سبک زندگی و موفقیت

خوشبختی در یک کلام

خوشبختی در یک کلام 1 

چرا برای خودمان هدف تعیین میکنیم؟

بعضی وقت ها در روزنامه می خوانیم که یک حسابدار با قایق اقیانوس اطلس را طی کرده یا یک مسئول کتابخانه،با شتر از لس آنجلس به نیویورک رفته است!

ممکن است از خود بپرسیم:”چرا با هواپیما نرفته اند؟”

پاسخ این است که “اگر با قایق یا شتر سفر کنید هنگامی که به مقصد می رسید فردی کاملاًمتفاوت نسبت به زمان شروع سفر خواهید بود.نه تنها به هدفتان می رسید بلکه اطلاعات زیادی  راجع به ستاره ها ،آب و هوا و کشتی رانی پیدا می کنید.خیلی بیشتر خودتان را می شناسید و خیلی بیشتر از شجاعت و توانایی های خود آگاه می شوید.این در حالی است که سفر با هواپیما این مزایا را ندارد.”

مشابه همین قضیه ،وقتی تصمیم می گیرید که کسب و کار ی را شروع کنید،یا یک مسیر ماراتن را طی کنید،یا وقتی قصد دارید که مدرکی بگیرید یا زبان چینی بیاموزید،موقع رسیدن به هدف،فرد متفاوتی نسبت به شروع خواهید بود.

ارزش واقعی“تعیین هدف”همین است:“ما در راه رسیدن به هدفی که برای خود تعیین کرده ایم،ساخته می شویم.”و به همین دلیل است که رسیدن به هدف با زحمت همراه است،ولی برخی ممکن است این مفهوم را درک نکنند.

 

در یک کلام

ارزش واقعی تعیین هدف،فقط در “به دست آوردن”آن هدف نیست،بلکه در آن “تحول”و “تجربیات جدیدی”است که در طول رسیدن به آن هدف کسب می کنیم.

 

مهم ترین قسمت کار کدام است؟

20درصد از غذایی که می خورید،مسئول ساختن 80 درصد چربی بدن شماست!

20 درصد از همسایه های شما،80 درصد سر و صدای ساختمان را ایجاد می کنند!

20 درصد از کارمندان اداره تان،80 درصد کارها را انجام می دهند!

این قانون 20/80 است و به هرکجا نگاه کنید آنرا می بینید.

در سال 1897 یک اقتصاددان ایتالیایی به نام “پارتو”مشاهده کرد که 20 درصد انگلیسی ها،80 درصد درآمدآن کشور را اختیار دارند.او همچنین کشف کرد که 20 درصد بوته های نخود مزرعه اش،80 درصد کل محصول نخود مزرعه را تأمین می کنند.اکنون همین اقتصاد دان،به علت کشف همین رابطه معروف شده است.

طبق قانون “پارتو”:“در تمام امور،قسمت کوچکی از کاروجود دارد که مهم تر از کل بقیه ی آن است”

مثلاً:

-در تجارت:20 درصد مشتری ها ،80 درصد سود و درآمد را ایجاد می کنند.بنابراین مغازه دار باید حواس اش بیشتر به این 20 درصد جمع باشد.

افراد معمولی نیرویی مساوی را روی” تمام”کارهایشان می گذارند،اما افراد موفق تلاش اصلی خود را روی امور“کلیدی”خود می گذارند.

شما نمی توانید به همه ی کارها برسید اما می توانید آن 20 درصد را انجام دهید.پس خواب تان را برای 80 درصد حرام نکنید.

در یک کلام

مهم نیست که چقدر نیرو صرف می کنید،بلکه مهم این است که این نیرو را صرف کدام قسمت کار می کنید.

 

مرکز مشاوره گروه همراه سعادت آباد

0/5 (0 Reviews)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس جهت دریافت نوبت