مراقبت از خانواده

مدیریت مردان

مدیریت مردان

قهرمان خود را در اختیار بگیرید و او را از آن خود کنید

هیچ زن مدرنی نیست که پروژه ی جدیدی را در دست بگیرد و چیزی درباره ی نوع محصول و یا خدمات آن نداند. زن مدرن تلاش می کند که مبادرت به ارتباط با قهرمان تازه یافته ی خود کند بدون هیچ چیز اضافی،جز این که روان شناسی مذکر کلأ چیست. جذب یک مرد یک چیز است و محکم نگه داشتن او چیز دیگری است. چه بسیار مردانی که با خوشحالی طمعه ای گرفتند و خیلی زود پس از اندک نوک زدن و ور رفتن علاقه شان را از دست داده اند. اغلب این زنان گمان می کنند کافی است که برای مرد وقت بگذاری و با او رابطه ی جنسی داشته باشی، آن ها هم خود را کم می شنا سند و هم درباره ی مردان اطلاعات کمی دارند.

اگر چه امروز زنان خیلی تلاش می کنند که بخش زن بودن خود را در اختیار بگیرند، خیلی ها هم همان دروغ بزرگ دو جنسیتی بودن، ادامه می دهند، دروغی که بیان می دارد آن ها اصرار به ارتباط جنس مخالف دارند و گویی که مردان و زنان از نظر روان شناسی مشابه هستند. البته باید گفت تفاوت هایی بین آنها وجود دارد.

اضطراب اختگی

اولین چیزی که بایستی درباره ی مردان درک شود، ترس اوست.مهم ترین و بزرگترین ترس مرد از اخته شدن است،هم از لحاظ جسمی و هم روان شناسی، مردان از قلاب و تور می ترسند و در روان شناسی به این حالت، اضطراب اختگی می گویند. هیچ زنی نمی تواند بدون فهمیدن این ترس اولیه ی مرد، امیدوار باشد که بتواند مرد خود را بشناسد.

تعدادی از مردان، به طور آگاهانه از لفظ بریدن آلت تناسلی می هراسند.اما به نظر می رسد در درون همه ی مردان درباره ی به مصرف رسیدن توسط زنان ترسی وجود دارد. و به راستی حتی در رابطه ی جنسی هم این مرد است که مورد مصرف قرار می گیرد. در وافع در هر رابطه ی جنسی، این مرد است که حتی برای لحظه ای استعمال می شود و تحلیل می رود. زن شاید وانمود کند این گونه نیست، اما در واقع این مرد است که بلعیده می شود. ترس اولیه ی مرد از دستگاه تناسلی زن و از خود زن موضوعی کلی است و از ابتدای تاریخ هم وجود داشته است. همان گونه که در افسانه های قدیمی و در فرهنگ قدیمی در داستان ها به تصویر کشیده شده اند و نماد آن به شکل دندانه های تیز و برنده بر دیوار غارها، مهمترین نشانه های این تفکر است.

مردان از زنان می ترسند و برای این ترس دلیل خوبی دارند: مردی که عاشق می شود دیگر خودش نیست، چه برای یک لحظه و چه برای یک عمر خودش را در دیگری گم کرده است و این حس، آزادی و خود مختاری او را تهدید می کند. مرد هم مثل یک ماهی آزادانه به هر کجا می خواهد می رود. او از به دام انداختن طمعه ی خود لذت می برد، اما از قلاب بیزار است. بیزاری از به تله افتادن، در او عمیق است.

این که همه ی تحقیقات، بدون اغراق نشان می دهند انبوهی از مردان با یک ازدواج موفق به نهایت شهرت می رسند  یا شکوفا می شوند، به نظر مسخره است. آنها از نظر سلامتی طول عمر بیشتری دارند و به طور کلی، از نظر سطح مالی نیز در وضعیت بهتری قرار گرفته اند. مردان واقعأ در مقابل اهلی شدن مقاومت می کنند،آنها طبیعتأ شکارچی هستند و قطرت طبیعی آنها این است که آزاد باشند. استقلال فردی و روانشناسی و سفر او به دنیای مرد شدن بسیار زیاد بستگی دارد به این که او بتواند از مادر خود، یعنی اولین زن زندگی اش، با موفقیت جدا شود.

یک پسر در زمان بچکی، واقعأ به مادر خود وابسته می باشد که این کار درستی است. اما اگر این حالت تا بزرگسالی وجود داشته باشد، هرگز نمی تواند خود را آزاد سازد و به سمت زنی دیگر برود و قدرت مردانگی خود را تجربه کند. 

ترس فیزیکی واضح است: مردان به راستی بیشتر در معرض آسیب هستند، بیشتر از قدرت و شکنندگی جنستشان آگاهی دقیق دارند. زنان و مردان از نظر اعضای تناسلی هم بسیار متفاوت هستند.

اعضای تناسلی زن برای خود او هم پنهان و محفوظ است و برای دیدن نیاز به آینه دارد، در حالی که مردان همه چیز را در رابطه با دستگاه تناسلی خود می بینند. مشکل اساسی زنان در رابطه ی جنسی، مر بوط به حالت اوج لذت آن ها است. در حالی که برای مردان تمرکز بر آلت تناسلی، توان و قدرت جنسی شان را می افزاید.

به نظر می رسد، اضطراب اختگی در تمام مردان به یک میزان وجود دارد. گاهی اوقات خودش را به شکل یک روًیای ترسناک و یا خیال پردازی نشان می دهد.

مرکز مشاوره گروه همراه –  سعادت آباد 

0/5 (0 Reviews)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید