چگونه برای زندگی هدف گذاری کنیم؟

 

چگونه برای زنـدگی

هــــدف گــذاری کنیم؟

 

اگر میخواهید کاری را کاملا یاد بگیرید و در آن مهارت یابید، باید آن را تکرار کنید. شناخت اهداف در تغییر سرنوشت نقش عمده ای ایفا میکند. هدف اولیه و اصلی، اولین قدم هر کار است. اکثر مردم تعریف مشخصی از اهداف خود ندارند، در صورتی که اگر در مورد تنظیم اهداف تمرین داشته باشید پس از مدتی می توانید به راحتی چرخاندن یک کلید، این کار را انجام دهید.مشاوره ازدواج

همه ی ما اهدافی داریم، آگاهانه یا ناآگاهانه، و هر هدفی که داشته باشیم بر سرنوشتمان موثر خواهد بود. می توانیم با مشاوره این اهداف را ارتقا دهیم و به سمتی صحیح ببریم.باید در تعیین اهداف تان دقت بیشتری داشته باشید. ممکن است هدف شما این باشد که صورت حساب های عقب افتاده ی خود را پرداخت کنید. صبح ار خواب بیدار می شوید و با خود می گویید: خدایا چگونه این صورت حسابهای معوقه را پرداخت کنم؟ تمام انرژی و توانتان همان صبح از بین میرود. شما قدرت کوچکترین کاری را ندارید. چنین اهدافی به ندرت بر احساس و رفتار شما تاثیر خواهند گذارد. در حالی که اهداف می توانند قدرت تان را پرورش دهند و به شما توانایی رشد ببخشند. هدف می تواند جاذبه ای باشد که شما را به جلو می کشد.

تنظیم اهداف برای بالا بردن قدرت درونی بسیار اهمیت دارد. دست یافتن به اهداف جزئی از زندگی، اعتماد به نفس را افزایش می دهد و راه را برای پیشرفت شخصیت مهیا می سازد. تغیرات اندک در دنیای درون تان، بسیاری از موانع بزرگ را از سر راه شما خواهد برداشت. تنظیم اهداف می تواند تغیییرات بزرگی به وجود آورد. برای تنظیم کردن اهداف نوشتن تمرین خوبی است. زیرا وقتی اهداف را می نویسید، خلاقیت پیدا میکنید، انگیزه می یابید و وقتی آن ها عملی شدند، مسیر پیش روی تان روشن تر و اضح تر می گردد.

 

برای رسیدن به موفقیت چه میتوان کرد؟

زمانی که هدفی فکر شما را به خود معطوف کند همواره بدان توجه خواهید کرد و مرتب ایده های نوینی به مغزتان می رسد. این گونه است که می توانید راه حل های نوینی خلق کنید و روشهای متعددی برای رسیدن به هدف امتحان کنید. پس بخشی از تنظیم اهداف، توجه و تمرکز مداوم در مورد آنهاا است.مشاوره خانواده

شما می توانید اهدافی را مشخص کنید که رسیدن به آن ها مستلزم صرف زمان زیادی است، اما باید به خاطر داشته باشید که در طی این مدت باید مرتب اهدافتان را بازنگری کنید. علاوه بر این، زمانی که هدفی را تعیین میکنید فرایند بسیار جالبی در مغز آغاز خواهد شد. ذهن خودآگاه و ناخودآگاه هر دو فعال می شوند. به روشنی در می یابند جایی که الان قرار دارید منزل حقیقی شما نیست. متوجه تفاوت موقعیت کنونی تان با مقصدی که در نظر دارید، میشوی و همین دلیل مغزتان ناراضی خواهد بود.  بخش اعظم فعالیت های انسان به دلیل احساس نارضایتی است. اگر راضی و خوشحال باشید نیازی به تحرک نمی بینید، اما هنگامی که احساس نارضایتی می کنید قدرت انجام هر کار را خواهید داشت.

 

 مرکز مشاوره گروه همراه سعادت آباد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید