مشاوره طلاق

مشاوره طلاق می تواند در بسیاری از مواقع مانع از بروز بسیاری از آسیب ها به اعضای خانواده باشد. طلاق (توافقی) به هر دلیلی هم که باشد بازتاب خوبی در جامعه ندارد و زندگی حال و آینده افراد، به خصوص زنان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. مشاوره طلاق، نوع نسبتاً جدیدی از مشاوره است که با هدف کمک به زوجین برای مدیریت احساسات پیچیده‌شان درباره‌ی طلاق انجام می‌شود. از این رو زوجین معمولاً با امید به کاهش استرس و اضطراب برای هر دو طرف به مشاور برای طلاق مراجعه می کنند. همچنین مشاوره پیش از طلاق به زوجین کمک می کند که بهترین انتخاب با توجه به شرایط فعلی‌شان کدام است و این که آیا بهتر است با یکدیگر به زندگی مشترک خود ادامه بدهند یا از هم جدا شوند. همچنین زمانی که طلاق به جریان افتاده باشد، یا اینکه طلاق انجام شده باشد بواسطه حضور در یک مرکز مشاوره می توانند از یک منبع مطمئن برخوردار باشند.

مشاوره-طلاق

برای تعیین وقت مشاوره و یا کسب اطلاعات درباره مشاوره گروه همراه، نام و شماره تماس خود را وارد کنید تا متخصصان ما در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند. 02122383846 –  02122383568

قوانین-طلاق

قوانین طلاق

احكام شرعی و قانونی در مورد طلاق و طلاق توافقی بسیار زیاد است. در دادگاه‌های اسلامی قضاوت قاضی در مورد درستی تطبیق این قوانین با موارد درخواست‌های طلاق توافقی بسیار سختگیرانه و دقیق است از این رو قاظی سعی در رفع مشكلات زوجین از طریق بكار بردن این قوانین دارد. درخواست طلاق از سوی هر یك از زوجین كه مطرح شود ممكن است تفاوت‌هایی در نحوه استفاده از این قوانین بوجود بیاورد که حتی ممکن است به نفع و یا ضرر فرد باشد.

مقاله « مشاوره کودک » هم شاید برای شما جذاب باشد!!

مزایای مشاوره طلاق

مشاوره طلاق به زوجین کمک می‌کند تا زندگی مشترکشان را در نهایت وقار و به روشی محترمانه به پایان برسانند. در جلسات روانشناسی سؤالات بسیاری را درباره مصرف مواد و الکل، عادتها، بهداشت و آراستگی، تصمیم‌گیری، عملکرد شغلی، داروهای مصرفی، وضعیت خواب و تغذیه و مسائل مالی می‌پرسند. از این رو بایستی در انتخاب مشاور دقت کنید، چون مسلماً از مراجعه به درمانگر بی‌تجربه‌ای که به او اعتماد ندارید، نتیجه ای که انتظار دارید رو نخواهید گرفت. از مزایای مشاوره طلاق می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشاوره طلاق کمک می‌کند تا واکنش‌های خود را در طول فرایند طلاق و همچنین بعد از صدور حکم نهایی بهتر درک کنید و آن را بهبود دهید.
 • به کمک مشاور طلاق می‌توانید واکنشها و احساساتتان را به بهترین شیوه‌ی ممکن با دیگران در میان بگذارید و آن ها را بیان کنید.
 • مشاوره باعث می‌شود که احساساتتان نسبت به همسر، خانواده، کار، ازدواج و … را بهتر بشناسید.
 • مشاوره طلاق روش مناسبی برای یافتن یک پشتیبان مطمئن جهت جدال با چالش‌هایی است که در طول فرایند طلاق و بعد از آن با آنها روبرو خواهید شد.
 • مشاور طلاق در شناسایی مهارت‌های مقابله‌ای مورد استفاده‌تان به شما کمک می‌کند و مهارت‌های مفیدی را به شما یاد می‌دهد.
 • درمانگر شما را برای روبرو شدن با واکنشهای فرزندانتان درباره‌ی این تصمیم آماده می‌کند و روشهای صحیح مدیریت این واکنشها را به شما آموزش می‌دهد.
 • کارشناسان به شما کمک می‌کنند تا تحریف‌هایی را اصلاح کنید که عموماً در فرایند تفکر افراد درگیر در این فرایند قانونی ایجاد می‌شود.
 • مشاور به انرژیتان جهت می‌دهد تا بهتر بتوانید خشم، ناامیدی و شکست را مدیریت کنید و بدانید که چطور می‌توانید به روش مؤثرتر و کارآمدتری رفتار کنید.
 • مشاوره طلاق به زوجین کمک می‌کند تا بپذیرند که زندگی مشترکشان به پایان رسیده است و از احساس گناه، خشم و سرزنش کردن خود اجتناب کنند.
 • به کمک مشاور می‌توانید دوباره خودتان را باور کنید.
 • مشاور به شما کمک می‌کند تا موقعیتی را که به نظرتان یک شکست می‌آید، به فرصتی برای رشد تبدیل کنید.
 • در جلسات مشاوره می‌توانید قبل از جدایی به مشکلات حل نشده‌تان بپردازید و پرونده‌ی این زندگی را برای همیشه ببندید تا هر دو بتوانید فصل بعدی زندگیتان را از نقطه‌ی مثبت و روشنی شروع کنید.

