فرزندی که به والدینش خیلی توجه دارد

=

فرزند نمونه و وفادار است

 

فرزندی که به والدینش خیلی توجه دارد فرزند نمونه و وفادار است؟

جواب این سوال منفی است,واقعیت این است که وقتی فرزندی همیشه نگران شماست یعنی خودش یک آسیب دیده ی واقعی است که مسئول آسیب او شما هستید.یک والد خوب والدی است که ذهن فرزند ش از او آسوده باشد و به فرزند توانایی و قدرت فاصله گرفتن آسوده را به او بدهد.وقتی فرزندتان از شما دور نمی شود ,وقتی همیشه نگران شماست ,وقتی تمام برنامه هایش را با شما تنظیم می کند به نشانه وفاداری اوبلکه نشانه آسیب خوردگی اوست,توجه کنید وقتی مرتب با فرزندتان صحبت می کنیدنه نشانه وفاداری اوبلکه نشانه آسیب خوردگی اوست.

توجه کنید وقتی مرتب با کودکتان صحبت می کنید و همواره در حال گوشزد هستید که در زندگی چقدر سختی و عذاب و رنج کشیده اید و…در واقع مرتب به او القا می کنید که من قربانی این زندگی هستم و تو تنها چشمامید و ناجی من هستی.حالا او خودش رانجات دهنده شماتصور می کند و هیچ لحظه ای را برای نجات شما از دست نمی دهد,غافل از اینکه او تمامی زندگیش را در نگرانی از دست دادن شما از دست می دهد.در قبال اینکه پدر و مادر فرزندانمان هستیم و از آنها نگهداری می کنیم و به آنها رسیدگی می کنیم و در ازا رسیدگی و عشق و محبت آنها را نا امن و مدیون و بدهکار به خود نکنیم ,به آنها برای داشتن زندگی مستقل و ذهن آرام کمک کنیم.

 

فرزندان ما ناجیان ما نیستند

بهترین چیزی که پدر و مادر به فرزند می تواند بدهد: محبت و عشق بی دریغ,یعنی به ازا عشق و محبتی که به فرزندمان می دهیم ,بوسه ای که به او می زنیم آغوش گرممان چیزی از او نخواهیم و فقط وفقط و فقط به خاطر وجودخودش او را دوست بداریم  نه به ازای کار هایی که انجام می دهد.چون خوب حرف میزند ,چون  درس خوان است,چون مهربان,چون فلان رفتار خوب را کرد و….

 

دوست داشتن بی دریغ را بیاموزیم و

 

انجام دهیم به امید داشتن فرزندان سالم

 

زهره علی پور

کارشناس ارشد مشاوره در مرکز گروه همراه سعادت آباد 

فهرست مطالب

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 3 روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید
پرسش از دکتر