مشاوره خانواده

خانواده مهم ترین بخش جامعه محسوب می شود و از این رو بیشتر باید مورد توجه قرار بگیرد. در این راستا با توجه به مشکلات و دغدغه های بسیار افراد باعث بوجود آمدن بحث و اختلاف در میان افراد خانواده یا زوجین می شود که در گذشته برای حل اینگونه مشکلات در خانواده ها، با افراد بزرگتر و با تجربه مشورت می کردند و از آنها راهنمایی می گرفتند. اما امروزه با تغییر روش و سبک زندگی، افراد بهتر است به یک مشاوره خانواده متخصص مراجعه کنند و مشکلات و مسائلی که بوجود آمده را رفع کنند. یک مشاور خانواده حرفه ای و مجرب می تواند بوسیله علم روانشناسی بهترین راه حل هارا به خانواده ها پیشنهاد کنند تا آنها راحت تر بتوانند با مشکلات خود کنار بیایند و حتی آنها را بهبود ببخشند.

مشاوره خانواده

برای تعیین وقت مشاوره و یا کسب اطلاعات درباره مشاوره گروه همراه، نام و شماره تماس خود را وارد کنید تا متخصصان ما در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند. 02122383846 –  02122383568

چرا مشاوره خانواده

چرا به مشاوره خانواده مراجعه کنیم؟

خانواده مانند یک سیستم می باشد که همه ی اجزا آن تشکیل یک سیستم واحد را می دهد و اگر یک بخشی از این سیستم خراب و اختلالی داشته باشد می تواند روی کل اجزا اثر منفی داشته باشد. از این رو مشاور خانواده اجزای خانواده را به عنوان یک سیستم می شناسد که افکار، رفتار و اخلاقیت اعضای خانواده بریکدیگر تاثیر می گذارد. از این رو با مراجعه به مشاوره خانواده می توان به رفع مشکلات فردی اعضا و بررسی الگوهای رفتاری بین افراد، مشکلات و دغدغه های خانواده کمک بسیار زیادی کرد.

هدف از مشاوره خانواده چیست؟

مشاوره خانواده به افراد خانواده در راستای داشتن زندگی سالم و به دور از مشکل با یکدیگر می تواند کمک کند. مشاور تلاش می کند تا به اعضای خانواده در بهبود ارتباطات، حل مشکلات خانواده، درک و برخورد با موقعیت‌های خاص و ایجاد محیط آرام و بهتری در خانه  کمک کند. به طور خلاصه هدف مشاوره خانواده را می توان گفت : همکاری اعضای خانواده با یکدیگر به جهت برطرف کردن مشکلات روحی، عاطفی یا روانی که موجب از هم پاشیدن خانواده می‌شود. به طور کلی مشاوره خانواده اهداف مختلفی دارد که بستگی به نوع ارائه آن از طرف مراجعه کننده می باشد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • یکی از اعضای خانواده مبتلا به اسکیزوفرنی یا روانپریشی شدید است: هدف این است که به دیگر اعضای خانواده کمک کنیم که این اختلال را درک کنند و خود را با تغییرات روحی که بیمار ممکن است بیمار در معرض آن قرار بگیرد، وقف دهند.
  • مشکلات ناشی از اختلاف نسل: در این مورد، هدف بهبود ارتباطات میان اعضای خانواده است و اینکه به آنها کمک کنیم تا مرزهای مناسبی را تعیین کنند.
  • خانواده‌هایی که با عقاید و باورهای متفاوتی وصلت کرده‌اند: هدف در این مورد، کمک به اعضای خانواده برای درک بیشتر آنها از یکدیگر و ایجاد روابط سالم است.
  • خانواده‌ای که بخشی از روابط قبلی هستند مثل پدر و مادر ناتنی در خانواده: خانواده‌های مخلوط مشکلات خاصی دارند، و به همین دلیل آنها می‌توانند از مشکلات منحصر به فرد خود رنج ببرند. در اینگونه خانواده ها، هدف از مشاورۀ خانواده، بهبود روابط بین افراد و تقویت آن می باشد.

شما به راحتی میتوانید برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان و متخصصان مرکز گروه همراه در تماس باشید. 

مشاوره خانواده چه نوع مشکلاتی را بهبود می‌بخشد؟!

در زندگی امروزه زوجین، مشاوره خانواده می تواند کمک زیادی در بهبود روابط و مشکلات داشته باشد از این رو بسیاری از مسائل و مشکلات نیاز ضروری و مهمی به مراجعه مشاور خانواده دارد چون ممکن است بدون کمک گرفتن از مشاور پیچیدگی مسائل و مشکلات بیستر شود. ما در این مقاله مشکلاتی که حتما باید با یک مشاور خانواده در میان گذاشته شود صحبت خواهیم کرد.

مشکلات ارتباط با همسر

زندگی زناشویی دارای چالش ها متعدد و زیادی است. اگر هریک از طرفین ندانند که چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار کنند می تواند باعث بوجود آمدن مشکلات زیادی همچون نارضایتی از زندگی و مشاجرات متعدد را در پی داشته باشد. عدم توانایی در برقراری ارتباط صحیح همسران می تواند زندگی افراد را به چالش کشیده و هر روز فاصله ی میان آن ها را بیشتر کند. حال اگر زمانی به جای آرامش داشتن در کنار همسرتان دچار تنش و استرس هستید سریعا بهتر است با یک مشاوره خانواده مراجعه کنید. از این رو بهبود روابط زوجین آن هم وقتی که دعوا شدت گرفته و حرمت ها از بین رفته کار آسانی نمی تواند باشد. عدم برقراری صحیح و درست با همسر و نیز مراجعه نکردن به یک مشاور خانواده می تواند مشکلات زیادی همچون احساس تنهایی و یا حتی ارتباطات ناسالم و خارج از حریم خانواده، بی علاقی نسبت به یکدیگر، عدم علاقه به گفتگو با همسر، بی میلی جنسی را سبب شده و مشکلات و درگیری های بعدی بزرگتری را برای خانواده ها به همراه داشته باشد.

طلاق عاطفی و سردشدن زوجین

طلاقی عاطفی را می توان اینگونه تعریف کرد که هنگامی که زوجین از ارتباط با یکدیگر سرد شده اند و هرکدام مسیری که مورد علاقه خود هست را طی می کنند. خطرناک تر طلاق واقعی می تواند طلاق عاطفی باشد چون امکان دارد بارها اتفاق بیوفتد کانون و پایه خانواده را سست کند. نبود احساسات در زندگی زناشویی به مرور زمان باعث سرد شدن رابطه و از بین رفتن صمیمیت بین زوجین می شود. با توجه به این مسئله، هر کدام از طرفین سعی دارند در ذهن خود دیگری را مقصر سردی رابطه بدانند و به خاطر ساختن مرزهایی در ذهن خود باعث فاصله گرفتن و سردی بیشتر می شوند. در اکثر مواقع طلاق روانی قبل از طلاق عاطفی اتفاق میوفتد. که به این معنی است بین زن و شوهر ناراحتی ایجا می شود و بین آنها را فاصله انداخته و به مرور زمان به طلاق عاطفی منتهی می شود.از این رو زمانی که زن و شوهر فقط برای مکالمات ضروری روزانه با یکدیگر صحبت می کنند و در ارتباط هستند به نوعی از یکدیگر طلاق عاطفی گرفته و جدا شده اند و فقط صرف فرهنگ و خانواده ها و یا وجود فرزندان است که در کنار یکدیگر زندگی می کنند. با توجه به اهمیت طلاق عاطفی اگر از طریق مشاوره خانواده رفع و بهبود پیدا نکند می تواند مشکلات بزرگی به خانواده وارد کند.

رفتار پرخاشگرانه و منفی همسر در مشاوره خانواده

امروزه در زندگی افراد یکسری تنش ها، اضطراب و استرس‌های زیادی را وجود دارد که اگر این تنش ها را مدت طولانی درون خود پنهان کنند در نهایت در یک موقعیتی این ناراحتی ها و اضطراب ها بروز پیدا می کند. احساسات منفی مانند ناراحتی، احساس ناامیدی و ناامنی سبب بروز رفتارهای مضر و گاهی باعث آسیب در زندگی مشترک می‌شود. معمولا رفتارهای بد و منفی همسر ریشه در اختلالات شخصیت و ناشی از تربیت والدین اوست که در شخصیت فرد ثبت شده است.از این رو مشاوره خانواده می تواند این رفتارهای منفی را شناسایی کرده و نحوه برخورد با این احساسات را به زوجین آموزش بدهد. زوجین به کمک مشاور  می توانند مهارت‌های برقراری ارتباط با همسر و مهارت‌های همسر داری را بیاموزند تا خود از پس مشکلات زندگی برآیند و از طرفی هم مهارت حل مسئله در افراد تقویت می شود.

اختلافات زناشویی در زندگی مشترک

در تمامی زندگی های مشترک اختلافات زناشویی وجود دارد که حتی عدم وجود اختلافات در زندگی می تواند باعث به وجود آمدن مشکلات دیگر می شود اما اگر این مشکلات و اختلافات بیشتر شود و به درستی حل نشود می تواند سبب نابود شدن زندگی مشترک افراد شود و یا حتی اگر رفع نشود مشکلات و اختلافات زناشویی می تواند ناسازگاری را میان افراد افزایش داده و یا موجب پرخاشگری و یا انزوا طلبی آن ها شود. اختلافات فرهنگی، اختلافات طبقاتی، دروغ، خساست، لجبازی و … می تواند باعث بوجود آمدن مشکلات و اختلافات در زندگی زناشویی شود. از این رو اگر این اختلافات توسط مشاور خانواده شناسایی و رفع نشود و این اختلافات در زندگی رشد کند می تواند ادامه مسیر زندگی افراد را با مشکل مواجه کند و حتی باعث از هم پاشیده شدن زندگی مشترک آنها شود.

پیش از اینکه تصمیم به طلاق بگیرید

زمانی که اختلاف و دعوا میان زوجین زیاد می شود می تواند کمی فاصله گرفتن مفید و کاربردی باشد. دوری از هم و به خانه نرفتن اختلافات بین زن و شوهر را رفع نمی کند. با این کار زوجین فکر می کنند که دوری برای آنها مفید است اما درحالی که باعث می شود که به سمت طلاق سوق پیدا کنند. مشاوره ازدواج می تواند به خانواده ها کمک کند تا مشکلات و اختلافات خود را تا حد زیادی کنار گذاشته و یا آن ها را مرتفع سازند و از طلاق و جدایی صرف نظر کنند. از این رو مهم است که به یک مشاور خوب مراجعه کنید زیرا مشاوره حرفه ای و اصولی می تواند افراد را به ادامه زندگی با یکدیگر مشتاق کند و مسیر جدیدی به آنها معرفی کند. همچنین بوسیله مشاوره پیش از طلاق هم می توان با تغییر افکار و باورهای نادرست و یادگیزی مهارت زندگی، از مشکلاتی که طلاق می تواند برای هر کدام از طرفین و حتی فرزندان مشکلاتی را  ایجاد کند آگاهی پیدا کرد.

اختلافات در تربیت فرزندان

آموزش و تربیت فرزندان یکی از مسائل مهم و حائز اهمیتی که نیاز است والدین اطلاعات و آگاهی کافی را کسب کنند مخصوصا افرادی که تازه بچه دار شدند و اطلاعات کافی ندارند که بدانند چگونه فرزندان خود را تربیت کنند. در بسیاری از اوقات پدر و مادر هرکدام روش خود را برای تربیت فرزند پیش می گیرند که دلیل آن هم به تفاهم نرسیدن زوجین در تربیت فرزندان است؛ که از این رو دوگانگی در تربیت فرزند آسیب های جبران ناپذیری به او وارد می کند. پس در اینگونه مواقع و برای انتخاب بهترین سبک و روش تربیتی فرزند خود می توانند به مشاوره خانواده مراجعه کنند.

شما به راحتی میتوانید برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان و متخصصان مرکز گروه همراه در تماس باشید. 

مشاوره تلفنی خانواده

در دنیای امروز یافتن بهترین مشاور کار بسیار مشکلی می باشد. دسترسی به مشاوره تلفنی در سراسر کشور یکی از مزیت های این نوع مشاوره می باشد. که به واسطه آن بسیاری از کسانی که در روستا و شهرهایی زندگی می کنند که متخصص حرفه ای در آنجا وجود ندارد و یا دسترسی به مرکز مشاوره خوب را ندارند می توانند از این خدمات استفاده می کنند. همچنین مردم ساکن شهرهای بزرگ هم به دلیل مشغله زیاد که نمی توانند به مرکز مشاوره روانشناسی مراجعه کنند از این رو مرکز مشاوره گروه همراه به واسطه مشاوره تلفنی و حضوری سعی در برطرف نمودن این مشکلات نموده است.

امروز با توجه به وجود مرکز مشاوره های بسیار در تهران، انتخاب بهترین مرکز مشاوره خانواده کار بسیار مشکلی است. بدون شک می توان گفت که مرکز مشاوره گروه همراه جزء یکی از بهترین مراکز مشاوره در تهران محسوب می شود که با کادری مجرب خدمات مشاوره را به صورت تلفنی و حضوری ارائه می کند. یکی از افتخارت گروه همراه این است که توانسته تا کنون بسیاری از مشکلات کوچک و بزرگ خانواده ها را با ارائه بهترین روش و راه حل علمی بهبود ببخشد و آنها را تا رفع کامل مسائل خانوادگی همراهی کند.

بهترین مرکز مشاوره خانواده

مشاوره خانواده واتساپ و تلگرام

مشاوره خانواده در تلگرام برای کسانی که تمایل به استفاده از آن را دارند در دسترس می باشد. بسیاری از افراد به دلایل مختلفی از مراجعه به مرکز مشاوره منصرف می شوند مثلا کسانی که در شهر ها یا روستاهایی زندگی می کنند که خدمات مشاوره در آنحا ارئه نمی شود و یا از کیفیت مناسبی برخوردار نیست همیچنین برای افرادی که قارد به خارج شدن از خانه نیستند می تواند مفید و کاربردی باشد از این رو مرکز مشاوره گروه همراه با ارائه مشاوره و راه حل مشکلات خانوادگی در واتساپ و تلگرام این مشکلات را رفع کرده است و هدف از این کار دسترسی آسان افراد در هر نقطه ای از کشور به خدمات مشاوره می باشد.

مشاوره خانواده آنلاین

خدمات مشاوره آنلاین در دنیای امروزه یکی از محبوب ترین روش های گرفتن کمک تخصصی در زمینه رفع اختلافات در خانواده است. دلایل مختلفی وجود دارد که افراد تمایل به مشاوره خانواده غیر حضوری و از طریق تماس تصویری داشته باشند. برای مثال اگر کسی در شهر یا کشوری زندگی کند که مشاوره و یا روانشناس مورد نظر خود را در آنجا پیدا نکند، می تواند از طریق مشاوره آنلاین خانواده با هر مشاوری که مد نظرش است، صحبت کند. از طرفی، برخی افراد ترجیح می دهند در خانه خود بنشینند و با مشاور خود صحبت کنند و با این روش احساس راحتی بیشتری می کنند. مرکز مشاوره گروه همراه از طریق مشاوره خانوده آنلاین سعی در برطرف نمودن نیاز این عزیزان را نموده است.

بهترین
مشاوره خانواده

اگه نیاز به مشاوره در زمینه خانواده دارید می توانید با کادر مجرب ما در گروه همراه تماس حاصل فرمایید.