زوجین پیشنهاد دهد که از کتاب هایی برای شناخت بیشتر در مورد بدن استفاده کنند یا حتی از وب سایت ها و فیلم ها بهره ببرند.

تمرکز

این تکنیک برای زن و شوهرها جهت کاهش استرس و ایجاد اعتماد و صمیمیت است. زوجین طی چند مرحله از پیش نوازی، لمس آلت تناسلی و رابطه پیشرفت می کنند.

سوالات متدال مشاوره جنسی

قابل درک است که شما دیدگاه خوبی در این مورد نداشته باشید اما نیاز است که به نیازهای جنسی یکدیگر حتی در دوارن بارداری و یا بعد زا آن نیز از راهای دیگر جز دخول توجه داشته باشید تا از نظر جنسی نیز بتوانید آرامش بیشتری داشته باشید . در این مواقع بهتر است آرامش خودتان را حفظ کنید و بدون توهین به ایشان بیان کنید که نیاز جنسی ایشان را درک می کنید ولی ترجیح می دهید که در مورد این نیاز با خود شما صحبت کنند تا از راهای دیگری جز دخول نیاز یکدیگر را برطرف کنید . هرچقد که شما بخواهید با عصبانیت بیشتری نسبت به مشکلات برخورد کنید ایشان از شما دور تر می شوند و امکان دروغ گفتنشان افزایش می یابد اما اگر شنونده خوبی باشید و در یک محیط آرام در مورد موضوعات مختلف با یکدیگر صحبت کنید می توانید هم به نتایج بهتری برسید هم ایشان کمتر به پنهان کاری و قهر کردن روی می آوردند.

خودارضایی عملی است که بسیاری از افراد در فرایند رشد جنسی خود آن را تجربه می کنند. اگر فرد به طور مکرر به این عمل دست بزند برای ارضای جنسی به آن وابسته می شود و در رابطه جنسی با شریک خود دچار مشکل خواهد شد. علاوه بر این، مسائلی نظیر افسردگی، اضطراب و احساس گناه نیز با توجه به بافت فرهنگی ممکن است اتفاق بیفتد.

دقت کنید که شما در این روابط لذتی را تجربه می کنید که قبلا از آن بهرمند نبوده اید اما نیاز است که در کنار این کسب لذت به موارد دیگری از جمله آسبی های جسمی و بیماری هایی که یم توانند به شما انتقال بدهند و هم به تنوع طلبی که این روابط برای شما ایجاد می کنند و کاهش تمرکز بر موضوعات دیگر زندگیتان و همچنین از دست دادن سرمایه نیز توجه داشته باشید. سعی کنید نیاز جنسی را برای خودتان تعریف کنید و یک سری محدودیت ها در رفع این نیاز برای خودتان قرار بدهید تا بتوانید عملکرد بهتری را تجربه کنید. ترک کردن این روابط به دلیل لذتی که در آن تجربه کرده اید سخت می باشد اما اگر شما برای زندگیتانب رنامه ریزی داشته باشید تمرکزتان بر این موضوع کاهش می یابد و در کنار آن سعی کنید نسبت به مشکلات و نیازتان نیز بیشتر بینش پیدا کنید. ۱٫ فکر می کنید اینکه می توانید این افراد را بخرید برای شما لذت بخش می باشد؟ ۲٫ در این روابط چیز غیر معمولی را از این افراد درخواست می کنید؟

باکرگی مانعی برای بارداری نیست و اگر رابطه جنسی محافظت نشده و بدون کاندوم باشد اسپرم می تواند منجر به بارور شدن تخمک در زن بشود. 

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس جهت دریافت نوبت