شما به راحتی میتوانید برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان و متخصصان مرکز گروه همراه در تماس باشید. 

بهترین نوع طلاق چیست؟

در خیلی از موارد زوجین در مورد قوانینی مانند طلاق توافقی، اطلاعات بسیار كم و اندکی دارند. اطلاع از قوانین طلاق، این امر را بسیار آسان‌تر می‌کند و از میزان صدمات آن می كاهد. بهترین نوع طلاق، طلاق توافقی است كه در آن زن و شوهر با پذیرفتن شرایط همدیگر و با علم به مشكلات حقوقی، صرف هزینه و وقت تصمیم می‌گیرند از هم جدا شده و میزان صدمه را به حداقل رسانده و زندگی تازه‌ای را شروع كنند. متاسفانه در برخی دفاتر مشاوره، زن و شوهر به جدایی و طلاق توافقی تشویق می‌شوند.

مشاوره طلاق زن و شوهر را به سمت جدایی از یکدیگر سوق نمی دهد بلکه مشاور یا درمانگر سعی می‌كند با بررسی مشكلات زوجین و سنجش امکان نجات زندگی مشترک و بهبود رابطه زوجین راهنمایی‌های لازم را به آن‌ها ارائه دهد. از اینرو در صورتی كه به این نتیجه برسد كه امکان ادامه زندگی مشترک وجود دارد و اینکه آنها می توانند باهم به توافق برسند، زوجین را تشویق می‌کند تا از مشاوره خانواده بهره‌مند شوند و به زندگی خود فرصتی دوباره دهند. همچنین در مورد تبعات حقوقی و اجتماعی طلاق و قوانین آن و تطبیق آن با مشكلات زوجین اطلاعات بسیاری به زوجین می‌دهد و آنها را حتی در مواردی از طلاق منصرف می‌كنند و روش هایی را که می تواند سبب رفع مشکلات زندگی مشترک آنها شود را ارائه می دهد. البته در بعضی موارد زمانی که امکان نجات زندگی مشترک وجود نداشته و زوجین اصرار زیادی بر جدایی و طلاق داشته‌باشند آن‌ها در مراحل قانونی آن راهنمایی می‌کند تا با کمترین میزان آسیب از یکدیگر جدا شوند؛ البته باید این نکته را هم بگوییم که در برخی موارد طلاق بهترین راه برای جبران آسیب‌هاست.

مشاوره برای فرزندان طلاق توافقی

فرزندان در خانواده ای که زوجین از یکدیگر جدا شدنه اند، بیشترین آسیب را می بینند؛ از این رو بخشی از مشاوره طلاق مربوط به فرزندان است.همچنین لازم است که قبل از طلاق (توافقی) با مشاوره گرفتن از مشاور و درمانگر در مورد صدماتی که به فرزندان وارد می‌شود پیشگیری کنید. البته لازم به ذکر است که در مواردی كه زوجین فاقد فرزند هستند طلاق توافقی بسیار راحت‌تر است. پس قبل از اقدام به طلاق توافقی و متشنج کردن روحیه فرزندانتان با مشاور مجرب مشورت کرده و راه حل‌های مناسب را برای کاهش آسیب به کار ببرید. پیشنهاد می کینم مقاله مشاوره کودک را نیز مطالعه کنید.

مراحل مشاوره طلاق توافقی

مشاوره طلاق
 • مراجعه به مشاور و در میان گذاشتن مشكل از سوی هر دو طرف دعوا
 • ادامه مشاوره در حداقل 2 جلسه برای كاهش شدت احساسات زوجین
 • مشاوره روانشناسی طرفین برای پی بردن علت اصلی نارضایتی طرفین
 • همراهی زوجین برای یافتن راه حل‌های عملی برای تأمین بخش مهم خواسته‌های منطقی هر دو طرف
 • ادامه مشاوره با فرزندان بصورت جداگانه و یا به صورت جمعی در جلسات بحث آزاد با والدین و فرزندان
 • بررسی و رصد نمودن شدت مشكل در فواصل زمانی مشخص.
 • ارائه بهترین راه و روش طلاق توافقی در صورتی كه طلاق بهترین روش برای هر دو طرف تشخیص داده شود.
 • بررسی قوانین طلاق توافقی در مورد زوجین، مورد مشاوره و دادن اطلاعات دقیق در مورد فرایند طلاق توافقی و نیازهای حقوقی آن‌ها.

سوالات مشاوره طلاق

روانشناسان توصیه می‌کنند قبل از اقدام برای طلاق سؤالاتی را با همراهی مشاوره خانواده و یا مشاوره طلاق از خود بپرسید.در ادامه به این سوالات اشاره خواهیم کرد:

آیا نگرانی‌ها و نیازهای خود را به خوبی برای طرف مقابل مطرح کرده‌اید؟

آیا برای نجات زندگی خود تلاش کرده‌اید و آیا راهی برای این موضوع وجود دارد؟

آیا واقعا نبود همسرتان را ترجیح می‌دهید؟

چه چیزهایی در طلاق شما را می‌ترساند و آیا نگران می‌کند؟

طلاق چه آسیب‌هایی به فرزندان وارد می‌کند؟

سوالات-مشاوره-طلاق

شما به راحتی میتوانید برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان و متخصصان مرکز گروه همراه در تماس باشید. 

ضرورت مشاوره پیش از طلاق

 بسیاری از طلاق‌ها در 5 سال اول زندگی رخ می‌دهد. برای جلوگیری از طلاق، بهترین راه استفاده از مشاوره طولانی مدت و هدف دار برای زوجین قبل از ازدواج است و در صورتی كه به هر دلیل زوجین تصمیم به طلاق گرفتند بهتر است از مشاوره طلاق استفاده كنند. طلاق (توافقی) سریع و بدون بررسی كافی ریشه بسیاری از صدمات روحی و جمسی است. بنابراین در مورد تصمیم به این مهمی حداقل یک ماه به خود فرصت دهید و در این مدت، بسیار خوب است كه از مشاوره‌ی مستمر متخصصان مجرب بهره مند شوید. همواره به افراد پیشنهاد و توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از مسائل و مشکلاتی از جمله طلاق حتما پیش از ازدواج در جلسات مشاوره ازدواج حظور داشته باشند تا اطلاعات کافی و جامعی را قبل از شروع زندگی مشترک کسب کنند.

مشاوره قبل از طلاق

زمانی که زن و شوهر به این نتیجه می‌رسند که رابطه‌ی زناشوییشان به جایی رسیده ایت که دیگر نمی توانند با یکدیگر ادامه دهند، تصمیم می‌گیرند که به زندگی مشترکشان پایان بدهند، از این رو نزد مشاور طلاق می‌روند و وضعیت را توضیح می‌دهند. مشاور برای برنامه‌ریزی و تسهیل فرایند طلاق به آنها کمک می‌کند و به آنها آموزش می‌دهد که چطور به روشی مسالمت‌آمیز با هم ارتباط برقرار کنند تا بهترین راه‌حل را برای مشکلات پیش رو بیابند. از طرفی هم بسیاری از زوجین طلاقی نگرفته اند یا اینکه در آستانه ی طلاق هستند اما با وجود طلاق عاطفی به زندگی خود ادامه می دهند. همچنین برخی توان پرداخت هزینه‌ی مشاوره طلاق را ندارند، عده‌ای مزایای این مشاوره را باور ندارند، اما سودمندی مشاوره طلاق و ازدواج ثابت شده است.

مشاور طلاق محیط مناسبی را برای زوجین فراهم می‌کند تا بتوانند به راحتی احساسات خود را بیان کنند، بهتر یکدیگر را درک کنند و درباره‌ی این که آیا طلاق آخرین راه‌حل برای مشکلات زناشوییشان است یا بهتر است یک فرصت دوباره به رابطه‌ و زندگی مشترکشان بدهند تا به تفاهم متقابل برسند. اما اگر مشاور در طول جلسات درمان به این نتیجه برسد که شرایط زوجین به‌گونه‌ای است که ادامه زندگی به نفع هیچکدام‌شان نیست، طلاق را پیشنهاد می‌دهد و مشاوره قبل از طلاق را ادامه می‌دهد. پیشنهاد می کنیم مقاله مشاوره روابط زناشویی را نیز مطالعه کنید.

مقاله « مشاوره تحصیلی » هم شاید برای شما جذاب باشد!!

مشاوره پس از طلاق

مشاوره پس از طلاق برای افرادی است که طلاق گرفته‌اند و اکنون می‌خواهند برای آینده‌شان و در بسیاری از موارد، درباره‌ی فرزندانشان تصمیمگیری کنند. بعد از طلاق این نکته بسیار مهم است که زوجین احساس ناراحتی و اندوه ناشی از طلاق و جدایی را بپذیرند و به احساسات خود اجازه بدهند که بروز کند. زوجین در طول جلسات دادگاه و فرایند طلاق معمولاً دچار احساسات خصمانه‌ای می‌شوند. هر دو طرف خشمگین و با وکلای خود پا به میدان می‌گذارند، در حالی که همه به آنها نصیحت کرده‌اند که مبادا نقطه ضعف نشان دهند و احساسات و افکار واقعیشان را بیان کنند؛ یعنی دقیقاً همان کارهایی را انجام ندهند که جزء ویژگیهای اصلی هر انسان سالمی به شمار می‌آید. زوجین در اکثر دادگاههای طلاق خودشان نیستند و سعی می‌کنند حساب شده و با استراتژی پیش بروند.

شما به راحتی میتوانید برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان و متخصصان مرکز گروه همراه در تماس باشید. 

مشاوره طلاق تلفنی

گرفتن مشاوره به صورت تلفنی امروزه می تواند بسیار راهگشا باشد. مخصوصا اگر زمان کافی برای مراجعه حضوری نداشته باشید و یا به صورت فوری نیاز به مشاوره طلاق داشته باشید. مشاوره طلاق تلفنی برای کسانی نیز که در روستا و شهرهایی زندگی می کنند که متخصص حرفه ای در آنجا وجود ندارد و یا دسترسی به مرکز مشاوره خوب را ندارند، راه حل خوبی است. همچنین مردم ساکن شهرهای بزرگ هم به دلیل مشغله زیاد که نمی توانند به مرکز مشاوره روانشناسی مراجعه کنند، مرکز مشاوره گروه همراه به واسطه مشاوره طلاق تلفنی نیاز این دسته از عزیزان را برطرف نموده است.

بهترین مرکز مشاوره طلاق

امروز با توجه به وجود مرکز مشاوره های بسیار در تهران، انتخاب بهترین مرکز مشاوره طلاق کار بسیار مشکلی است. بدون شک می توان گفت که مرکز مشاوره گروه همراه جزء یکی از بهترین مرکز مشاوره در تهران محسوب می شود که با کادری مجرب خدمات مشاوره را به صورت تلفنی و حضوری ارائه می کند. یکی از افتخارت گروه همراه این است که توانسته تا کنون بسیاری از مشکلات کوچک و بزرگ خانواده ها را با ارائه بهترین روش و راه حل علمی بهبود ببخشد.

بهترین

تعداد جلسات مشاوره طلاق

مدت زمان استاندارد برای هر جلسه مشاوره بین 45 تا 60 دقیقه می‌باشد. تعداد جلسات مشاوره بسته به نوع مشکل، میزان اختلافات زوجین، داشتن فرزند و درگیر بود خانواده‌ها در مشکل زوجین می‌تواند متغیر باشد. از این رو تعدا د جلساتی را که باید برگزار شود را می توان بین 10 تا 12 جلسه در نظر گرفت.

تعداد جلسات مشاوره قبل از طلاق

جلسات مشاوره قبل از طلاق، تقریبا طی 45 روز و حداقل در 5 جلسه اتفاق می‌افتد. همچنین برگزاری این 45 روز الزامی است.

0
جلسه
0
روز
[hamyar_faq]

اگه نیاز به مشاوره در زمینه طلاق دارید می توانید با کادر مجرب ما در گروه همراه تماس حاصل فرمایید.