مشاوره قبل از ازدواج »

ازدواج و انتخاب همسر یکی از مهمترین تصمیم ها در زندگی هر فردی است که از طرفی هم انتخاب همسر مثل گردو در بسته میماند و فرد آشنایی کاملی از طرف مقابل خود ندارد، از این رو برای تصمیم گیری، انتخاب درست و مناسب نیاز است که آموزش های لازم را برای ازدواج بیاموزید. بخشی از این آموزش از راه مشاوره ازدواج انجام می شود. این را هم باید در نظر بگیرید که همسر آینده شما در خانواده ای با افکار، فرهنگ و تربیتی کاملا متفاوت با شما بزرگ شده است؛ خواه ناخواه بسیاری از معیارها و علایق زندگی او با شما متفاوت است. از این رو باید اطلاعات و آموزش هایی قبل از ازدواج کسب کنید تا بتوانید زندگی موفق و خوشی را تجربه کنید.

مشاوره ازدواج

برای تعیین وقت مشاوره و یا کسب اطلاعات درباره مشاوره گروه همراه، نام و شماره تماس خود را وارد کنید تا متخصصان ما در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند. 02122383846 –  02122383568

هدف از مشاوره ازدواج چیست؟

  • بررسی آمادگی دو طرف برای ازدواج
  • بررسی تفاهم، هماهنگی و همسانی هر دو طرف
  • بررسی مهارت های زندگی مشترک

هدف از مشاوره ازدواج این است که دو طرف بتوانند آموزش های لازم برای بعد از ازدواج را بیاموزند و بتوانند بعد از ازدواج اگر مشکل و مسئله ای به وجود آمد به راحتی رفع کنند. از این رو معمولا در کشور ما ازدواج بصورت سنتی و یا درحد آشنایی نسبی دختر و پسر از یکدیگر انجام می شود. زمانی که دختر و پسر به هدف ازدواج و تشکیل خانواده و زندگی مشترک با هم صحبت می کنند آشنایی کمی از یکدیگر بدست می آورند اما باید این نکته را هم در نظر گرفت که در این شرایط معمولا بر روی تمامی موارد مهم و تاثیرگذار در زندگی بحث نمی شود. با این حال هرچقدر شما  فکر کنيد که بهترين مرد يا زن روی کره زمين را پيدا کرده‌ايد، باز هم به‌دليل هيجانات ناشی از علاقه زياد ممکن است دچار خطا شويد و باعث بوجود آمدن مشکلات در زندگی مشترک خود شوید که با مراجعه به مشاور برای ازدواج خیلی می تواند در انتخاب شما قبل از ازدواج و همچنین رفع مشکلات بعد از ازدواج کمک کند.

هدف مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج یا قبل از ازدواج چه بگوییم؟!

قبل از اینکه به مشاور مراجعه کنید باید به این موضوع فکر کنید که در مورد چه مسائلی با مشاور ازدواج صحبت کنید.اگر مسئله ای که خیلی حساس و حیاتی هست لازم می باشد که به طور کامل شرح داده شو یا فقط به طور کلی بیان کردن مسئله می تواند کافی باشد؟! آیا لازم است که تمام مشکلات و مسائل زندگی خود را تمام در اختیار مشاور بگذارید یا اینکه تنها باید مسائلی را مطرح کنید که می خواهید روی آنها کار شود و نیاز و رفع دارد؟ البته در بعضی مواقع هم پیش میاد که همسرتان در جلسه مشاوره ازدواج حظور دارد و گفتن بعضی از مطالب سبب ناراحتی و یا خشم در او می شود بهتر است یکسری مسائل مخفی بماند البته امکان دارد دلیل مراجعه شما به مشاور همین مسئله باشد در این صورت چاره ای جز بیان کردن موضوع ندارید و قطعا نباید از متخصص مخفی بماند.

درباره خودتان صحبت کنید به جای اینکه تمام وقت از همسرتان ایراد بگیرید و انتقاد کنید پس بهتر است نظرات منطقی و منصفانه ای درباره نقاط قوت و ضعف همسرتان و خودتان نیز ارائه کنید. ممکن است در زندگی زناشویی تان با مسائل مختلفی روبرو شوید سعی کنید بر روی مشکلات اصلی، بدترین و بزرگترین آنها تمرکز کنید و با مشاور در میان بگذارید و جزئیات را ریز به ریز مستند کنید. ساعت ها، تاریخ و محل های که اتفاقات مهمی افتاده است را تا جایی که به یاد دارید در اختیار مشاور ازدواج قرار دهید تا بتواند تحلیل و راه حل مناسبی را نسبت به مسئله شما ارائه کند. حال باتوجه به توضیحاتی که بیان کردیم اگر بخواهید به یک مشاور مراجعه کنید چه مسائل و مشکلاتی برای شما میتواند مهم و با الویت باشد که در جلسه مشاوره ازدواج آن را بیان کنید تا بتوانید آن را طی زمان رفع و بهبود ببخشید؟!  

شما به راحتی میتوانید برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان و متخصصان مرکز گروه همراه در تماس باشید. 

مشاوره ازدواج چگونه انجام می‌شود؟!

وقتی که برای نخستین بار به مشاوره ازدواج مراجعه می کنید، معمولا سوالاتی درباره پیشنه رابطه‌تان، مدت آن یا مشکلات و دغدغه های دشواری که با آن روبرو شدید، پرسیده می شود. در اکثر مواقع زوجین در مرحله مشاوره قبل از ازدواج مشکل خاصی ندارند و فقط می خواهند سبک زندگی و انتظارات رابطه زناشویی خود را به طور منظمی بررسی کنند. البته دلیل اصلی مراجعه به مشاوره پیش از ازدواج درک بهتر زوجین از یکدیگر می باشد. همچنین اگر می خواهید که درباره موضوع خاصی صحبت کنید، بهتر است خلاصه‌ای از اطلاعات مرتبط را هنگام گرفتن وقت مشاوره ارائه کنید. گاهی اوقات در مشاوره ازدواج، مشاوران آزمون های استاندارد کتبی را از زوجین می گیرند که احتمال موفقیت آمیز بودن ازدواج را بررسی می کند که البته به معنی قطعیت نیست. برای شناخت زیر ساخت های شخصیتی طرفین می توان از این آزمون استفاده کرد. فرض کنید بوسیله این آزمون مشخص شود که یکی از طرفین شخصیت دورنگرا و دیگری برونگرا داشته باشند قطعا این افراد بعدا با مشکلات بسیاری مواجه می شوند چرا که خصوصیات شخصیتیشان با یکدیگر متفاوت است.

متخصص در مشاوره ازدواج توانایی سنجش و شناخت تفاوت های شخصیتی طرفین را دارد و سعی می کند که آنها را از این تفاوت ها آگاه کند. همچنین در مشاوره ازدواج مواردی همچون آرزوها، تمایلات، توقعات، خط قرمزها و رمز و رازهای طرفین بررسی می شود. به طور کلی این نوع مشاوره برای انتخاب مورد مناسب برای یک عمر زندگی است. در مشاوره قبل از ازدواج مشاور به افراد نمی گوید که چه کاری بکنند و چه کاری نکنند بلکه فقط آنها را آگاه می کند؛ او فقط نتیجه ازدواج را بیان می مند ولی تصمیم و انتخاب به عهده خودتان است!.

آگاهی از برخی مسائل با مشاوره قبل از ازدواج

بیشتر افراد ازدواج کامل و عالی دارند و از همه لحاظ در زندگی خود موفق هستند. اما به مرور زمان زندگیشان عوض می شود و با مشکلات و بحران های زیادی روبرو می شوند و هیچ امیدی برای رهایی از بحران بوجود آمده ندارند درحالی که آن شور و هیجان و عشق اوایل زندگی وجود ندارد و دعوا و جدال جزو روال عادی زندگیشان شده است. از این در چنین شرایطی مانند ترس، انتظارات، خشم و رفتار های پرخاشگرایانه، مشاوره خانواده می تواند کمک زیادی بکند تا بتوانید با آن ها برخورد صحیحی داشته باشید و بتوانید آنها را مدیریت کنید. در ادامه با برخی از این نکات و مسائل آشنا خواهید شد:

شناسایی حساسیت های همسر

هر فردی دارای یک شخصیت مخصوص به خود می باشد که در دوره زندگی خود می تواند آنها را کسب کند یا به طور کلی شخصیت افراد از دوران کوکی تا بزرگسالی در حال رشد و شکل گیری می باشد. و حساسیت های خاص خود را دارد و آن را می توان از نوع رفتار و کارهایی که می کند می توان شناخت. از این رو باید این را در نظر گرفت هرکس واکنشی بر روی مواردی که حساس است از خود نشان می دهد غیرقابل کنترل می باشد.بنابراین برای اینکه بتوان زندگی موفقی داشت باید از حسایست همسر خود مطلع باشید که تا باعث تشدید این حساسیت ها نگردید.

به برخی از مهمترین حساسیت ها می توان به حساسیت به خانواده، حساسیت به خشم، حساسیت به احترام و … اشاره داشت.این حساسیت ها می تواند خاطرات گذشته فرد زنده شود که از اینرو سبب واکنش احساسی منفی در فرد می گردد. شما مسئول این احساسات نیستید ولی قطعا خاطرات بد و احساسات همسرتان را زنده خواهید کرد.

حساسیت های خودتان را هم در نظر بگیرید

هر فردی دارای یک شخصیت مخصوص به خود می باشد که در دوره زندگی خود می تواند آنها را کسب کند یا به طور کلی شخصیت افراد از دوران کوکی تا بزرگسالی در حال رشد و شکل گیری می باشد. و حساسیت های خاص خود را دارد و آن را می توان از نوع رفتار و کارهایی که می کند می توان شناخت. از این رو باید این را در نظر گرفت هرکس واکنشی بر روی مواردی که حساس است از خود نشان می دهد غیرقابل کنترل می باشد.بنابراین برای اینکه بتوان زندگی موفقی داشت باید از حسایست همسر خود مطلع باشید که تا باعث تشدید این حساسیت ها نگردید.

به برخی از مهمترین حساسیت ها می توان به حساسیت به خانواده، حساسیت به خشم، حساسیت به احترام و … اشاره داشت.این حساسیت ها می تواند خاطرات گذشته فرد زنده شود که از اینرو سبب واکنش احساسی منفی در فرد می گردد. شما مسئول این احساسات نیستید ولی قطعا خاطرات بد و احساسات همسرتان را زنده خواهید کرد.

مسئولیت پذیر باشید

در زندگی زناشویی خود انتظاری برای تغییر همسرتان نداشته باشید بلکه باید تصمیم بگیرید که رفتار خود را بهبود ببخشید. با احساس مسئولیت داشتن می توانید تغییرات مفید و مثبتی در زندگی خود ایجاد کنید؛ و با این حس مسئولیت به مرور زمان متوجه می شوید که دیگر خیلی از مشکلاتی که در گذشته با آن درگیر بودید را ندارید. مسئولیت پذیری به شما کمک می کند که به جای تمرکز و توجه به نقص ها و کمبودها، سعی کنید که به بهتر شدن و بهبود زندگی مشترک خود بیشتر توجه کنید. از این رو باید این نکته را هم توجه کرد که اگر زن و شوهر تغییر کنند کل خانواده راه را به سمت تغییر پیدا خواهد کرد.

چگونگی برخورد با خشم

معمولا طرفین در زمان برخورد با اختلافات و مسائلی که بایکدیگر به توافق نمی رسند دائما یکدیگر را مقصر می دانند و شروع به سرزنش همدیگر می کنند. باید بدانید که سرزنش کردن همسرتان یک نوع عذر و بهانه خود خواهانه است که باعث می شود یک نفر با احساس ناراحتی و نارضایتی دیگری احساس بهتری داشته باشد. در مورد مسائلی که شما را ناراحت می کند و باعث می شود که عصبی شوید بهتر است به جای ایراد گرفتن از نقص ها و کمبود های همسرتان، سعی کنید به طور محبت آمیز برخورد کنید؛ برنده یا بازنده بودن در زمان برقراری با همسرتان برای داشتن زندگی موفق اصلا معیار خوب و صحیحی نمی تواند باشد. از این رو باید توجه داشته باشید که با سرزنش کردن نمی توان یک زندگی و ارتباط موثری داشت.

همیشه مثبت باشید

مهم نیست که همرستان چقدر شما را مسئول خراب کردن رابطه می داند یا اینکه چقدر از شما انتقاد می شود. شما همیشه باید دیدگاه مثبت خود را حفط کنید زیرا اگر شما بخواهید که کارهای همسرتان را تلافی کنید همه چی می تواند بدتر شود و از طرفی هم ممکن است اذیت و ناراحت شوید و احساس درماندگی به دست بدهد.

انواع مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج حضوری

مشاوره ازدواج حضوری

در مشاوره ازدواج حضوری، زوجین به صورت حضوری به مشاور مراجعه می کنند و طی چند جلسه به صورت جدا یا باهم که این موضوع لر اساس صلاحی که مشاور می داند انجام می شود. در طی این جلسات مشاور سعی دارد با طرح سوالات خاص اطلاعاتی در مورد هریک بدست آورد تا بتواند به آنها کمک کند شناخت بهتری از خود و طرف مقابل خود بدست آورند. از طرفی هم روش های برخود با بحران های زندگی و تعارضات زناشویی را با آنها آموزش می دهد. همچنین در این جلسات ممکن است به زوجین انجام یکسری تست ها که به شناخت افراد و تصمیم گیری برای ازدواج می تواند مفید باشد پیشنهاد می شود.

مشاوره ازدواج آنلان

مشاوره ازدواج آنلاین

امروزه به دلیل مشکلات زیاد و یا مشغله کاری و کمبود زمان بسیاری از زوجین امکان حضور در مرکز مشاوره را ندارند از این رو می توانند به صورت آنلان از خدمات مشاوره ازدواج استفاده کنند. در مشاوره ازدواج آنلاین شما و همسرتان می توانید به صورت جدا و یا باهم آنلاین با مشاور در ارتباط باشید (از طریق جت و یا تماس تصویری) و سوالات را مطرح کنید و به سوال های متخصص پاسخ دهید. از این رو یکی از مزایای مشاوره آنلاین این است شما با کمترین زمین و هزینه می توانید سولات و مشکلات خود را رفع کنید.

مشاوره ازدواج تلفنی

مشاوره ازدواج تلفنی

مشاوره ازدواج تلفنی هم برای کسانی که وقت کافی و مشکلاتی برای حضور در مرکز مشاوره را دارند مناسب می باشد. در این روش شما می توانید با مشاور در ارتباط باشید و اطلاعاتی که لازم است تا بتوانید تصمیم صحیح و مناسبی برای شروع زندگی مشترک بگیرید را دریافت کنید. همچنین اگر فرد استرسی هستید و به سختی می توانید با افراد غریبه ارتباط برقرار کنید مشاوره تلفنی گزینه مناسبی است. در این شرایط می توانید بدون هیچ استرس و ترسی درمورد مسائل خود با مشاور در کمال آرامش و صداقت صحبت کنید.قطعا مخفی کاری در مشاوره ازدواج و یا بیان کردن آنچه حقیقت ندارد شاید در همان لحظه کارساز باشد اما در آینده آرامش و شادی زندگی مشترک را تحت تأثیر قرا خواهد داد.

مشاوره ازدواج رایگان

مشاوره ازدواج رایگان

مشاوره ازدواج رایگان یکی از خدماتی است که مراکز مشاوره ارائه می کنند در این نوع مشاوره زوجین به صورت آنلاین یا حضوری به مشاور مراجعه می کنند و بخشی از مسائل و مشکلات میان خود را بیان می کنند. این نوع مشاوره بیشتر برای کسانی می باشد که برای مراجعه به مرکز مشاوره نمی دانند کدام یک از مراکز یا مشاور می تواند مشکلات و دغدغه آنها را رفع و بهبود ببخشد. از این رو اگر نیاز به مشاوره ازدواج رایگان داشتید مرکز مشاوره گروه همراه با کادری مجرب و سابقه درخشان می تواند شما را در رفع مسائل یاری کند.

شما به راحتی میتوانید برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان و متخصصان مرکز گروه همراه در تماس باشید. 

مشاوره ازدواج غرب تهران

مشاوره ازدواج غرب تهران توسط گروه همراه که یکی از بزرگترین مراکز مشاوره و روانشناسی با کادری متخصص و مجرب خدماتی از قبیل تست مشاوره قبل از ازدواج ، مشاوره کودک و نوجوان و دیگر مشاوره های ملزوم را در راستای بهبود روابط خانواده و روانشناختی و رواندرمانی ارائه می دهد.

مشاوره ازدواج سعادت آباد

مشاوره ازدواج سعادت آباد در خدمت شماست تا در بخش ازدواج تمامی نکات ضروری و دستورالعمل های مهم را در اختیار شما قرار دهد. مشاورین ازدواج به دلیل داشتن تجربه های بالایی در مورد ازدواج می توانند واقع بینانه تصمیم گیری کنند و دچار اشتباه نشوند. برای بهبود یا حذف مشکل از زندگی باید راه حل آن را پیدا کرد، راه انتخابی ما باید درست باشد یعنی بدون هیچ دلیل بی منطقی انتخاب شود و عواملی مانند عشق و علاقه را بعد از تصمیم منطقی دخیل کنیم. مشاورین ازدواج به خاطر داشتن تجربه های بالایی درباره ی ازدواج می توانند بهتر تصمیم گیری کنند و دچار اشتباه نشوند. مشاوره ازدواج سعادت آباد در برخی از مشکلات مانند اعتیاد یا مشکلات جسمی از برخی پزشکان نیز کمک می گیرند.

مشاوره ازدواج تلگرام

مشاوره ازدواج تلگرام برای کسانی مناسب می باشد که به دلایل مختلفی از مراجعه به مرکز مشاوره منصرف می شوند مثلا کسانی که در شهر ها یا روستاهایی زندگی می کنند که خدمات مشاوره در آنحا ارئه نمی شود و یا از کیفیت مناسبی برخوردار نیست و همیچنین برای افرادی که قارد به خارج شدن از خانه نیستند می تواند مفید و کاربردی باشد از این رو مرکز مشاوره گروه همراه با ارائه مشاوره و راه حل مشکلات ازدواج و یا پیش از ازدواج در تلگرام این مشکلات را رفع کرده است و هدف از این کار دسترسی آسان افراد در هر نقطه ای از کشور به خدمات مشاوره می باشد.

بهترین
مشاور ازدواج

اگه نیاز به مشاوره پیش از ازدواج دارید می توانید با کادر مجرب ما در گروه همراه تماس حاصل فرمایید.