ریشه های خیانت زنان متاهل و پیشگیری از آن

10 / 10
از 1 کاربر

 

ریشه های خیانت زنان متاهل و

پیشگیری از آن

 

هر بی وفایی دلیلی خاص به خود را دارد,همانطور که هر عشقی داستان خاص به خود را دارد .خیانت زنان در جامعه ما نسبت به مردان دارای حساسیت بالاتر و نابخشودنی است که این به عامل مختلفی در الگوی ما در سنتی در ذهن ایرانیان بستگی دارد.

مادری سراسر صبر و ایثار که تمام خطاهای شوهر را می بخشد و سکوت می کندو فرزندان را پرورش می دهد و غذاهای خوشمزه می پزد و غیره.بی وفایی او پذیرفتنی نیست و همراه با واکنش های شدیدی می گردد.

زنی که درخواست طلاق داده یا بامردی قدم زده است!اماجامعه در حال تغییر است و توجه به این تغییرات بسیار مهم است با گسترش وسایل ارتباط جمعی امروز آزادی های اجتماعی زنان مقداری بیشتر شده است و زنان بیش از پیش وارد جامعه شده اندو منطقا در کنار مزایای آن معایبی نیز دارد.یک زن به هر دلیلی ناراضی از همسر,محبت ناکافی,عدم مدیریت احساسات یا صد ها دلیل دیگرممکن است به راحتی به همسرش خیانت کند.

 

دلیل عمده بی وفایی خانم ها

نیاز به محبت است

مرد ها باید بدانند که باید با همسرشان همکلام شوند ,به حرف های او فعالانه گوش و دائما از کلمات شیرین و زیبا برای همسرشان استفاده کنند و در به کاربردن دوستت دارم خساست نکنند و از نوشتن نامه های عاشقانه غفلت نکنند,بی احترامی ,فریاد,فحش,رفتارهای به این شکل در محیط خانواده موجب مرگ عاطفی رابطه با همسر می گردد.

 

یکی دیگر از عمده دلیل خیانت زنان:

یکی دیگر از عمده دلیل خیانت زنان جبران خیانت همسرشان است,زن از خیانت همسر مطلع و برای تسویه حساب آن رفتار راجبران می کند که اتفاقی بسیار خطرناک که گاهی زنان با مردی دوست و راه را تا انتها می روند و متوجه می شوند ارتباط همسرش در رابطه پیامی با خانم دیگر بوده است نه بیشتر.

 

برای پیشگیری:

مردان روابط دو نفره باهمسرشان داشته باشند,در فضای خصوصی نیاز همسرشان را تامین نه مثل وظیفه که با میل و طمع و یک رابطه عاطفی نباید کمترازیک ساعت طول و باید مقدماتی انجام و عدم تامین نیاز های عاطفی خانم در فضای خصوصی اصلی ترین عامل بی میلی به همسر است و آغاز خرده گیری ها و مشاجرات است برای یکدیگر شان انسانی قایل گردند.

روابط قبل از ازدواج مهم است تا از رابطه ای کامل جدانشده اید وارد رابطه دیگری نگردید و برای انتقام از فرد اول با دومی ازدواج نکنید.این ازدواج ها کمترین عمر عاطفی را دارند .زنان  به استقلال عاطفی خودشان قبل از ازدواج اطمینان حاصل کنند,اگر به فردی علاقه ندارند به امید اینکه علاقه مند می شوند ازدواج نکنند.

بطورکلی:باید در زندگی این را بدانیم که زندگی هرگز ایده آل و رد یابی نخواهد بود.اینکه خانم ها دنبال شخصی بگردند که تمام صفات جمال ظاهری و باطنی و مالی را داشته باشد امکان پذیر نیست.شما با یک مرد واقعی ازدواج کرده اید نه قهرمان اسطوره ای !با فردی که نقاط قوت و ضعف خودش را دارد مثل شما.

 

زهره علی پور

کارشناس ارشد روانشناسی

 

مرکز مشاوره گروه همراه سعادت آباد

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :