جذابیت، مسأله ی جالبی است. اگر شما هم مثل خیلی از افراد فکر می کنید، جذابیت فقط به ویژگی های ظاهری مربوط می شود، باید بگویم که سخت در اشتباهید! ظاهر، نقش مهمی در جذابیت دارد، اما افکار، رفتار و شخصیت شماست که شما را جذاب می کند. برای جذاب بودن، شما نیاز به پوشیدن لباس های مد روز و یا برند ندارید.

همچنین نیاز نیست به خاطر آن، چندین کیلوگرم وزن کم کنید. با داشتن افکار زیبا، شما می توانید با زیبایی های طبیعی خود، بسیار جذاب باشید. در این جا به 10 روش ساده برای جذاب تر شدن اشاره کرده ایم.

1. خودتان باشید

بسیاری از افراد، با نشان دادن شخصیتی دروغین از خودشان، خود واقیشان را پنهان می کنند. شما با انجام این کار، نه تنها خود واقعیتان را سرکوب می کنید، بلکه با نقش بازی کردن، باعث ساختن یک رابطه ی نادرست خواهید شد. هیچ دلیلی وجود ندارد که شما اشتباهات و نقص های خود را پنهان کنید، یا وانمود کنید که آنها اصلاً وجود ندارند! شخصیت واقعی خود را با آغوش باز بپذیرید، و مطمئن باشید هیچ کس از شما انتظار ندارد که یک انسان کامل باشید.

خودتان باشید

افرادی که با خودشان صادق هستند، جذاب ترند. هرگز از نقص های خود خجالت نکشید. واقعی بودن به معنی این است که شما، خود واقعیتان را پذیرفتید و چیزی که هستید را دوست دارید. وقتی شما خودتان را دوست داشته باشید، می توانید دیگران را هم دوست داشته باشید. با احترام گذاشتن به خودتان، برای دیگران هم جذاب تر خواهید بود.

2. با هدف صحبت کنید

افرادی که حرف هایشان هدف دارد، جذاب ترند. فقط برای این که حرفی زده باشید و وقت بگذرانید، صحبت نکنید، و زمانی که صحبت می کنید، با اقتدار حرف بزنید. آبراهام لینکن: “بهتر است که ساکت باشید و یک احمق به نظر برسید، تا اینکه دهانتان را باز کنید و همه از احمق بودنتان مطمئن شوند.”

راز های جذابیت-

3. گوش دهید

در دنیای پر از نظرهای مختلف، مهارت درست گوش دادن، به یک هنر گمشده تبدیل شده است. وقتی حرف می زنید، واقعاً حرف بزنید- و وقتی گوش می دهید، واقعاً گوش دهید. قضاوت را کنار بگذارید و با فکر و قلبی باز، به حرف های طرف مقابلتان گوش دهید. کسی که می داند چگونه گوش دهد، فرد بسیار جذابی است.

همچنین بخوانید:

4. بخندید

وقتی می خندید، زیبایی درونتان را نشان می دهید. اگر چه بعضی اوقات، این مسأله، زیاده روی به نظر می رسد، ولی معمولاً، خندیدن امری مثبت است. به علاوه، شوخ طبعی همیشه جذاب است. هیچ کس دوست ندارد دور و بر یک آدم خشک و جدی باشد.

5. لبخند بزنید

در کنار خندیدن، لبخند زدن یکی از ساده ترین راه ها برای جذاب بودن است. وقتی شما لبخند می زنید، با تمام آدم های اطرافتان ارتباط برقرار می کنید. آیا می دانستید بیشتر افراد موفق، آنهایی هستند که همیشه لبخند می زنند؟ بله! علاوه بر این، لبخند، مسری است. لبخند شما باعث می شود دیگران هم لبخند بزنند.

چطور جذاب باشیم

6. با سر بالا راه بروید

چگونه راه می روید؟- سر به پایین؟ یک تغییر کوچک در راه رفتن شما، باعث می شود که طرز نگاه افراد به شما کاملاً تفییر کند. داشتن اعتماد به نفس بالا، مدت ها طول می کشد. به بالا نگاه کنید و زیبایی های دنیا را جذب کرده و آن را بازتاب کنید.

7. در چشم های دیگران نگاه کنید

توانایی نگاه کردن در چشم دیگران، نشان دهنده ی اعتماد به نفس شماست. همچنین، اجازه ی ارتباطی صمیمی تر را به شما می دهد. ارتباط چشمی را تمرین کرده، و به دیگران توجه کنید. حفظ ارتباط چشمی، نشان دهنده ی اهمیت دادن شما به آنهاست.

تماس چشمی برقرار کنید

8. غر نزنید

اگر شما مثل عموم مردم هستید، حجم زیادی از افکار و گفت و گو های شما، شامل غر زدن است. غر زدن در ابتدا حس بدی به افراد نمی دهد، و شما احساس موفقیت خواهید داشت. اما شما به جایی نمی رسید. سعی کنید غر نزنید! به علاوه، این که شما با غر زدن مداوم، بیشتر در شرایط بد قرار می گیرید، یک حقیقت محض است. به جای آن، از تمام تجربیات و لحظات، لذت برده، و خدا را شکر کنید. اگر شکایت کردن را انتخاب کرده اید، انتظار جذابیت نداشته باشید.

9. احساس جذابیت کنید

چگونه می شود جذاب بود ولی احساس جذابیت نکرد؟ تک تک ما پر از زیبایی هستیم. اگر احساس جذابیت کنید، این حس را به دیگران منتقل می کنید. ولی اعتماد به نفس، با غرور، تفاوت دارد. سعی کنید مغرور نباشید. اگر خالصانه به جذابیت خود اعتقاد داشته باشید، اطرافیان شما همین حس را خواهند داشت.

افزایش جذابیت

10. گشاده رو باشید

مردم، مجذوب افراد گوشه گیر و درونگرا، نمی شوند. در روابط اصلی خود، گشاده رو باشید و نتایج مثبت آن را ببینید. همه ی ما انسان هستیم. اگر به دیگران اجازه دهید، با شما ارتباط برقرار کنند، فرد جذاب تری خواهید شد. صادق، گشاده رو، و پایه باشید و نتیجه ی آن را در روابط خود ببینید.

انتخاب با شماست. می توانید ظرافت های وجود خود را به معرض نمایش بگذارید، یا زیبایی های درونی خود را پنهان کنید. شما هر چه نیاز دارید را درون خود دارید.

فهرست مطالب

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 3 روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
روانشناسی

سردی جنسی در زنان

اختلال عملکرد جنسی یک نگرانی مشترک در بین بسیاری از زنان است. ممکن است در هر مرحله جسمانی از سکس (تحریک، اوج لذت، ارگاسم و بعد از آن) مشکلاتی ایجاد شود که مانع از رضایت جنسی یک زن شود. بسیاری

ادامه مطلب »
طلاق عاطفی چیست
روانشناسی

طلاق عاطفی چیست؟

طلاق عاطفی یک مکانیسم روانی است که در برخی زوج ها رخ می دهد. زوج ها هنگامی از این مکانیسم استفاده می کنند که ازدواج به تهدیدی برای آسایش آن ها تبدیل شده باشد. هنگامی که فرد از نظر عاطفی

ادامه مطلب »
راز موفقیت
روانشناسی

8 راز موفقیت

این درواقع یک ارائه برای نوجوانان است. و همه ی این ها از روزی شروع شد که سوار بر هواپیما در حال رفتن به برنامه ای بودم؛ هفت سال پیش. صندلی کنار من یک نوجوان بود که خانواده ی بسیار

ادامه مطلب »
نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید
پرسش از دکتر