این درواقع یک ارائه برای نوجوانان است. و همه ی این ها از روزی شروع شد که سوار بر هواپیما در حال رفتن به برنامه ای بودم؛ هفت سال پیش. صندلی کنار من یک نوجوان بود که خانواده ی بسیار فقیری داشت و او می خواست چیزی از زندگی اش به دست بیاورد و سوالی از من پرسید : چه چیزی منجر به موفقیت می شود؟

بسیار احساس بدی به من دست داد ، چون نمی توانستم جواب خوبی به او بدهم. بعد فکر کردم که چرا از افراد موفقی که میشناسم در این مورد سوال نکنم و بعد آن ها را به کودکان انتقال بدهم؟ و امروز ، هفت سال بعد ، 500 مصاحبه انجام دادم و می خواهم بگویم که چه چیزی واقعا منجر به موفقیت می شود.

1-اشتیاق (passion)

فریمن توماس می گوید “من توسط اشتیاقم هدایت می شوم.” افراد موفق کارهایشان را برای عشق انجام می دهند نه پول. کارول کلتا “حاضرم به کسی که پول بدهم تا کار مرا انجام بدهد.” و جالب این است که اگر کار را برای علاقه انجام دهید، پول در هر صورت می آید.

2- کار (work)

روپرت موردخ به من گفت “کار کلا سخت است. هیچ چیز آسان به دست نمی آید اما به من خیلی خوش می گذرد.” افراد موفق کارشان لذت بخش است و سخت کار می کنند. آنها معتاد به کار نیستند، دیوانه کار هستند.

3- خوب بودن (good)

الکس گاردن می گوید “برای موفق بودن دلت را بده به کار و در آن کار عالی شو.” هیچ جادویی در کار نیست ؛ همه اش تمرین است، تمرین ، تمرین.

4- تمرکز (focus)

نرمن جوییسن می گوید “من فکر می کنم که همه ی این ها مربوط به تمرکز روی یک چیز می شود.”

5 - خود را هل بدهید (push)

دیوید گالو “خود را هل بدهید از لحاظ جسمی و روحی.” باید خود را از خجالت و تردید به خود رها کنید. گلدی هاون می گوید “من همیشه به خودم شک داشتم که به اندازه کافی خوب و زرنگ نبودم، فکر می کردم که موفق نمی شوم.”

6- خدمات بدهید (serve)

شروین نولاند “خدمات دادن به عنوان یک پزشک امتیاز ویژه ای بود.” و حالا بسیاری از بچه ها می گویند که می خواهند میلیونر شوند و اولین چیزی که به آنها می گویم این است : بسیار خوب ، شما نمی توانید به خودتان خدمات بدهید؛ باید چیز ارزشمندی را به دیگران ارائه دهید، چون از این طریق است که افراد واقعا ثروتمند می شوند.

7- ایده ها (ideas)

بیل گیتس می گوید “من یک ایده داشتم ، راه اندازی اولین شرکت نرم افزاری ریز کامپیوتر.” و به نظر من ایده ی خیلی خوبی بود. و خلق ایده هرگز جادوی خلاقیت نیست. تنها انجام کار های ساده است.

برای خلق ایده ها :

  • گوش بده
  • کنجکاو باش
  • مشاهده کن
  • سوال بپرس
  • حل مسئله انجام بده
  • ایجاد ارتباط کن

8- سماجت کنید (persist)

جو کاروس می گوید “سماجت اولین دلیل موفقیت است.” شما باید در مقابل شکست سمج باشید. باید در مقابل مزخرفات سماجت کنید.

بنابراین ؛ پاسخ این سوال ساده است :

این 8 کار را انجام دهید و به من اعتماد کنید ، این ها 8 عامل بزرگ موفقیت هستند.

 

تهیه و تنظیم :آنیتا حسینی

کلینیک روانشناسی گروه همراه

فهرست مطالب

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 3 روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
روانشناسی

سردی جنسی در زنان

اختلال عملکرد جنسی یک نگرانی مشترک در بین بسیاری از زنان است. ممکن است در هر مرحله جسمانی از سکس (تحریک، اوج لذت، ارگاسم و بعد از آن) مشکلاتی ایجاد شود که مانع از رضایت جنسی یک زن شود. بسیاری

ادامه مطلب »
طلاق عاطفی چیست
روانشناسی

طلاق عاطفی چیست؟

طلاق عاطفی یک مکانیسم روانی است که در برخی زوج ها رخ می دهد. زوج ها هنگامی از این مکانیسم استفاده می کنند که ازدواج به تهدیدی برای آسایش آن ها تبدیل شده باشد. هنگامی که فرد از نظر عاطفی

ادامه مطلب »
روانشناسی

اضطراب و افسردگی در بازماندگان covide-19 نقش پیش بینی کننده های التهابی و بالینی

اختلال های ناشی از عفونت در سیستم ایمنی بدن میتواند  باعث آسیب شناسی روانی و عواقب روانشناختی شود. شیوع سندرم تنفسی حاد کرونا ویروس COVID-19 میتواند با پیامدهای روانپزشکی همراه باشد. بعد از شیوع ویروس کرونا تاثیر روان شناختی آن

ادامه مطلب »
نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید
پرسش از دکتر